LuckaH2 LuckaH2 komentáře u knih

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Sparkse mám ráda, ale tahle kniha....nevím, přijde mi moc průhledná (neznala jsem obsah knihy dopředu), moc zamilovaná, moc sladká, a vlastně o ničem - je v ní hezky zobrazeno, že je potřeba pomáhat za každou cenu druhým... Je to dojemné ale je to napsáno nějak obyčejně, nevim jak to správně vyjádřit

24.10.2016 2 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

jednička je určitě nejlepší, ale i tady jsem se nasmála a Aristokratku prostě nekriticky zbožnuju:-)

24.10.2016 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Ja vubec nevim jak knihu hodnotit...je pravda, ze je hodne ctiva, za necele dva dny jsem ji mela prectenou, proste vas to nuti cist dal. Coz neni dukaz, ze je vyborna, ale je ze napsana, aby probudila zvedavost. Urcite jsem o toho cekala vic(nase vina domenek:-), v prubehu jsem si rikala,ze to je tak pritazene za vlasy, konec mi to vysvetlil, takze uz mi to tak pritazene neprislo(ze byl kratky mi ani nevadilo). Namet je zajimavy, ale vylozene odvazana z toho nejsem...

03.08.2016 3 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Zezacatku jsem do knihy nemohla zacist, ale pak me to vtahlo, hlavne historicka linie me fascinovala, jak krusne a kde lide drive zili... Byla jsem z toho az dojata jak silne je popsana vazba hl.hrdiny na osud a minulost. Na serii Lewis to u me nema, takze hvezdicky davam jen 4, presto doporucuji ke cteni- dobre popsane prostredi, postavy, psychologie, vrazda, stridani deju- dost dobra kniha!

31.07.2016 4 z 5

Agent 6 Agent 6 Tom Rob Smith

Líbilo se mi to nejméně, asi moc smutné, ponuré. Vadilo mi dlouhé přeskakování v čase (o 8 let později...). Ano, líbila se mi část v Afganistánu (nevěděla jsem, že tam SSSR také "působil"), líbila se mi Raisa v NY, ale to propojení, jsem nějak nechápala, nechápala jsem oč v tom přípěhu vlastně běží. První dva díly super!!!, tento mě moc nebral a chvílema jsem se mu nutit to číst...

22.07.2016 3 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Jako nenarocna oddechovka:dobre - neco mezi Pět a Davinciho kodem, cte se to samo, francouzske prostredi je zajimave, trocha jiskreni...ale, je to predvidelne, tusite konec i kdo to udelal, neni moc moznosti. Lewis je pro me neprekonatelny(ani cinska serie se mi tak nelibila),proste bych nerekla ze toto a Lewis je stejny autor- kvalitou nekde jinde, niz.

06.06.2016 3 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Hodne zajiamva a zvlastni kniha (takovy typ knih moc nectu...). Pribeh je pusobivi i presto-prave proto, ze obsahuje spoustu otazniku, ale zaroven tolik lasky k prirode (bylinky pestuju, pokazde kdyz jdu ven neco trhnam, nosim vetvicky, kaminky, miluju prirodu v tech detailech) a ukazuje navod jak s ni zit. Dalsi poslani knihy je - nekoukejme na predsudky ostatnich ale na to, co se nam libi!

01.06.2016 5 z 5

Červený kapitán Červený kapitán Dominik Dán

Cetla jsem slovensky a hodne dobra kniha
+) vtipne hlasky, napinave(temna historie, stb...)necernobile postavy, perfektne popsana mista(uplne jsem tam byla)
Ale!:
-) to Velke Tajemstvi?? Proc ne neco originalnejsiho? To me zklamalo, a trochu moc hrdinskych scen ale Bond(preziju, utecu...).
Ale doporucuju k precteni, musime vedet co se v historii delo za zverstva(i kdyby z toho byla pravda jen 1/8).

18.05.2016 4 z 5

Znamení Znamení Raymond Khoury

Splnilo to me "ocekavani"- oddechovka, neco mezi Brownem(Anatomie lzi) a Indiana Jones(hrdinove zvladnou skoro vse). Nesmi se zde hledat nic hlubokeho, presto nektere pasaze o vire a moznosti manipulaci s informacemi(nejen) pro verejnost, k zamysleni jsou. Za me dobry prumer, pohodova dobrodruzna kniha...

07.05.2016 3 z 5

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Nádherné, smutné, dojemné, děsivé, krásné....úžasná kniha, mela by být povinou četbou. Užívejme si všeho, co nám život nabízí, nebojme se říkat blízkým, že je máme rádi... Za mě dokonaly námet, krátké, přesto vše říkající a obsahující krásné věti ("Rýžuješ zlato ve stoce, miláčku"...). Díky za takové knihy!

15.04.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Cekala jsem od knih hodne a to se mi nesplnilo. Ze zacatku jsem se hodne ztracela v rozdilnych datech a 3 denikovych zaznamech(na konci jsem ty tri pohledy hodnotila jako skoro jedine plus). Namet=zajimavy (jezdime sami kolem neceho a rikame si kdo a jak tam zije?). Moralne mi postavy nesedli, alkohol, porad jen "chlastam", nasavam(5x), strizlivym, piju, zahybam... Dektivni zapletka = cele odhalitelne(a to ja u moc knizek nezvladam). Denik= nektere veci by o sobe nikdo nenapsal, mozna chybny preklad("lebkou jsem triskla do omitky"). Konec=horor(krev, bourka, drama) a zaroven jsem dostala zachvat smichu(dal si pivo a povida "klid, jen jsem ji malicko klepl"). No Posledni plus=kniha muze otevrit nekomu oci, kam muze zajit a) alkohol, b) dom.nasili a manipulace.

13.04.2016 2 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Bylo to hrozne dlouhe- ne natazene v popisech, ale dlouhe v pribehu, udalostech, konec jsem ze zvedavosti pretrpela. Napad je dobry- nutil me se zamylset nad otazkou nesmrtelnosti, prelidneni a rodinneho zivota, casto jsem se prstihavala, jak jsem vdecna, ze venku vidim oblouhu nebo skutecnou travu... Chvilemi jsme knihu nechapala, chvili me fascinovala a bavila, chvilema me to silne nebavilo- takze namet super, ale jinak prumerne hvezdicky

06.04.2016 3 z 5

Osud mě má rád Osud mě má rád Simona Monyová (p)

Mila kniha, co mate za chvilku prectenou, neurazi nenadchne ale zahreje:-) odpocinkova pismenka:-)

14.03.2016 4 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Opet mam (jako u child 44) malo hvezdicek k hodnoceni. Kniha je skvela v jinych ohledech nez 1.dil. Vyborne popisy situaci, stridani emoce. Nevite co je dobro/ zlo - napraveny agent co vrazdil nebo obet, ktere pozaviraly rodinu a ona ted vrazdi?! Co bych na miste postav delala ja? Opravdu bych byla hrdina nebo se snazila zachranit si zivot a rodinu. Dojemne, sokujici, skvele vykreslene realie Sssr, zmen a strachu z noveho... Tesim se na dalsi dil!

06.03.2016 5 z 5

India Place India Place Samantha Young

Knihy teto autorky jsou pro me romanticke oddychovky, ale myslim si, ze nekomu kdo se zmita ve vztahovych problemech klidne mohou ukazat moznost, jak jednat. Libi se mi, ze se do knih prolinaji postavy z minulych dilu a stavaji se z hlavnich postav vedlejsimi ale dobre umistenymi. Za me fajn cteni, ktere doporucuju v ramci tohoho zanru;-)

15.02.2016 4 z 5

Proměny zvířat - antistresové omalovánky Proměny zvířat - antistresové omalovánky Kerby Rosanes

Hodne originalni, v kazdem obrazku nalezam stale nove veci a divim se jak male dite;-)jen jima listovat je zazitek a pohlazeni, kreslit do nich obtisk vlastni nalady a kus sebe je uzasne:-)

13.02.2016 5 z 5

Muži, kteří nemají ženy Muži, kteří nemají ženy Haruki Murakami

Ja moc povidky nectu a nevyhledavam, ale tohoto autora mam moc rada, tak jsem to riskla. A byl to uzasny zazitek jako vsechny jeho knihy. Nektere povidky se mi libily hodne(Nezavisly organ, Drive my car), nektere mene(Kino) ale celkove jsem hltatala kazde slovo, ocekavala, co prijde. Murakami mistrne vrstvi deje, vzpominky s tvori celky u kterych vite jak maji skoncit- a najednou nic a vy musite rozvinout!!!mysleni a spekulovat co a proc...proste skvely interaktivni ctenarsky zazitek!

13.02.2016 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Sest hvezdicek dat nejde? Vyborna kniha, skvele spojeny popis komunistickeho SSSR a trihlerova zapletka vrazd. Trnula jsem koho zatknou, mela slzy v ocich, ulevu i vztek. Dobre prenese emoce na ctenare, zoufalstvi i nadeje. I kdyby tretina byla pravda, musela to byt silena doba,clovek si uvedomi jak malo si vazi toho, v jakem "luxusu" zijeme dnes!

16.01.2016 5 z 5

Čeští králové Čeští králové Petr Vorel

Kapitoly rozdelne dle kralu, chronologicky, kdykoliv si chci neco osvezit, vim do ktere casti zalistovat. Jazyk je ale trochu strohy, vedecky.

15.01.2016 4 z 5

Harry Potter: Mudlovské omalovánky Harry Potter: Mudlovské omalovánky kolektiv autorů

Pribeh Harryho Pottera nekriticky miluji,a jelikoz se mi vymalovavni libi, tyhle jsem musela mit! Obrazky jsou krasny, na konci fotky a ilustrace...ale: za ty penize mi vadi, ze nektere obrazky jsou pres dve strany a doprostred se neda dostat

08.01.2016 4 z 5