Nacistická okultní válka - Hitlerova smlouva se silami zla

Nacistická okultní válka - Hitlerova smlouva se silami zla https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211591/bmid_nacisticka-okultni-valka-hitlerova--6XJ-211591.jpg 4 11 2

Nacistickému myšlení dominovaly už od počátku magické a iracionální ideje. Hitler vstoupil do Německé dělnické strany, politické odnože společnosti Thule, která se prostřednictvím okultních praktik pokoušela „stvořit nového člověka, jenž by vládl podřadným rasám“. Nacistická okultní válka odhaluje v celé nahotě, jak neuvěřitelně byli nacisté ovlivněni okultními a ezoterickými myšlenkami. Hitler a jeho stoupenci vložili miliony říšských marek do úsilí nalézt svatý grál, Atlantidu a ztracenou archu úmluvy. Dozvědět se, jak a proč se tak stalo, je opravdu fascinující. Z angličtiny přeložil Roman Tadič.... celý text

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Volvox Globator

The nazi occult war , 2013

Eicherik
10.10.2021 4 z 5

Jsem přesně ten typ čtenáře, který se k tématu o kterém pojednává tato kniha dostal přes kultovní počin Jitro kouzelníků. Kniha je pojata vcelku střízlivě. Mám pouze dvě drobné výtky. Jazyk, kterým tato kniha hovoří mohl být poutavější. Druhá se vztahuje k výtvarnému zpracování. Znaky, které jsou uprostřed pentagramu na počátku každé kapitoly jsou sice efektní, ale s tématem kapitol v podstatě nesouvisí. Co se týče ilustrací, tak ty považuji za bohaté a zdařilé. Ze všech zajímavých témat, kterými se tato kniha zabývá bych uvedl drobnou zmínku o tzv. Měsíční šachtě. Určitě si o ní ještě něco přečtu.
Citace: Seděl jsem u svého ohně a přemýšlel... Jak daleko zasahuje do skály? Je za "měsíční šachtou" ještě něco dalšího? Jaká událost, nebo kdo ji umístil do této hory? Je to zkamenělé dílo člověka? Je něco pravdy na legendách Platónových, o dávno ztracených civilizacích se zázračnými technologiemi, které náš rozum nedokáže pochopit a ani si je neumí představit?

lucie.8
28.08.2015 5 z 5

Velmi povedená kniha pro ty, které zajímá druhá světová válka. Doporučuji.

nacismus Adolf Hitler okultismus

2014  71%Nacistická okultní válka - Hitlerova smlouva se silami zla