Vzpomínky na můj život v Jablonci u Mimoně v letech 1925-1947

Vzpomínky na můj život v Jablonci u Mimoně v letech 1925-1947 https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434437/vzpominky-na-muj-zivot-v-jablonci-u-EKD-.JPG 5 1 1

Lucina88
19.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Není to žádný literární skvost - v rámci tvůrčího psaní, ale ty vzpomínky, ty daly útlé knížce náboj.
Nádherné i bolavé vzpomínky na zem, ve které lidskost šla stranou. Každý máme právo žít tam, kde jsme se narodily, kde jsou naše kořeny a milovat ty, které chceme milovat bez ohledu na to, na které straně stojí.

"Psala jsem a psala dopis za dopisem. Ale žádný můj Hugo nedostal, všechny se vrátily a na nich stálo:" Padl za Velké Německo". Můj Hugo byl tedy mrtvý, moje modlitby nebyly vyslyšeny. Ve svém posledním, z 19. května 1943 napsal:"Moje milé děvče, kdybych padl, nebuď smutná. Pomysli, Tvůj Hugo padl jako hrdina, muselo to být, protože Německo musí žít." Věřil tomu a obětoval za to svůj krásný mladý život. Byla jsem moc smutná a hodně plakala.

vzpomínky sudetští Němci Sudety regionální literatura zaniklá místa mikrohistorie historie měst, obcí a regionů

Autorovy knížky

Emilie Kratzmann