LucieRossi LucieRossi komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

U této knihy se moje emoce střídaly jak na horské dráze. Jednu kapitolu jsem se smála, druhou jsem měla slzy na krajíčku. Dalo by se říct, že podobnou knihu jsem ještě nikdy nečetla. Navíc jsem se s hlavním "hrdinou" v lecčem ztotožňovala. Hodnotím plným počtem.

08.04.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Musím říct, že mě překvapilo, že tato kniha je opravdu tak dobrá, jak se o ní tvrdí. Nebrečela jsem, ale donutila mě přemýšlet o dilematech v lidském životě, o bytí a nebytí. Dávám 5 hvězdiček a určitě se porozhlédnu po autorčiných dalších knihách.

20.06.2017 5 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Na tuto knihu jsem se hodně těšila a nezklamala mě. Pan Mercedes je pro mě sice pořád TOP, ale i tato kniha měla velice dobrý děj, několik překvapivých zvratů a hodně mě bavilo nenásilné vložení hlavní postavy z předchozího dílu a zároveň nás tím King navnadil na poslední díl trilogie. Už se nemůžu dočkat.

24.12.2015 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Vůbec nerozumím tomu nízkému hodnocení. Mám pocit, že spousta lidí dává málo hvězdiček jen čistě z principu, že se série ujal jiný autor a je to hodně nespravedlivé. Mě kniha neskutečně bavila, měla spád od začátku do konce. Proto všem, kteří váhají rozhodně doporučuji knihu k přečtení!

02.01.2018 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Běžně nečtu knížky nijak zvlášť rychle, ale tady to jinak nešlo, zabrala mi jen 3 dny, absolutně jsem se nemohla odtrhnout a zapomínala jsem na okolní svět. Často tu čtu, že se vám nelíbí konec knihy. Ale takové konce, to je přece King. Já osobně četla poslední kapitolu 2x po sobě a ještě asi dlouho to budu mít v hlavě.

11.03.2016 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Tak tohle opravdu ne. Jednu hvězdičku dávám jen za to, jak snadno a rychle se kniha četla. Autorka udělala z Christiana totálního blbce, jehož "duchaplné" a neustále opakující se myšlenky mě opravdu nebavily. Pravděpodobně moje poslední setkání s E. L. James.

07.03.2016 1 z 5

Revival Revival Stephen King

Paráda, paráda, paráda! King zraje jako víno, jeho nejnovější knihy jsou prostě fantastické. Od téhle jsem se nemohla odrhnout a za 3 dny jsme měla přečteno.

19.06.2015 5 z 5

Můj sen o zlatě a sněhu Můj sen o zlatě a sněhu Martin Fourcade

Nejlepší autobiografie, jakou jsem kdy četla. Zase mám Martina o kousíček radši než předtím. :) Ukázal, že je nejen velmi talentovaný pan Sportovec, ale i inteligentní a upřímný člověk.

04.03.2018 5 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Myslela jsem si, že už jsem zvyklá na všechno a že se u knih nebojím...Ale musím říct, že když jsem četla tuhle knihu v 1 v noci, tak jsem byla totálně podělaná a z každého zvuku na mě šel infarkt. :D Předčila moje očekávání, super!

03.03.2017 5 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

V první řadě, naprosto dokonalá obálka!
Je pravda, že některé povídky byly trošku slabší, nicméně ty skvělé převažují.
Nejméně se mi líbily povídky Smrt, Morálka a Tommy, naopak nejvíce se mi líbily Blokáda Billy, Nekrology, Letní bouře. A pro mě úplně TOP povídka je Duna, především pro její závěr.

29.08.2016 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Ze začátku jsem měla trošku strach, že se nezorientuji ve větším množství postav, ale pak jsem byla velice příjemně překvapena, jak do sebe vše začalo zapadat. Podle mě geniálně vymyšlené, četlo se to samo. Larsson to sice nebyl, ale kniha nebyla o nic horší, než předchozí díly a doufám, že bude další pokračování.

03.01.2016 5 z 5

Obyvatel Obyvatel Francis Cottam

Kniha mě docela nudila, hlavní zápletka byla objasněna po pár kapitolách a ve zbytku knihy už nebylo žádné napětí. Jediným plusem byl závěr, kde se naštěstí tak úplně nekonal klasický happyend.

26.06.2016 2 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Další parádní detektivka. V polovině jsem se sice trochu ztratila v myšlenkách a teoriích Strika, ale nakonec mě opět překvapilo, jak do sebe vše zapadlo. Nezbývá mi nic jiného, než se vydat do knihkupectví pro další Cormoranův případ. :)

08.05.2016 5 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Pro mě bohužel velké zklamání a nejslabší díl jinak skvělé série. Některé zvraty hodně předvídatelné, naopak kroky některých postav naprosto nepochopitelné. Tato série si rozhodně zasloužila lepší zakončení.

27.08.2023 3 z 5

Rusko sužuje pandemie Rusko sužuje pandemie Jana Vagnerová

Jsem trochu na rozpacích. Po přečtení 420 stran v podstatě otevřený konec... Kniha nebyla špatná, četla se dobře, ale poměrně dost se vlekla. A souhlasím s těmi, kteří už tady psali, že velkou roli tam hrály někdy až neuvěřitelné náhody. Kniha podle mě nesplnila potenciál, který měla.

06.07.2017 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Popravdě jsem nepochopila, proč je kolem této knihy takový humbuk. Za mě průměrná kniha s dobrými nápady, ale ne moc dobře napsaná.

20.09.2016 3 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Dojem z této knihy se u mě stupňoval od začátku do konce. Na začátku mi Alice lezla trochu na nervy, ale pak se to zlepšilo. Nejvíc mě ale bavil "blog" babičky Frannie. :) Knihu hodnotím jako příjemnou oddechovku.

19.03.2016 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Bomba! Knížku jsem doslova hltala, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah a závěr mě opravdu překvapil.

06.02.2016 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Strhující začátek a pro mě naprosto nečekaný závěr. Jen v některých situacích mi hlavní postavy připadali spíš jako super hrdinové, co všechno dokázali přežít a ještě přitom utíkat. Proto 4*.

11.12.2015 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Skvělá kniha, výborně se četla.

04.05.2015 4 z 5