lucie2371 lucie2371 komentáře u knih

Dokonalá oběť Dokonalá oběť Emma Kavanagh

Zajímavý thriller, který ale končí otevřeně. Takže čekám na další díl. Doufám, že to bude pokračovat.

08.12.2021 5 z 5

Kate musí zemřít Kate musí zemřít Alex Lake

Dlouho jsem se rozmýšlela zda dát knize 3 nebo 4 hvězdy. Nakonec jsem jí dala 4 za posledních 150 stran plných napětí.
V této knize víte nebo alespoň tušíte prakticky od začátku, kdo je vrah. Chybí zde nějaká větší akce nebo napětí (až na těch posledních 150 stran)
Asi jsem od ní čekala trochu víc. Víc toho napětí, popisů vražd, když už se jednalo o sériového vraha. Nic z toho ale nečekejte.
Pokud ale hledáte nějaký oddechový thriller, směle do toho.

24.11.2021 4 z 5

Jezdecká přehlídka Jezdecká přehlídka Bonnie Bryant

Další skvělé dobrodružství Carol, Lisy a Stefi.

18.11.2021 5 z 5

Beze stopy Beze stopy Lisa Gray

Spíš než thriller bych řekla, že je to spíš taková oddechová detektivka. Člověk se chce dozvědět, co se vlastně před tolika lety stalo ale podruhé už bych číst nemusela.

17.11.2021 4 z 5

Slepý instinkt Slepý instinkt Andreas Winkelmann

Jednu ⭐ strhávám za pomalejší rozjezd (skoro 100 stran) ale jakmile se kniha rozjede, už vás nepustí. A ačkoli jsem skoro od začátku knihy věděla jak to dopadne, stejně byla kniha napínavá a nemohla jsem se od ní odtrhnout!

14.11.2021 4 z 5

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

Upřímně jsem si tuto knihu vybrala proto abych splnila jedno z témat letošní výzvy. Trochu jsem se toho obávala neboť je to již starší kniha a naposledy jsem jí měla v ruce na ZŠ, kdy jsem jí asi po prvních 30 stranách vzdala.
Ale jsem nakonec ráda že jsem po ní sáhla. Chvíli sice trvalo než se kniha trochu rozjela ale pak už měla krásné ubíhající děj a zamilovala jsem si jí ️
Takže kdo váha, určitě doporučuji přečíst. Jedna z nejlepších knih o dobrodružství.

06.11.2021 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Ačkoli jsem předem neviděla film, již od začátku knihy jsem věděla jak to zkončí :-( Kniha se četla moc dobře a děj svižně ubíhal.

04.11.2021 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Další skvělý díl! Není, co víc k tomu dodat.

27.10.2021 5 z 5

Ptačí sněm Ptačí sněm Ransom Riggs

Další skvělý díl, ze série Sirotčinec slečny Peregrinové! Jen mě mrzí, že se příštím a zároveň tak posledním dílem této série budu muset rozloučit s postavami, které mi přirostly k srdci. ️

21.10.2021 5 z 5

Ona to ví Ona to ví Lorena Franco

Kniha byla napínavá a zajímavá ale přesto strhávám jednu hvězdičku.
Díky častým chybám ( chybějící slova či písmena, slova která byla psána hned dvakrát po sobě...atd) cca na každé 10. stránce se hůř četla.

18.10.2021 4 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Napínavá od začátku do konce! Nebýt chození do práce mám ji přečtenou během 2-3 dnů. Někdo tu psal, že mu vadí střídání přítomnosti s minulostí a ačkoli mě to většinou také úplně nesedí, tady mi to vůbec nevadilo.

08.10.2021 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kelly Oram

I druhý díl byl pohádkově krásný. Není co víc k tomu dodat.

03.10.2021 5 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Kdo stejně jako já nemusí takové ty romantické příběhy jako z Červené knihovny, určitě si přečtěte Cinder a Ella! Tento příběh moderní Popelky rozhodně stojí za to a rozhodně to není žádná slaďárna, které dvakrát nemusím!

19.09.2021 5 z 5

Nádech do ticha Nádech do ticha Cath Staincliffe

Uff...ani nevím co k téhle knize napsat. Rozhodně nečekejte, že budete hádat kdo je onen pasažér s bombou. Toho znáte prakticky od prvních stran knihy.
Nicméně tohle byl opravdu hodně silný příběh při kterém mi běhal i mráz po zádech a i několik slz ukáplo. Budu jí rozdýchávat ještě hodně dlouho.
Tohle byla neskutečně emotivní kniha a jsem ráda, že jsem měla možnost si jí přečíst.
Knihu doporučuji, určitě stojí za přečtení. Jen upozorňuji...není pro slabší povahy...

08.09.2021 5 z 5

Teď mlč Teď mlč Emily Elgar

Podle anotace jsem od knihy očekávala něco docela jiného. Kniha není nijak zajímavá, kapitoly končí tak, že si neřeknete „Musím číst dál, chci vědět co se stalo." A konec také nebyl ničím zajímavý. Podruhé už bych po ní opravdu nesáhla. Avšak pokud hledáte nějakou oddechovku u které si chcete odpočinout, pak je tato kniha to pravé pro vás.

31.08.2021 2 z 5

Její život v očích panenky Její život v očích panenky Ingrid Desjours

Čtení této knihy jsem se trochu obávala, jelikož ne každý psychothriller mi sedne. Ale tato kniha byla vážně dobrá! Neustále vás nutí číst, dokud se nedostanetd až na konec. A ten teda byl!
Pokud vám nevadí hodně sprostých slov, tak určitě doporučuji, stojí za přečtení.

22.08.2021 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Další skvělý díl ze série o Kim Stoneové.

17.08.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásný ale i smutný a hodně emotivní příběh jednoho pejska, který běžel životem za svým štěstím a láskou lidí.
Určitě doporučuji mít při čtení po ruce hodně kapesníčků

28.07.2021 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Neměla jsem tušení, zda se mi kniha bude líbit. Psychologické thrillery mi většinou nesednou ale tento byl dobrý. Čtenáře příběh nutí číst stále dál a dál aby se dozvěděl co se ve skutečnosti vlastně stalo.

28.07.2021 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Film se mi líbil o něco více.

15.07.2021 4 z 5