Lucina88 Lucina88 komentáře u knih

Obžalovaná Adina Mandlová Obžalovaná Adina Mandlová Radek Žitný

Kniha se mi mc líbila, možná pro to, že jsem nečetla ještě knihu Adiny Mandlové Dneska se tomu směju.

Psaní mi přišlo příjemné a nenásilné, přečetla jsem jedním dechem.

30.04.2017 4 z 5

České milenky nacistů České milenky nacistů Václav Miko

Nelíbí se mi očividná zaujatost autora. Takové knihy se píší na základě faktů a odbornosti. A taky ubírám hvězdičku za katastrofickou ilustraci. Kniha se mohla obohatit dobovými fotografiemi. Jinak informace zajímavé...

01.04.2017 3 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Začátek u mě trošku skřípal, taková "dokonalá rodinka", ale líbil se mi od začátku rychlý spád - smrt a neotravná charakteristika postav, pátrání atd. Ale konec sem naprosto upřímně nečekala :) a proto 5 hvězdiček. Miluji, když si myslím, že něco skončí tak a tak a přitom mi to spisovatel vyvrátí :)

Po dlouhé době jsem četla preciziní psychologický příběh. Nebylo by vůbec špatné knihu zfilmovat :)

01.03.2017 5 z 5

Babí léto Babí léto Magda Váňová

Váňovou jsem nikdy nečetla a už nikdy nepřečtu, ale chtěla sem zkusit kvůli čtenářské výzvě. Fakt tragédie. Nezajímavé, zápletka obyčejná a konec nijaký.

23.02.2017 1 z 5

Zprávy z nitra Zprávy z nitra Zdeňka Pohlreich

Silná žena a silný životní příběh.

18.09.2016 5 z 5

Posvátná kráva Posvátná kráva Sarah Macdonald

Dostupné v Levných knihách za pouhých 49 Kč. Indie mě nikdy moc nezajímala. Ale šáhla jsem po ní už jen kvůli skvělému obalu :) A kniha - nadchla mě, několikrát jsem se i od srdce zasmála. Autorčin styl psaní mi naprosto vyhovuje, odlehčené, žádné složité zapeklitosti a miliony synonym.

O Indii jsem si myslela přesně to, co autorka zmínila - špína, žebráci apod. Asi tomu tak i bude. A taky mě přesvědčila o tom, že Indii opravdu nikdy nechci navštívit :D

Doufám, že autorka se vrhne i do jiných knih o jiných zemích. Ráda si od ní nečo zase přečtu.

26.08.2016 5 z 5

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Tragické rodinné zvraty. Kvalitní kniha i když na můj vkus zbytečně moc rozsáhlá. Po přečtení mi to vše ještě leželo v hlavě...Od autorky prvotina, ale určitě se chystám na další.

26.08.2016 4 z 5

Jíst zvířata Jíst zvířata Jonathan Safran Foer

Nejsem žádná citlivka ani vegetariánka, ale u popisovaní toho, jak se jí psi jsem knihu zavřela.

22.08.2016

Jak přežít kriminál aneb rady, jak žít mezi vlky Jak přežít kriminál aneb rady, jak žít mezi vlky Jiří Otakar

Nejsem sice žádný kriminálník :D ale kniha super. Kdo se o takové věci zajímá, tak určitě doporučuji. Zajímavý pohled za mříže...

Napsáno slangem, který v nějakých knihách nemusím, ale tady se to samozřejmě krásně hodilo a autor mě i častokrát rozesmál :)

17.07.2016 5 z 5

Růže od Stalina Růže od Stalina Monika Zgustová

Z knihy se mohl udělat poutavý děj o dětství s despotickým otcem a dceřin život po jeho smrti. Kdo čeká klasický životopis, tak bude zklamán. Je to čistě románová kniha. Byla jsem zklamána tím, že jsem očekávala více zkušeností života s otcem. Jaký opravdu byl, jak se choval (na můj vkus je tam toho dost málo). Přes život v Indii jsem se nemohla dostat, pro mě dost nudná část (hlavně milion složitých indických názvů, ve kterých sem se naprosto ztrácela.)

06.06.2016 3 z 5

Povídky o zmatených záletnících Povídky o zmatených záletnících Juan José Millás

Ale jo, některé povídky dost zajímavé.. :D

29.04.2016 4 z 5

Je hodně Hitlera ve Wagnerovi: Kapitoly z estetické politiky Je hodně Hitlera ve Wagnerovi: Kapitoly z estetické politiky Jan Pavel Kučera

Kdo se zajímá o Wágnera v tom politickém a filosofickém světě, doporučuji. Dobře napsáno

22.04.2016 4 z 5

Římanka Římanka Alberto Moravia (p)

Kniha mohla být určitě kratší. Zbytečné opakování Adrianinách situací a myšlenek. Na druhou stranu se mi líbil kontrast mezi chudobou a bohatstvím a taky vztah mezi matkou a dcerou.

12.01.2016 3 z 5

Velká kniha králíčkových sebevražd Velká kniha králíčkových sebevražd Andy Riley

Kniha, která dokáže zvednout náladu :D Je potřeba v každé knihovně a při špatných stavech si ji vzít do rukou a zaručeně pobaví :D Králíček a jeho výraz je super :D

17.12.2015 5 z 5

Ostrov sviní Ostrov sviní Mo Hayder

Začátek knihy se skvěle rozjel, ale bohužel další část knihy mě dost nudila (policejní vyšetřování). Ale řekla jsem si, že Mo prostě musím dočíst dokonce a konec mě dost překvapil. Ale musím říct, že zatím z knih, které jsem od Mo četla (Ptáčník a Panenka) nejslabší.

29.11.2015 3 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Dávám 4 hvězdičky jen pro to, že jsem se nemohla prokousat začátkem, ale pak se to rozjelo a moc se mi to líbilo. Nemám ráda knihy, které jsou přeplněné postavami, ale tady to autor brilantně ukočíroval, aby se v tom člověk vyznal a nepřestalo ho to bavit. To každý autor neumí.

Kniha je nezaujatá, což je pro mě prioritou, abych knihu opravdu četla. Vina Němců ale také vina Čechů - i my jsme byli zrůdy...a někteří ještě jsou...

10.11.2015 4 z 5

Malá ručka Malá ručka Susan Hill

zeleno zelenavá louka plná zelených keřů - miliardy přídavných jmen, které mě nehorázně znudily a kniha se nedala dočíst, hrozný brak

22.09.2015

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Hezká kniha. Člověk si opravdu nedokáže představit, co ta choroba obnáší...naprosto sem se vcítila do Claire..v určitých částech slzičky v očích :)

06.08.2015 4 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Bohužel zklamání. Pro mě byl děj strašně roztahaný až nudný. nejlepší byla ta část, kde našla tu mrtvolu. Ale jinak...nuda. Prolínaly se tam děje strašně rychle, jednu chvíli jsem nevěděla o čem čtu...
První a poslední kniha od autorky.

05.08.2015 1 z 5

Vzpomínky z protektorátu Vzpomínky z protektorátu Lubomír Popelínský

Jednu hvězdičku dát musím a to za pár informací, které jsem opravdu nevěděla a překvapily mě...ale jinak napsané katastrofálně ...na toto téma by se člověk, který má vzpomínky mohl rozepsat určitě víc...pro mě jako pro člověka, který toto témá má dost načteno - hrůza...lituji peněz za tuto knihu

30.07.2015 1 z 5