Lucina88 Lucina88 komentáře u knih

Dvojité dno Dvojité dno J. H. Krchovský (p)

Trefné postřehy, co dává život...nebo spíš bere. Pro mě je to Pan Básník.

02.12.2015 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Brilantní příběh!
Lidi s touto hroznou úchylkou nesnáším, ale u Einera jsem udělala menší vyjímku...v knize ho spíše lituji a přijde mi vcelku sympatický...až na pár věcí :) Moc se mí líbilo, že zezačátku jsem pořád přemýšlela, kdo ta Lili je a až na 56 str. jsem to zjistila :)) nevtíravý a zajímavý příběh...mám oblíbeného dalšího autora :)

06.06.2015 5 z 5

Kněz Kněz Ken Bruen

Při první příležitosti bych Jacka Taylora pozvala na panáka! :) Jsme si strašně podobní, dokáže mě rozesmát, posloucháme stejnou hudbu a máme stejný pohled na svět.

Potěšilo mě, že Ken Bruen "píchl do vosího hnízda" co se týče církve. Dost lidí se obrací k církvi s tím, že najdou klid v duši, když budou věřit..ale co se skrývá pod povrchem už nikdo nevidí...

V dnešním světě si musíme pomoct sami, žádná víra nás neuchrání....

06.10.2014

Deset žen Deset žen Marcela Serrano

Dobře napsaná kniha a poutavé příběhy.

18.09.2014 4 z 5

Syrová strava Syrová strava Leslie Kenton

Kniha mě dost oslovila, už jen tím, že matka s dcerou se snaží o zdraví život bez nemocí a sebemenších zdravotních potíží. Po přečtení knihy jsem dostala pocit, že vedu opravdu nezdraví život. Po té se snažím žít alespoň se 75% živé stravy denně. Opravdu motivující kniha.

13.06.2014 5 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Kniha naprosto fantastická! Několikrát jsem se od srdce zasmála, velmi zajímavé postřehy a kritika naší doby. Adolf mi v knize přišel jako sympaťák :))

07.06.2014 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Krimi příběh moc neupoutal, ale Nesbo píše prostě perfektně, takže sem ji s chutí přečetla :-)

04.06.2014 4 z 5

Kanibalové Kanibalové Moira Martingale

Kniha je velmi zajímavá a čtivá. Doporučuji :)

06.05.2014 5 z 5

Léčení stravou - Zázračné léčení syrovou stravou Léčení stravou - Zázračné léčení syrovou stravou Kristine Nolfi

Kniha mě opravdu zaujala a změnila můj pohled na jídelníček. Doporučuji přečíst!

02.04.2014 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Tahle mě moc nebavila, lepší byl Popravčí.

23.03.2014 3 z 5

Zabijte je všechny! Zabijte je všechny! Katty Joyce (p)

Kniha mě dost upoutala...ne těmi zvěrstvy, které se děly na bílém obyvatelstvu, ale ta odvaha o tom vůbec napsat. Většinou se píší knihy o utlačování černých. Respekt spisovatelce!

05.12.2013 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Parádní! Autor knihu krásně propracoval. Rozhodně si přečtu další knihy.

03.12.2013 5 z 5

Jablka ze stromu nepadají Jablka ze stromu nepadají Liane Moriarty

Ty kráso, asi bude ze mě odborník na tenis.
Děs a hrůza, zatím mě zaujala jen jedna její kniha. Zatím je to "na stejné brdo"

17.03.2024 odpad!

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Kdyby nebylo valašského prostředí, asi bych nedočetla..

22.01.2024 3 z 5

Estée Lauder - sen o kráse Estée Lauder - sen o kráse Laura Baldini (p)

Joea sem si zamilovala! :)
Hezký příběh.

07.01.2024 4 z 5

Můj život v Severní Koreji Můj život v Severní Koreji Serin Čche

(SPOILER) Naivně jsem si myslela, že to útěkem přes hranice končí, ale bohužel...
Hrůza, nejhorší na tom je, že se tyhle svinstva páchají v 21.století,kdy už dávno tomu má být zabráněno!

26.12.2023 4 z 5

Podezření Podezření Brianna Labuskes

Totální chaos

21.07.2023 odpad!

Měla jsem moc krásné dětství / Ich hatte eine sehr schöne Kindheit Měla jsem moc krásné dětství / Ich hatte eine sehr schöne Kindheit Jana Nosková

Och, tak nádherná kniha.. Místy samozřejmě dechberoucí až slzy v očích.
Jsem mladá generace, ALE..dnešní děti, to je katastrofa. Žádná disciplina, úcta ke svým předkům, natož tak k rodičům.., k věcem celkově.
Tahle kniha mi dala zase do duše žár a energii. Jak to bylo vše krásné. A že je to vše v nás, v tomhle zkaženém světě už bohužel nic není svaté. Na naopak.

Díky za tuto knihu.

26.04.2023 5 z 5

Kéž bych ti to dokázala říct Kéž bych ti to dokázala říct Hannah Beckerman

(SPOILER) Encyklopedie katastrofických událostí.
Rakoviny, smrt v rodině minimálně čtyřikrát, přiznání se k jiné sexualitě... No jako....

28.12.2022 2 z 5

Vzpomínky na můj život v Jablonci u Mimoně v letech 1925-1947 Vzpomínky na můj život v Jablonci u Mimoně v letech 1925-1947 Emilie Kratzmann

(SPOILER) Není to žádný literární skvost - v rámci tvůrčího psaní, ale ty vzpomínky, ty daly útlé knížce náboj.
Nádherné i bolavé vzpomínky na zem, ve které lidskost šla stranou. Každý máme právo žít tam, kde jsme se narodily, kde jsou naše kořeny a milovat ty, které chceme milovat bez ohledu na to, na které straně stojí.

"Psala jsem a psala dopis za dopisem. Ale žádný můj Hugo nedostal, všechny se vrátily a na nich stálo:" Padl za Velké Německo". Můj Hugo byl tedy mrtvý, moje modlitby nebyly vyslyšeny. Ve svém posledním, z 19. května 1943 napsal:"Moje milé děvče, kdybych padl, nebuď smutná. Pomysli, Tvůj Hugo padl jako hrdina, muselo to být, protože Německo musí žít." Věřil tomu a obětoval za to svůj krásný mladý život. Byla jsem moc smutná a hodně plakala.

19.08.2021 5 z 5