lucie7492 lucie7492 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Rozbrečela mě a dlouho jsem o ní přemýšlela. Krásně napsáno. Koupila jsem si do sbírky hned všechny autorčiny knihy a těším se na chvíle s nimi. Hanu kupuji všem svým kamarádkám-čtenářkám dárkem. U jedné vyvolala vlnu předávání knížky mezi všemi kolegyněmi v práci, později jsem půjčovala i celou sbírku Mornštajnové :)-to myslím vypovídá za vše!

12.08.2019 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Četla jsem před půl rokem a stále z ní mám husí kůži. Neskutečně živý příběh, neskutečně děsivý. Čtěte jen pokud máte rádi téma koncentračních táborů nebo smutné reálné příběhy z války. Až takhle strašný příběh jsem zatím asi nečetla, přesto jsem si pořídila další knihu od autorky. Zatím bude čekat na tu chvíli až si zase budu chtít připomenout v jak báječné době žijeme, a že se všechno může během pár chvil obrátit.

11.01.2024

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Nejdříve jsem četla knihu a moc se mi líbila, byla jsem doslova nadšená. Na konci mě i dojala. Kdo má rád příběhy ze života, rád se zasměje i pobrečí, doporučuji přečíst. Hartlem prokládám složitější příběhy z koncentračních táborů, abych si oddechla a přišla na jiné myšlenky. Film byl také perfektně natočený, ráda kouknu zas a znova. Stejně jako jednou zase knihu ;)

26.04.2023 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Četla se moc hezky. Děj knihy mě však moc nepřekvapil, přišlo mi to předvídatelné. Kdo má rád spíš romantickou četbu, tak si na ní určitě smlsne :).

12.08.2019 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Četla jsem první Veroniku, byl to takový klasický hartlovský příběh. Tragická oddechovka se šťastným koncem z dnešních dní. Pak jsem na pár měsíců odložila a přečetla Jáchyma. Stejný dojem. Palec nahoru za nápad napsat jednu knihu ze dvou pohledů,které spolu úzce souvisí.

11.01.2024 3 z 5

Výborná, napínavá kniha, trošku mě akorát zklamal poslední díl.

15.12.2016 5 z 5

Moc mě bavily, hltala jsem každou volnou chvíli a následně shlédla všechny filmy. Prožívala jsem každé hladové hry s nimi, těšila se z úspěchu a byla nervózní v každé zápletce. Trochu zvláštní konec, který by se zasloužil lépe zpracovat a možná rozvinout. Ale není to vada na ztrátu hvězdičky.

12.08.2019 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Některé pasáže se mi hůře představovali, ale protože jsem nejdříve viděla film, tak jsem se aspoň v Place trochu lépe orientovala a i si lépe představila ty potvory v bludišti. Myslím, že je to spíš kniha pro teenagery nebo mladší čtenáře.

12.08.2019 3 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

výborná, k zamyšlení

15.12.2016 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Naprosto se ztotožňuji s komentářem od pavel80. Také jsem jí četla vícekrát. Odstartovala u mě zájem o podobné knihy, které jsem následně vyhledávala a četla celý další rok.

05.01.2016 5 z 5

Jeden deň Jeden deň David Nicholls

Je tomu už pár let, co jsem tuto krásnou knihu dostala a ač nejsem až tak velký čtenář, zhltla jsem jí skoro jedním dechem. Moc dobře se čte a příběh je úžasný. Závěr mi vehnal slzy do očí, byl naprosto nečekaný. Doporučuji jako nenáročnou knihu s příběhem ze života.

05.01.2016 5 z 5

Horší už to nebude... Horší už to nebude... Iva Hlaváčková