Záhady literárního světa

Záhady literárního světa https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87558/zahady-literarniho-s-87558.jpg 3 17 5

Soubor statí zabývajících se záhadami v životě vybraných českých i světových spisovatelů.

Ennie
22.06.2017

Četla jsem jen část věnovanou Oscaru Wild., která se mi zdála napsána čtivě a výstižně. Je pravda, že to zapadá do populárně-naučného stylu. Ale za mě spokojenost :).

MaxQ
07.07.2016 3 z 5

Taky jsem od toho čekal něco jiného. Tak trošku každý pes jiná ves. Ale sem tam jsem se něco zajímavého dozvěděl.

jaryn
02.01.2016 3 z 5

Vedle spíše notoricky známých příběhů (Hrabalův pád - či skok - z nemocničního okna; Kafka a Felicie; Máchův hanbatý deník; Nezval alias Robert David) jsou tu i osudy, alespoň pro mě, neotřelé: český dandy Artur Breisky; Jiří Mordechaj Langer, tzv. rabi z Belzu; Artur Longen, autor dobových hitů "To neznáte Hadimršku" nebo "Anton Špelec", který (paradoxně) tvrdil, že "Umění bylo degradováno na civilizační prostředek, kterým buržoazie zaslepuje davy a krmí jejich lačnost po zábavě."

Úhrnem tedy: obstojná kniha.

ladyfromskye
27.02.2015 4 z 5

Pro mě, jako studentku české literatury, možná příliš populárně-naučné, přesto jsem s knížkou velmi spokojená a rozhodně ji doporučím dál, každému, koho takové téma (záhady literárního světa) zajímá.

lucy.sankova
26.05.2014 2 z 5

Tenhle styl psaní mi trošku vadil, spoustu složitých a pro mě často i neznámých slov. Od knihy s tak chytlavým názvem jsem prostě čekala víc.