lucie2371 lucie2371 komentáře u knih

Poslední akt lásky Poslední akt lásky Cathy Rentzenbrink

Neuvěřitelně dojemný, tragický a skutečný příběh jedné rodiny.
Upřímně si nedovedu, a snad ani nechci, představit, že bych musela prožívat něco podobného jako Cathy. Celou knihu jsem přemýšlela nad tím, co bych v její situaci dělala já a i po přečtení knihy jsem na to nepřišla :⁠-⁠(
Člověk si třeba řekne: „Tak dlouho bych ho trápit nenechal/a ale kdyby se člověk v dané situaci nacházel, pak by to vůbec nebylo takhle jednoduché.
Autorku obdivuji za sepsání příběhu a jsem ráda, že jsem si jí díky jedné akci na Dobrovském koupila. Nebýt akce asi bych se k této knize vůbec nedostala.

18.10.2022 5 z 5

Zlovůle Zlovůle Jørn Lier Horst

Kniha pro mě byla zajímavá snad jen 30 stran na začátku a 30 na konci.
Je to spíš taková oddechovka, žádnou větší akci nečekejte

15.10.2022 2 z 5

Přímo před očima Přímo před očima Jack Jordan

Takto bravurní thriller od takhle mladého autora jsem již dlouho nečetla!
Kniha vás zcela pohltí již od přečtení prvních vět a tak se do ní začtete, že máte za chvíli přečteno ani nevíte jak.
Vraha jsem tedy odhadla již ze začátku knihy ale to mi požitek z ní vůbec nezkazilo! Ba naopak jsem byla zvědavá zda jsem se trefila, většinou mi typy totiž nevychází.
Knihu rozhodně doporučuji všem milovníkům skvělých thrillerů.

Autora jsem si přidala k oblíbeným, tak doufám, že ještě vydá nějaké další skvělé thrillery!

02.10.2022 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Za mě byla kniha bohužel naprostým propadákem a ztrátou času.
Nudila mě tak, že jsem u ní usínala a musela jí neustále odkládat. Přečtenou jsem jí tudíž měla až za 3 týdny.
Do druhého dílu se pouštět opravdu nebudu...

27.09.2022 odpad!

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

No...co na to říct. Asi jsem od toho čekala něco trochu víc nato, že kniha byla například v Dobrovskému během pár dnů vyprodaná.
Kniha mi spíš připomínala jakýsi popis či slohovou práci o práci na jatkách. Jen místo zvířat tam byli lidé.
Za mě takový průměr. Víckrát jí číst nebudu.

11.09.2022 3 z 5

Příští rok v tento den Příští rok v tento den Sophie Cousens

Myslím, že se mi ještě u žádné knihy nestalo aby mi nějaká postava lezla tak silně na nervy jako v téhle Greg!
Ale ani to mi nezkazilo požitek z této úsměvné knihy.

07.09.2022 5 z 5

Dobrý skutek Dobrý skutek Bonnie Bryant

Další skvělý díl z této dívčí série! I když tento poněkud více smutný.

03.09.2022 5 z 5

Teror Teror Håkan Östlundh

No...co na to říct. Tohle bylo docela utrpení. Kniha je neslaná nemastná, většinu knihy se tam nic zajímavého neděje a je zdlouhavá. Dočetla jsem jen protože nerada nechávám knihu nedočtenou.
Za mě tedy nedoporučuji.

03.09.2022 1 z 5

Zmizelá apatykářka Zmizelá apatykářka Sarah Penner

Po dlouhé době je tohle jedna z knih u které by mi vůbec nevadilo kdyby měla klidně o takových 100-150 stran více.
Kniha jejíž příběh je originální mě moc bavil. Styl psaní autorky mi vyhovoval a kniha se četla úplně sama.
Určitě jí vřele doporučuji všem čtenářům, kterým nevadí střídání dvou dějových linek.
Jediné co mě mrzí je, že autorka nemá více knih, ráda bych si od ní přečetla ještě další. Tak budu doufat a třeba časem nějakou vydá.

26.08.2022 5 z 5

Olivovník Olivovník Lucinda Riley

Nádherný příběh z Kypru. Připadala jsem si jako bych s postavami byla já sama na jejich hektické dovolené.
Nejvíce jsem si oblíbila postavy Chloe, Immy a Freda. Děti mi v takovýchto knihách vždy přirostou k srdci nejvíce ️
Kniha určitě stojí za přečtení.

22.08.2022 5 z 5

Malé velké zlo Malé velké zlo Kate Bradley

Kniha mě vtáhla do děje hned od první věty. Zvrat v polovině knihy byl překvapivý. Konec dopadl tak jak jsem si myslela, že dopadne. Za mě spokojenost.

13.08.2022 4 z 5

Příliš osobní známost Příliš osobní známost Eva Urbaníková

Rychlé, svižné, autorka jde přímo k věci Určitě zkouknu i film i když podle vyprávění kolegyně z práce toho kniha obsahovala daleko více.

12.08.2022 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Toto byl spíš takový oddechový „thriller“ jestli se tomu thriller vůbec dá říkat.
Děj je poněkud nezáživný a celou knihu vlastně nevíte co od ní očekávat. Velkou akci nečekejte, převážně se tam nic moc neděje.
Jelikož mě zajímal konec abych zjistila o co tam tedy vlastněně šlo, knihu jsem dočetla. No...byl tedy celkem přitažený za vlasy a vše zamotané do sebe jak klubko nití, jakoby autor nevěděl co s koncem a tak tam napsal první blbost co ho napadla.
Když si odmyslím ten konec a nepříliš záživný děj, je za mě kniha takovým průměrem. Kdo hledá něco na relax, kniha je pro něj jako dělaná.

06.08.2022 3 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti David Urban

Taková feťácká kámasutra, která se zvrhne ve feťáckou krimi.
Kniha se mi ze začátku četla špatně, špatně se mi dostávalo do děje protože se tam nic zajímavého nedělo. Pak se kniha (asi po 150 stranách) na chvíli rozjela a pak zase dlouho nic až na konec.
Zhruba od 100 strany jsem věděla co a jak a proč.
Nenadchne ale ani neurazí. Za mě takový průměr od českého autora, které moc nevyhledávám a většinou se jim vyhýbám...

29.07.2022 3 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Nádherný romantický příběh, o zakázané lásce.
Zpočátku jsem se bála zda mi kniha sedne. Romantické knihy moc často nevyhledávám, to už musí být. Vadí mi takové ty „slaďárny."
Tento příběh byl ale moc krásný a dojemný. Jsem ráda, že jsem si knihu mohla díky výměnnému fondu naší knihovny přečíst ️

22.07.2022 5 z 5

Soukromá jatka Soukromá jatka Christina Larsson

V první chvíli jsem knihy od této autorky číst nechtěla. Nelíbí se mi obálky (ano jsem jedna z těch kterým záleží i na obálce a jak nezaujme, nekupuji). Jelikož ale měli dvě z knih v knihovně jako VB, rozhodla jsem se, že jim dám šanci a první si půjčila Siluetu. Vůbec jsem toho nelitovala, byla skvělá! Tak jsem si hned půjčila i Soukromá jatka, podle anotace můj šálek kávy, jak se říká.

Kniha byla skvělá! Krásně se četla, byla napínavá, krátké kapitoly moc chválím (mám je ráda, přijde mi, že se pak knihy čtou rychleji) Přečtená za 3 dny

Jedinou výhradu, kterou mám je chyba hned v anotaci. Nejsem puntičkářka, to fakt ne ale tady mě to trochu štvalo. V anotaci je, že zaměstnanec sběrného dvora najde mrazák s masem a doveze ho bratrovi Lennartovi, který má racčí líheň. V knize ale najde mrazák právě Lennart a doveze ho bráchovi Börjovi.

17.07.2022 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Ačkoli tu je hodně komentářů, kde je psáno, že je pro lidi tento díl nejlepší ze série, za mě byl nejslabší z nich. Vraha Finlaye jsem odhalila již v polovině knihy.
Celkově ale tuto sérii hodnotím velmi kladně. Určitě stojí za přečtení.

15.07.2022 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Další skvělý díl z této bravurní série! Napínavý od začátku až do konce.

10.07.2022 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Bravurně napsaný krimithriller! Jeden z těch, co vás vtáhne do děje a za každou cenu chcete vědět co a jak.
Kniha je zajímavá hned po prologu a dobře se čte.
Občas proběhnou i nějaké vtipné nebo sarkastické dialogy, které mě v knihách baví.
Trochu mi vadil přístup ostatních kolegů k nováčkovi, kterého mi bylo líto ale to nemění nic na tom, že knize dávám plný počet hvězdiček, neboť si to opravdu zaslouží!
Určitě stojí za přečtení!

02.07.2022 5 z 5

Silueta Silueta Christina Larsson

(SPOILER) Moc příjemná detektivka.
Ačkoli mě trochu mrzelo, že Ingrid skoro ihned začala obviňovat svého přítele Adama :-\ přeci když někoho miluji, věřím mu.
Kniha se jinak krásně četla, vtáhla do děje hned od prvních stran a nebýt chození do práce mám přečteno během jednoho, dvou dnů.

24.06.2022 5 z 5