lucy.sankova lucy.sankova komentáře u knih

Lucie a zázraky Lucie a zázraky Ota Hofman

Četla jsem mojí dceři, když byla maličká. Moc se jí líbily obrázky :)

25.11.2021 5 z 5

Velká kniha říkadel Velká kniha říkadel Vladimíra Gebhartová

Pěkná kniha, krásné ilustrace :)

21.10.2021 4 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

*audiokniha

Knihu jsem registrovala snad všude, skoro všichni o ní mluvili, tak jsem si řekla, že ji dám taky šanci a poslechla jsem si ji jako audioknihu.
Ze začátku byla Anna opravdu na průplesk, říkala jsem si.. no na to, že jí má být už skoro 30, tak se chová jako má 20ti letá sestra. No puberta.
Ale pak.. pak jsem s ní soucítila, snaha zavděčit se rodičům, zůstat sama bez přítele, velký životní krok a to zrovna do neznáma.. vypořádala se s tím dobře. A ty trapasy… na tom jsem se fakt zasmála, nad tou vířivkou se směju doteď

08.10.2021 4 z 5

První strom pohádek z celého světa První strom pohádek z celého světa Jan Vladislav

Mě teda moc nenadchla. Některé pohádky byly dost děsivé a hodně zvláštní. Takže spíš takový průměr ..

15.09.2021 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Zajímavě propojené příběhy. Občas jsem se zasmála některým přirovnáním :)
Příjemná oddechovka :)

07.08.2021 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Sářin boj s rodiči, minulostí, nepochopením.. Bylo mi jí líto. Jak mladou, tehdy desetiletou dušičku, ovlivnila “nepříjemná opakující událost”, se kterou ji nikdo nedokázal pomoci.. snad jen les, to ticho, ta samota...
Bravůrně napsané!

25.05.2021 5 z 5

Poslouchala jsem jako audio .. a prostě nepřišla jsem tomu na chuť. Nelíbil se mi styl knihy.. nezaujal mě ani obsah.

24.05.2021 2 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Přečteno za dva dny. Nemohla jsem se odtrhnout. Až se mi nechtělo věřit, že se tohle opravdu mohlo stát. Mohlo. Bohužel. Bylo mi z toho slabo :( .. Člověk si hned o to víc váží toho, co má a jak dobře se tu vlastně máme ..

20.05.2021 5 z 5

Vím, co mi chutná Vím, co mi chutná Tracey Murkett

Několik chytrých rad, jak začít s BLW metodou. Mé dceři je 7 měsíců, takže určitě tuto metodu vyzkouším :)
Kniha je jednoduše, pěkně a srozumitelně napsaná :)

17.05.2021 3 z 5

Duševní nemoc jako příběh Duševní nemoc jako příběh Jiří Adamec

Zajímavé, krátké příběhy z psychologické praxe autora.
Na mě až moc dlouhý úvod, jinak kazuistiky moc pěkně zpracované.

04.05.2021 3 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Doslovy! Ty miluju nejvíc. Byla to taková třešnička na dortu.. vysvětlení, co bylo s hlavními postavami dál :)
Svižný příběh a třech hlavních postavách - Viktor, jeho maminka Hana a babička Eva. Rozdílné pohledy na výchovu, na život a na to “co je nejlepší pro všechny”

01.05.2021 4 z 5

Být normální je na hovno - Jak žít, učit se a být úspěšný mimo běžné mantinely Být normální je na hovno - Jak žít, učit se a být úspěšný mimo běžné mantinely Jonathan Mooney

Moje první audio. Vtipné vykreslení Jonathanovi rodiny :) dobrá půlhodinová oddechovka :)

30.04.2021 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Přibližně od 20té stránky jsem se nemohla odtrhnout a prostě jsem ji musela zhltnout do konce jedním dechem!
Je to má druhá kniha od této autorky a zase mě dostala ! :)

24.04.2021 5 z 5

Vedlejší pokoje Vedlejší pokoje Radovan Menšík

Vleklé, nudné, už na začátku jsem se ztrácela .. bohužel jsem se nemohla začíst. Knihu jsem v půlce odložila. Velká škoda.

16.04.2021 odpad!

V bílém plášti V bílém plášti * antologie

Kupodivu mě zaujaly víc povídky od pro mě neznámých autorů (Epstein, Hejdová)
Mornštajnová, Soukupová, Dvořáková mě malinko zklamaly ..

30.03.2021 3 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Má druhá přečtená kniha od této manželské dvojice. Skvělé. Napínavé až do poslední stránky ! Moc se mi líbilo v závěru kapitoly dovysvětlení co právě v jednu dobu prožívají hlavní postavy.

27.03.2021 5 z 5

Tady a teď: Milující pozornost Tady a teď: Milující pozornost Ajahn Brahm

Není to kniha, kterou by jste měli přečíst na jeden zápřah. Musíme si ji rozkouskovat na jednotlivé kapitoly a přemýšlet nad tím, co vám vlastně autor chce číst.
Mé dojmy jsou tedy takové - zpomalit, soustředit se na dech, myslet na to, co je teď a ne na to, co bylo.

19.03.2021 4 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Občas jsem se ztrácela v tom, v jakém roce zrovna hlavní hrdinka je .. a taky jsem čekala daleko lepší konec .. jinak moc pěkný příběh :)

08.03.2021 4 z 5

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Viera Gašparíková

Bohužel, kniha mě moc nezaujala. Některé pohádky byly náročné na pochopení a některé jsem raději přeskočila, jelikož mi pro děti nepřišly příliš vhodné..

03.03.2021 2 z 5

Mít pro co žít Mít pro co žít Jaro Křivohlavý

Některé pasáže mě bavily více, některé ne. Moc se mi líbilo, že autor ke každé pasáži dodal několik myšlenek k zamyšlení a také příklady pro jasnější ucelení úvah..

12.02.2021 4 z 5