lucy.sankova lucy.sankova komentáře u knih

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Nevím, jak je to možné, ale již po druhé mě pan N.Sparks rozbrečel.. Krásný příběh o dlouhé lásce, která zvládne všechno. Doporučuji.

01.04.2014 5 z 5

Od začátku do konce Od začátku do konce Robert Fulghum

Kniha o rituálech, které si někteří ani neuvědomujeme. Nejvíce si mi líbila kapitola o Narození a o Svatbě.

A tyhle řádky mě absolutně dostaly:
"Na veškeré dění pod nebem je opravdu čas.
Je čas i na všechny rituální přerody,
na svatby a pohřby, promoce i odchody do penze.
Čas na výročí i na shledání,
čas na východ i na západ slunce, čas na měsíc i deště,
čas na hvězdy,
Čas na první nadechnutí - "ach" - a čas na poslední vydechnutí - "och".
Ale mezitím nastává ten okamžik - čas umýt nádobí
a čas vyvenčit psa."

26.03.2014 5 z 5

Abeceda sexu aneb 69 erotických překvapení Abeceda sexu aneb 69 erotických překvapení Radim Uzel

Kniha o sexualitě známých osobností a taky věcí, o kterých se nahlas nemluví. Velmi vtipně napsáno. :)

17.03.2014 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Četla jsem ji v angličtině. Určitě si ji přečtu i v češtině. Zajímavá kniha :-) možná trochu smutné v tom, že je to jako v dnešní době. Raději nemyslet a nic neříkat...

23.02.2014 5 z 5

Panoptikon Panoptikon Jenni Fagan

Děj snad žádný. Absolutně mě to nebralo..

17.02.2014 1 z 5

Devět povídek Devět povídek J. D. Salinger (p)

Pěkně zpracované. Moje nejoblíbenější povídka je Den jako stvořený pro banánové rybičky :)

09.01.2014 4 z 5

Ach jo Ach jo Robert Fulghum

:) Jak jinak. Opět mě mile překvapil.

31.12.2013 4 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Krásné. Hltala jsem každé slovo. Nádherný příběh o válce,o smrti, o zradě, přátelství a hlavně o lásce z pohledu obyčejných lidí. Nikdy bych neřekla, že mě kniha z ruského prostředí tak zaujme! :) Těším se až si přečtu další dva díly! :)

10.12.2013 5 z 5

Opravdová láska Opravdová láska Robert Fulghum

Na začátku knihy bylo napsáno: "Nečtěte tuto knihu na jeden zátah", ale já se od ní nemohla odtrhnout, tak jsme ji přečetla na dva zátahy. Příběhy byly velice zajímavé. Už se těším až si přečtu další pokračování :)

01.11.2013 5 z 5

Talisman Talisman Nicholas Sparks

První jsme viděla film, poté jsem zakoupila knížku. Pro mě byla kniha tisíckrát lepší než film.. Je to už druhá kniha od Nicholase Sparkse a opět mě překvapila. Opět jsem při konci nemohla zadržet slzy. Dojemný příběh.

31.10.2013 5 z 5

Homer a Langley Homer a Langley E. L. Doctorow

U těchto knih od Odeonu nejvíc miluju ty doslovy! :)

15.10.2013 4 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Krásný příběh, i když se smutným koncem. Některé pasáže byly moc utahané. Ale celkové dílo je výborné, moc se mi líbí. Nemám ráda knihy o válce, ale tahle mě přímo nadchla! :)

13.09.2013 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Je to již třetí kniha, kterou jsem od Coelha četla, bohužel mě skoro vůbec nezaujala až na některé pasáže. Proto tři hvězdičky. Prozatím jeho nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla byla Alchymista

12.09.2013 3 z 5

Diagnóza F50 Diagnóza F50 Gabina Weissová

Dojímavé, smutné. Některé pasáže jsem doslova hltala a skoro nevěřícně vrtěla hlavou, že "toto se prostě nemohlo někomu stát, jak to někdo mohl dotáhnout až tak daleko... " . Naopak některé pasáže byly nudné a zdlouhavé. Proto 4 hvězdičky.

11.09.2013 4 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Krásné, poutavé. Je to prozatím první kniha, kterou jsem od Nicholase Sparkse přečetla a určitě v jeho knihách budu pokračovat. Mile mě překvapil.

06.09.2013 5 z 5

Výhra Výhra Patricia Wood

Nádherně popsaný život zaostalého Perryho L. Crandalla. Doporučuji všem, co mají rádi příběhy na způsob Forresta Gumpa. :)

27.08.2013 5 z 5

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Čtivé. Krásně popsaný autobiografický román. Některé pasáže byli velmi čtivé, některé už méně. I tak, je to 692stránková kniha, která každého alespoň nějakou částí zaujme.
Moje nejoblíbenější část je bezesporu - Dusím se ve vlastní šťávě.

23.08.2013 4 z 5

Suši v duši Suši v duši Eva Urbaníková

Život Slovenky, co se za každou cenu toužila stát tou pravou Japonkou. Dojemné. Zajímavé. Kultura Japonska, zvyky, život Japonek, všechno je v knize pestře vybarvené.... Moc mě kniha zaujala!

12.08.2013 4 z 5

Šíleně smutné povídky Šíleně smutné povídky Tereza Boučková

Knihu jsem si koupila do vlaku pro zkrácení dlouhých chvílí (jela jsem 4 hodiny). Jakmile jsem ji otevřela nemohla jsem se od ní odtrhnout. Líbila se mi. Povídky byly krátké, výstižné. Prostě výborné. Nelituji toho, že jsem si knihu zakoupila.

27.07.2013 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Četla jsem knihu už dvakrát. Pokaždé v ní objevím něco nového. Jeho filozofický podtext, jeho myšlenky.. Coelho je prostě Pan Spisovatel s velkým S!

13.07.2013 5 z 5