Lucas.94 Lucas.94 komentáře u knih

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Četlo se to dobře, ale přijde mi, že příběh se zastavil ve druhém díle. Tady se vše posunulo opravdu o malý kousek. Nebýt toho, že to je dobře napsané, asi by mě to nebavilo.

20.02.2021 3 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Miluju autorův styl psaní. Navíc... Jakmile jsem to otevřel, nemohl jsem to zavřít. Furt a furt mě zajímalo, co se stane na další stránce. A když otevřeně skončila nějaká dějová linka? Měl jsem chuť listovat dopředu :-D

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Často se nestává, že poslední díl série je pro čtenáře nejhorší. Ale pro mě byl... Vypadalo to, jako kdyby to autora v půlce knihy prostě přestalo bavit... :-( Ale díky předchozím dílům si mě celá série Zaklínač získala.

12.01.2019 2 z 5

Nespasitelní Nespasitelní Michael R. Fletcher

Tohle bylo něco. Musím uznat, že něco podobného jsem asi ještě nečetl. Je divné mít dobrý pocit po přečtení něčeho tak depresivního? Prostředí, v kterém se příběh odehrává úplně čiší depresí a špínou - za mě úplně perfektně popsané. Co se týkalo děje, tam to trochu vázlo, místy mě vůbec nezajímalo, co se bude dít dál. Celkový dojem z knížky je ale určitě kladný.

28.02.2021 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Celá série je jednou z mých sci fi srdcovek :-) Na stylu psaní není nic zvláštního, ale autorka má vynikající děj. A při čtení všech knih jsem se nemohl zastavit. Musel jsem vědět, co se bude dít na další stránce.

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Křest ohněm byla naprostá pecka. Podle mě nejlepší díl z celé série. Nemohl jsem si pomoct, ale připomínalo mi to první díl Pána prstenů - to putování Geraltovy družiny. :-)

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

První díl zaklínače je psaný formou povídek. Všechny byly dobré, ale jakmile jsem jednu dočetl, neměl jsem nijak neukojitelnou chuť číst další. Bylo to spíš do vlaku, autobusu anebo když má člověk prost chvíli.

12.01.2019 4 z 5

Pokrevní poselství Pokrevní poselství Jiří Dittrich

K téhle sérii jsem se vrátil rád, má něco do sebe. Natož po tomhle díle. Určitě ho považuji za lepší, než byly první dva. Říše, kde se děj odehrává, nám je mnohem víc odkryta, to samé se stane s postavami - díky tomu to na mě dýchlo majestátnějším způsobem než předešlé knihy. Děj je taky mnohem pestřejší a rozmanitější. Je tam toho celkem dost (odpovídá to 600 stranám), a všechno je to knihou krásně prokládané.
Díky častým výslechům vězňů a bojům se příběh ponořil do temnější atmosféry, což osobně taky považuju za plus (taková ta stahující se mračna).
Co mi tam vadilo, byla některá zasedání rady, někdy to bylo dost dlouhé, ovšem bylo to něco, co knize dodalo realistický pohled na ni.

03.04.2021 5 z 5

Město duší Město duší Martina Čekalová

Tahle kniha patří mezi ty, co mají propagaci daleko větší než kvalitu. Nic ve zlém, ale myslel jsem si, že kniha, kvůli které bylo na Humbooku takové haló, bude trochu lepší. Autorka psát umí, to jo - i styl psaní byl povedený. Co prostě pokulhávalo byl příběh. Ne a ne se mi nedařilo se chytit, navíc postavy byly takové ukňourané nebo jak bych to řekl... Je to hrozná škoda, protože nápad to mělo opravdu super! A za ten taky knihu hodnotím třemi hvězdami.

27.05.2020 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Můj první horor :D A musim uznat, že hodně dobrý! King se asi neproslavil pro nic za nic.

11.04.2019 5 z 5

Učedník Učedník Taran Matharu

Námět je sice tuctový, ale příběh pobral docela originality. Myslím, že milovníkovi Harryho Pottera nebo Eragona se tahle knížka bude líbit. Mě zaujala. Hodně se mi líbil způsob použití magie.

15.01.2019 4 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Třetí díl mě Zaklínače mě konečně plně zaujal a zároveň nutil otáčet další a další stránky :-) Není to jako u předchozích dílů, kdy dočtete kapitolu a můžete knihu na týden odložit.

12.01.2019 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Jednička Harryho je, řekl bych, hodně dětská, ale je to začátek super série.

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Knížka měla dobře rozdělené záživné a nezáživné části, tudíž se nestávalo, že bych se nudil. Hodně mě bavil výcvik, který postavy podstupovaly. Svět, který autor vytvořil, mě také zaujal. Konec mi přišel trochu zmatený.

25.11.2020 3 z 5

Město zrady Město zrady Martina Čekalová

Druhý díl byl o něco lepší, než ten první, ale že by mě to uchvátilo, to ne. Co se autorce určitě musí nechat je to, že umí psát. I nezáživné pasáže tak utíkají hrozně rychle. Ovšem čtete čtete a po několika stránkách si říkáte, proč vlastně... Za mě tomu prostě chyběla šťáva, nějaké gradování. Finální kapitola byla dobrá, ale proč to všechno nechala autorka v jedné kapitole? Původní nápad je super, styl psaní taky. Chtělo by to jen vylepšit to, jak příběh rozvrhnout.

05.06.2020 3 z 5

Devět dní Devět dní Zuzana Strachotová

To byla bomba! Nevím, jak to autorka dokázala, ale všemu, co napsala, jsem bezmezně věřil a naprosto mě to pohltilo. Ten svět, kde se děj odehrává prostě nemá chybu.

30.10.2019 5 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Dějově mi kniha přišla lepší, než první díl, ale zase tam měla hodně nudných částí. Jako celek to bylo dobré, ale trvalo mi dlouho se tím prokousat..

28.05.2019 3 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Přidám se k některým zde. Kniha opravdu připomíná křížence Harryho Pottera a Hry o trůny. Z Harryho má fantazii a brutalitu z her. :D A bavilo mě to. Našel jsem v tom všechno, co má fantasy mít, a četla se neuvěřitelně rychle! I když musím uznat, že jsem si neoblíbil ani jednu postavu. Celé to uteklo tak rychle, že jsem to prostě nestihl.

17.04.2019 5 z 5

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

Nerad to říkám, ale tahle série to táhla od deseti k pěti. První díl se mi líbil, druhým už jsem se prokousával... A u třetího jsem se ke čtení musel fakt nutit. Je to škoda, jelikož rozjezd celého příběhu měl potenciál.
U téhle knihy jsem prostě nevěřil ničemu, co tam bylo. Bylo to všechno hrozně naivní. ????

23.03.2019 2 z 5

Čtyři poutníci Čtyři poutníci Jakub Trpiš

Ke knize jsem se dostal díky reklamám na facebooku. A tak nějak nevím, co si o tom mám myslet. Nápad se mi líbil, ale přišlo mi, že byl vsazen někam, kde být rozhodně neměl. Dějová linka byla průměrná, postavy mě docela srali :D
Když se na knihu kouknu jako na celek, nemám z ní žádný pocit. Prostě pro mě ta kniha jen ,,existuje,,
Zajímavé ale je, že za špatnou jí vyloženě označit nechci. Něco v sobě má.

04.02.2019 3 z 5