lucy.sankova lucy.sankova komentáře u knih

Božská bouře Božská bouře David E. Schoen

Čekala jsem od knihy něco jiného...

29.12.2014 1 z 5

Digitální demence. Přečetla jsem na doporučení naší psycholožky. Kniha mě okamžitě z jejího vyprávění zaujala. Místy je to k neuvěření, co s námi digitální média dělají, jaký mají na nás vliv.

"Není lhostejné, co děti a mladiství celý den dělají, neboť to v jejich mozcích zanechává stopy."

"Hráči střílecích her si dobrovolně oslabují koncentraci a sebekontrolu, čímž klesají na mentální úroveň reflexivního automatu."

"Užívání digitálních médií především večer, u žen zejména chatování, u obou pohlaví psaní e-mailů a hraní her, jakožto dosažitelnost skrze mobil, kráčely vždy ruky v ruce s rostoucím výskytem poruch spánku."

"Víme, že děti rodičů s menšími příjmy a nižším vzděláním se více dívají na televizi a více hrají počítačové hry, zatímco děti zámožnějších rodičů spíše čtou knihy."

"V Německu trpí demencí 1,3 milionu lidí a tento počet se do roku 2050 zdvojnásobí na 2,6 milionu."

Zamysleme se.
To je trochu smutné, co se děje a nikdo z nás nic nedělá. Nemyslíte..?

25.11.2014 5 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Jeho knihy mě snad nikdy nepřestanou bavit. I když nejprve mě 428 stránek odradilo, ale později jsem byla ZASE velmi překvapená... Sparks je prostě nejlepší spisovatel a jeho knihy, úvahy, propracované myšlenky jsou prostě dokonalé. Neustále mě překvapuje. :)

29.10.2014 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Zprvu se mi do útlé knížky vůbec nechtělo. Když jsem ulehla s nemocí, donutila jsem se a nelituji. Kniha ve mě vyvolala smíšené pocity. Bohužel taková "Farma zvířat", která je rozdělena na "ty nadřízené" a "tamty podřízené", je na celém světě.

10.10.2014 5 z 5

Po dobrém, nebo po zlém? Po dobrém, nebo po zlém? Zdeněk Matějček

Přečetla jsem si ji na doporučení od kamarádky. Velice pěkně napsaná kniha! :) Krásně popsané příklady, jak vychovávat a jak nevychovávat :)

05.10.2014 5 z 5

Život před životem – návraty do minulých životů Život před životem – návraty do minulých životů Raymond A. Moody

Dlouho jsem se odhodlávala ke koupi téhle knihy, až jsem ji jednou objevila na blešáku za pouhou 1korunu, tak jsem si ji prostě musela koupit. Jsem ráda! Kniha mi poskytla pohledy do minulých životů různých lidí, co se při tom dělo a dokonce i návod na Autohypnózu. Jednoduše--- jsem nadšená! :)

02.10.2014 5 z 5

Peepshow Peepshow Leigh Redhead

Zábavná detektivka s nečekaným koncem. Nečekala jsem, že mě tak zaujme. Myslím, že si přečtu i další díly detektivky Simone Kirschové :)

18.09.2014 5 z 5

Nejkrásnější ženská ve městě Nejkrásnější ženská ve městě Charles Bukowski

Spisovatel, který se nebral servítky a psal o tom, co měl právě na jazyku, takový BYL A JE Bukowski.
Některé povídky jsou tak absurdní, že se mi ani nechtělo věřit, že TOTO skutečně napsal :).
Čtyři hvězdičky proto, že mi v knize "něco" chybělo. Čekala jsem ještě "něco" víc :)

22.08.2014 4 z 5

Dech na skle Dech na skle Josef Hora

Jan Trázník, mladý muž, úředník. Setkává se s Tamarou, ženou z Moskvy, která je vdaná a má dítě - to ale Jan neví. Zamiluje se do ní. Po čase Tamara odjíždí zpátky do své vlasti. Jana, kvůli tomu, že včas nezaplatil nájem, vystěhují, proto odchází za svým strýcem do vesnice, kde zůstává ...

06.08.2014 1 z 5

Nana Nana Émile Zola

Snažila jsem se knihu přečíst už jednou. Neúspěšně. Nyní jsem ji rozečetla podruhé. A nějak ji opět nemůžu dočíst. Pořád nenacházím smysl celé knihy. Velkým zklamáním je pro mě tohle "uznávané" dílo Emila Zoly.

14.07.2014 1 z 5

Možná, možná ne Možná, možná ne Robert Fulghum

"Kdyby mi bylo všechno úplně jasné, trávil bych život v hrozných úzkostech a bál bych se, že se ztratím. Ale protože všechno a cokoliv je vždycky možné, zázrak nikdy není daleko a divy stále přicházejí.
Věřím, že lidskou svobodu lze vyjádřit jedním slůvkem, které slouží jako cihlička přidržující dveře existence dokořán - možná."

Fulghum opět nezklamal. Pan spisovatel mě neustále překvapuje a snad nikdy neomrzí.

03.07.2014 5 z 5

Deset žen Deset žen Marcela Serrano

Silné příběhy desíti žen. Každý příběh má své kouzlo - každý je jiný, přitom v něčem stejný. Doporučuji přečíst.

19.06.2014 5 z 5

Zázračné dítě Zázračné dítě Roy Jacobsen

Jedním slovem: "Perfektní!" :) Knihu jsem přečetla jedním dechem. Velmi pěkný příběh. Kdo váhá - doporučuji přečíst :)

17.06.2014 5 z 5

Dva krůčky po mokrém písku Dva krůčky po mokrém písku Anne-Dauphine Julliand

Dojemná kniha, kterou vypráví sama matka o dceři, která onemocněla genetickou chorobou.
Detailně zachyceny poslední Thaisiny měsíce, zachycena naděje i bolest. ..Silná kniha, silný příběh. Doporučuju! :)

17.06.2014 5 z 5

Mládí Mládí John Maxwell Coetzee

Kniha má vysoké hodnocení, tak sem si řekla, že si ji přečtu. Upřímně - čekala jsem něco víc. Ano, bylo to příjemné čtení, odpočinkové, ale chyběl mi tam nějaký nečekaný zvrat, něco, čím mě kniha nadchne a bohužel nic takového neobsahuje. Ale .. pěkné povídání o životě jednoho mladíka z Kapského města, který se rozhodl žít v Londýně..

13.06.2014 3 z 5

Jindřich V. Jindřich V. William Shakespeare

Po pravdě více se mi líbil Hamlet. Jediné plus v téhle knize byl jen dobrý konec. Na Shakespeara určitě po téhle knize nezanevřu a chci si přečíst další díla od tak velkolepého autora.

02.06.2014 3 z 5

Kočár do Vídně Kočár do Vídně Jan Procházka

Krásný příběh z prostředí konce světové války. O ženě, která chtě-nechtě veze mladého vojáka do Vídně, o nenávisti a nepředpokládané lásce.

27.05.2014 4 z 5

Záhady literárního světa Záhady literárního světa Radko Pytlík

Tenhle styl psaní mi trošku vadil, spoustu složitých a pro mě často i neznámých slov. Od knihy s tak chytlavým názvem jsem prostě čekala víc.

26.05.2014 2 z 5

Milosrdný spánek: Příběhy z anesteziologie Milosrdný spánek: Příběhy z anesteziologie Ľubomíra Romanová

Kdybych více rozuměla lékařským pomůckám, určitě bych knihu pochopila více. ALE. Co se týče samotných příběhy pacientů - hodně to na mě zapůsobilo. Některé více, některé méně. Nejvíc ovšem na mě zapůsobily příběhy: Dary a Neberte své orgány do nebe.. Příběhy byly krátké, snadno pochopitelné, a to se mi na knize líbilo nejvíce.

28.04.2014 4 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Sex, ženské a alkohol, hlavní témata Bukowkého. Musím říct, že jsem nečekala od téhle knihy nic. Ale zaujala mě! :) A taky velké plus tomu, že příběhy jsou krátké :) Knihu jsem přímo hltala, ano, bavila mě! :))

23.04.2014 5 z 5