lucie.8 lucie.8 komentáře u knih

Cesta do Woodbury Cesta do Woodbury Robert Kirkman

První díl byl rozhodně lepší. Část s druhou skupinou docela nudila a postava Lilly mi k srdci nepřirostla. Děj se začal rozjíždět až ve Woodbury.

15.10.2015 4 z 5

Vzestup Guvernéra Vzestup Guvernéra Robert Kirkman

Výborně vykreslená psychologie postav a vývoj jejich charakterů při konci světa.

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Další sbírka povídek z nichž některé jsou lepší a některé horší. Nejvíce se mi líbila Římsa a Nekuřáci.

Kocour z Montmartru Kocour z Montmartru Michaela Klevisová

Příběhy z prvního dílu se mi zdály hlubší a čtivější. Ale rozhodně nelituji, že jsem přečetla i Kocoura z Montmartru.

15.10.2015 3 z 5

O obrovi, který neměl srdce v těle: Norské pohádky O obrovi, který neměl srdce v těle: Norské pohádky Peter Christen Asbjørnsen

Úžasná knížka plná leckdy morbidních pohádek a skvělých přirovnání.

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Tato kniha byla jednoznačně velké překvapení. Nejsem fanda do komiksů, ale líbilo se mi ztvárnění národů jako zvířat.

29.09.2015 4 z 5

Muži pod ochranou Muži pod ochranou Robert Merle

Moc se mi líbí autorův styl psaní a popis absurdní politiky feministek. Poněkud slabší než Malevil a Smrt je mým řemeslem.

29.09.2015 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásná knížka s milými ilustracemi.

29.09.2015 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Oddychová knížka s krásnou obálkou a milými povídkami o kočkách a jejich lidech (ne naopak ).

02.09.2015 5 z 5

Nacistická okultní válka - Hitlerova smlouva se silami zla Nacistická okultní válka - Hitlerova smlouva se silami zla Michael Fitzgerald

Velmi povedená kniha pro ty, které zajímá druhá světová válka. Doporučuji.

28.08.2015 5 z 5

Vlčí kletba Vlčí kletba André Wiesler

Poslední díl trilogie rozhodně nezklamal. Čtivé, dějové, postavy se dále vyvíjejí a mění - hlavně Georg. Až na sentimentální konec vynikající kniha.

12.08.2015 5 z 5

Vaše rodinná kronika krok za krokem Vaše rodinná kronika krok za krokem Lenka Peremská

Velice poučná kniha pro ty, kteří chtějí sepsat rodinnou kroniku. Pomůže vám s formou textu, utříděním jednotlivých větví rodokmenu i datováním starých fotografií.

09.08.2015 5 z 5

Štvanice na ďábla Štvanice na ďábla André Wiesler

Trochu slabší než první díl, ale potěšil mě rozjezd děje v přítomnosti. Dozvěděli jsme více o Georgovi a jeho práci. V minulosti jsme skočili z dob husitských válek do třicetileté války. Stejně jako se změnila doba, změnil se i Hagen o 180 stupňů. Rozhodně zajímavý obrat!

09.08.2015 4 z 5

Zkrocení zlé ženy / The Taming of the Shrew Zkrocení zlé ženy / The Taming of the Shrew William Shakespeare

Krásné slovní hříčky, ale nepovažuji ji za to nejlepší, co Shakespeare sepsal. A závěrečný monolog Kateřiny mi byl trochu proti srsti :)

25.07.2015 4 z 5

Jihlavský zlý duch Jihlavský zlý duch Jan Bauer

Pěkná středověká detektivka, která potěší hlavně Jihlaváky :)

17.07.2015 4 z 5

Znamení Jidáš Znamení Jidáš Vlastimil Vondruška

Skvělá středověká detektivka.

14.07.2015 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Skvělá kniha od začátku až do konce.

11.07.2015 5 z 5

Veselé paničky windsorské Veselé paničky windsorské William Shakespeare

Má nejoblíbenější komedie od Shakespeara.

11.07.2015 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Jiná Čapkova tvorba se mi sice líbila více, ale i tak velmi dobrá kniha.

11.07.2015 4 z 5

Havran (14 básní) Havran (14 básní) Edgar Allan Poe