lucie.8 lucie.8 komentáře u knih

Muž z vysokého zámku Muž z vysokého zámku Philip K. Dick

Bylo zajímavé číst o alternativní realitě, kde Němci s Japonci vyhráli druhou světovou válku a nelegálně se tam šíří kniha o alternativní realitě, kde ji nevyhráli :) Tato kniha se asi bude lépe číst lidem zběhlým v historii (hlavně pokud znáte osobnosti Třetí říše).

18.12.2017 5 z 5

Můj život v sovětské armádě Můj život v sovětské armádě Viktor Suvorov (p)

Tohle je možné snad jedině v Rusku - ten neuvěřitelný bordel, šlendrián a samozřejmě chlast...

12.09.2017 5 z 5

Zaklínač a jeho svět Zaklínač a jeho svět Marcin Batylda

Knihu jsem dostala jako doplnění mé zaklínačské knižní sbírky. Knihy jsem četla všechny, hru jsem nehrála žádnou. Proto jsem se trochu bála, jestli bude tato kniha i pro mě. A ano, je :) Informace z Geraltova světa jsou pěkně rozdělené, hodně se mi líbila kapitola o magii a zaklínačích. Jediné minus vidím (stejně jako fvalek) v tom, že kniha mohla obsahovat více "knižních" monster.

12.09.2017 5 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Už čtvrtá kniha povídek od Kinga, kterou jsem přečetla a autor opět nezklamal. Mám pocit, že jeho knížky jsou prostě sázka jistotu.
Krom samotných povídek se mi hodně líbily poznámky, kde autor píše, jak ho napadla zápletka nebo třeba hlavní hrdina. Nejvíc se mi líbily povídky Pán v černém obleku a Pitevní sál čtyři.

13.08.2017 5 z 5

Kočičí host Kočičí host Takaši Hiraide

První věc, která mě jako komentář k této knize napadá (stejně jako několik uživatelů níže) je: MILÁ. Tato knížečka je totiž opravdu strašně milá :)
Nečekejte žádný veledůležitý příběh světového významu, ale střípky z každodenního života obyčejných manželů v době, kdy japonská společnost poměrně rychle měnila staré pořádky. Tuhle knížku si budu dlouho pamatovat.

14.04.2017 5 z 5

Drahý pane Drahý pane Mary-Louise Parker

Z téhle knihy mám dost rozporuplné pocity. Na jednu stranu mě zaujala forma dopisů a styl psaní. A sama jsem přemýšlela, komu všemu bych takový dopis třeba napsala. Na druhou stranu dost z těch dopisů mi přišlo v knize jen "do počtu" bez nějakého zásadního obsahu.

21.01.2017 3 z 5

Naprosto úžasná kniha se skvělým humorem. Už dlouho mě žádná kniha nepobavila tolik, abych se nahlas smála v autobuse :)

14.01.2016 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Jiná Čapkova tvorba se mi sice líbila více, ale i tak velmi dobrá kniha.

11.07.2015 4 z 5

Nana Nana Émile Zola

Tahle kniha mě hrozně nudila, jako povinnou četbu jsem si musela vybrat něco jiného.

22.11.2014 2 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Skvělá kniha, nejvíc se mi asi líbil popis událostí pomocí novinových článků (i v jiných jazycích) a vědeckých studií.

14.07.2014 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Velmi čtivá kniha, která mě vtáhla do děje. Film se mi moc nelíbil. Kniha je prostě kniha.

19.06.2014 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Pro mě moc lyrické, tudíž málo děje.

19.06.2014 1 z 5

Simonův kocour a trable s kotětem Simonův kocour a trable s kotětem Simon Tofield

Super knížka na odreagování, hlavně pro milovníky koček.

25.04.2021 5 z 5

Poslední vlak do Helsingøru Poslední vlak do Helsingøru Heidi Amsinck

Jak to u povídkových knížek bývá, některé byly lepší a některé horší. Přesto jsem spokojená, bavila jsem se.

24.04.2021 4 z 5

Ve stínu apokalypsy Ve stínu apokalypsy * antologie

Sbírka jako celek mi přišla trošku slabší než Ve stínu Říše.
Ale chtěla bych vyzvednout povídky: Pro pár krys šel bych světa kraj (tu jsem si vážně užila), Střep (výborný nápad) a Zákon smyčky (skvělá atmosféra a zápletka).

11.04.2020 3 z 5

Kocour Bob a jeho životní moudrost Kocour Bob a jeho životní moudrost James Bowen

Nechci Boba podceňovat, ale myslím, že normální kočičí chování není opravdová moudrost. Ráda jsem si přečetla další historky ze společného života Jamese a Boba, oba mi v předchozích knížkách přirostli k srdci. Jen v kocourovi (i když je skvělý) nevidím životního guru.

14.11.2019 3 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Kniha se mi moc líbila. Bylo mi sympatické, že tentokrát nebyl hlavním hrdinou génius jako třeba H. Poirot. Zápletka mi tak přišla uvěřitelnější.

08.06.2019 5 z 5

Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Heinz-Peter Röhr

Röhr opět nezklamal. Už jsem od něj četla Závislosti a Narcismus, ale tahle kniha se mi zdála snad ještě lepší a čtivější. Na příkladech se své praxe autor celkem jednoduše vysvětluje i složitější problematiku, takže je kniha vhodná i pro úplné laiky. Myslím, že každý si z této knihy může něco "odnést".

29.04.2019 5 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Jako dítě jsem tuhle knihu brzy odložila. Teď jsem se rozhodla k ní vrátit, ale moc nadšená jsem stejně nebyla. Příběh byl zajímavý, ale hrozně mě nudily popisy a zařazování druhů podmořské fauny a flory.

16.11.2018 3 z 5

Velitelovo děvče Velitelovo děvče Pam Jenoff

Od této knihy jsem čekala něco jiného - více o práci odboje a situaci místních lidí (ať už Poláků nebo Židů) v okupovaném Polsku. Na můj vkus to byla příliš naivní "romanťárna". Na druhou stranu se kniha četla dobře a děj odsýpal.

19.07.2018 3 z 5