Luc.i Luc.i komentáře u knih

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Původní triologii jsem četla dvakrát než jsem se dostala k povídkové knížce. Opravdu jsem si užívala vrátit se do svého oblíbeného knižního světa. Povídky se mi líbily všechny a klidně bych si přečetla celý příběh z jiných pohledů.
KRÁLOVNA: Tahle povídka se mi opravdu líbila a zajímal by mě další vývoj vztahu krále a královny.
PRINC: Jelikož je Maxon moje oblíbená knižní postava tak jsem se na jeho pohled hodně těšila a líbilo se mi, že autorka pro jeho pohled vybrala zrovna první setkání s Americou. Čekala jsem sice že nám Maxonův pohled víc odhalí vztahy s otcem ale nebyla jsem zklamaná.
STRÁŽCE: Aspenův pohled se mi líbil asi nejmíň protože mi nepřišlo že bych dostala nějaký nový pohled jako to bylo u ostatních.
MILÁČEK: Tahle povídka byla skvělá a hrozně jsem si oblíbila Cartera takže jsem ráda že jsem si o jejich vztahu mohla přečíst.
Z POHLEDU CELESTY- Tady si myslím že by se daly vybrat jiné části příběhu na to, abychom pochopili lépe ten vývoj její osobnosti. Co mě tady trochu překvapilo byl obrázek Celesty, protože u ostatních se celkem ztotožňovaly s mými představami ale Celestu jsem si představovala úplně jinak.
KOMORNÁ: Nejsem úplně fanda vztahu Lucy a Aspena ale povídka mi přišla zajímavá a obě postavy jsem chápala.
DRUHÉ VÝROČÍ: Tohle byla krásná tečka za příběhem Maxona a Mer. Bylo to hezky napsaná a celkově se mi to moc líbilo.
CO DĚLAJÍ TEĎ: Krátké příběhy finalistek Selekce mě úplně neoslovily ale chápu že nám autorka chtěla nastínit jak Selekce změnila jejich životy.

Celkově se mi knížka moc líbila a čtení jsem si užila. Obrázky byly hezkým zpestřením. Celkově 5/5* a myslím že se k ní vrátím.

29.06.2020 5 z 5

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

Přesně takovou knížku jsem ted potřebovala! I když se mi že začátku zdálo ze to bude trochu vážnější téma tak to autorka podala tak mírně, že je z toho skvělá letní oddechovka ze které srší léto a to mi přišlo vhod. Postavy jsem si oblíbila líbil se mi celý příběh i poměrně zřejmá zápletka. Itálie je tady naprosto skvěle popsaná a hned bych tam vyrazila. 5/5* skvělý čtení

21.06.2020 5 z 5

Rose pod palbou Rose pod palbou Elizabeth Wein

Verity jsem nečetla, ale v budoucnu to určitě napravím. Knížka se mi líbila i když styl mi úplně nevyhovoval a občas jsem byla trochu zmatená z toho co se tam děje. Jinak příběh byl hezký a hodně se mi líbil začátek knížky a vlastně i to jak se celý děj vyvíjel i když jsem k tomu občas nějaké výhrady měla. 4/5*

18.06.2020 4 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Úplně nevím co ke knížce napsat. Příběh mi přišel zajímavý ale tak nějak jsem pořád na něco čekala. Líbilo se mi jak se tam prolinaly různé životní příběhy. Postavy jsem si nijak zvlášť neoblíbila. Přečtu si druhý díl protože už ho mám doma z knihovny a doufám že mě mile překvapí. 3/5*

08.06.2020 3 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Knížka se mi líbila. Od autorky je to moje první knížka ale styl mi sedl takže určitě přečtu ještě nějakou. Moc se mi líbily hlavní postavy a celkově jsem si čtení užila i když ke konci to byl trochu zmatek a přišlo mi to dost otevřené. Nicméně jsem zjistila že je i pokračování takže až vyjde tak ho určitě přečtu. Jedna z věcí co mi vadila celou knížku byl název Uhlíkov, ja nevím ale do toho děje a stylu mi to absolutně nesedělo a taky mě to dost rozptylovalo. Celkově 4/5*

07.06.2020 4 z 5

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

Odpočinkové čtení stejně jako předchozí díly. Eden už mě tady vůbec nerozčilovala což beru jako úspěch a Tyler je každým dílem lepší. Celkově 4*

10.05.2020 4 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Ze začátku jsem chtěla knížku odložit. Dočetla jsem a nakonec celkem dobrý, část před koncem se mi i líbila, konec už zas moc ne. Nejhorší byla hlavní hrdinka, přišla mi strašně hloupá a i když byla jen o rok mladší, oproti ostatním se chovala jak děcko. Většinou se hrdinu oblíbím ale Tyler, byl sice v pohodě, ale nějak zvlášť jsem si ho neoblíbila.
3,5/5*

19.04.2020 3 z 5

Stačí jen dotyk Stačí jen dotyk Colleen Oakley

Ale jo, námět se mi líbil. Proběhlo moje oblíbené střídání pohledů ikdyž chvílema mi to přišlo trochu nucené. Někde jsem taky měla pocit že se autorka snaží budovat napětí což se moc nevedlo... Co mě zklamalo byl konec ...asi jsem beznadějnej romantik....a jinak obálka ošklivá 3/5*

30.01.2020 3 z 5

Hvězdy nad Berlínem Hvězdy nad Berlínem Sarah Matthias

Knížka se mi líbila. Postavy sympatické. Líbilo se mi propojení reálných míst a událostí a smyšleného příběhu. Ikdyž cirkusy nemám ráda tak to prostředí v knížkách miluju.
Hvězdu jsme ubrala za konec a některé nedořešené příběhy ale to je asi problém mojí romantické duše.....

29.01.2020 4 z 5

Podzim, na který nezapomenu Podzim, na který nezapomenu Robin Constantine

Moc příjemně se četla, příběh sice nijak zvlášť originální ale postavy byly sympatické. Velkým plus bylo Mé oblíbené stridani pohledů. ...

31.12.2019 4 z 5

Slza Slza Lauren Kate

No Teda. .... vůbec nevím co si o tom mám myslet přišlo mi to takove zvláštní a na mě asi moc fantasy protože mi to přišlo chvílemi opravdu nepochopitelné a uprimne jsem konec úplně nepochopila

27.11.2019 2 z 5

Nádherná svatba Nádherná svatba Jamie McGuire

Mě se to líbilo, příjemné doplnění série a navíc Mé oblíbené stridani pohledů dvou postav. Jen by mohla byt delší. ...

18.11.2019 4 z 5

Evžen Oněgin Evžen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

četla jsem jako povinnou četbu k maturitě, příběh by sám o sobě nebyl asi tak špatnej ale ja prostě nerada čtu poezii protože se na to nedokážu soustředit. ...

09.10.2019 2 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Knížka se mi líbila stejně jako první díl, první polovina mě sice moc nebavila ale ta druha byla snad lepší než v Krasné katastrofě. Prolog se mi líbil moc a epilog taky i když mi to přišlo trochu moc. ..
Každopádně už čekám až se uvolní v knihovně Nádherná svatba protože tahle série je prostě super

09.10.2019 4 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Knížka se moc pěkně četla a jako romantické duši se mi příběh moc líbil. V určitých chvílích mě už teda přehnané reakce a Trevisova agrese rozčilovaly ale i tak se mi to líbilo a už mám rozečtenou Učiněnou katastrofu

15.09.2019 4 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Nevím od knihy jsem asi čekala víc, příběh mě sice bavil ale vůbec mi knížka nepřišla čtivá. Naopak forma dopisů slavným osobnostem mě zaujala a jelikož jsem většinu znala jen podle jména ( prostě mladší generace no) tak jsem byla ráda že jsem se dozvěděla i jejich příběhy a ne jen ten hlavni hrdinky.

05.09.2019 3 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Na pokračování jsem se moc těšila, protože selekce mě opravdu bavila. Eadlyn mi chvílemi sice trochu vadila ale myslím že si během knihy prošla proměnou a v Koruně to bude určitě ještě lepší. Nápadníků jsem si sice pamatovala možná tak 6 ale i tak mám své favority. Oproti předchozím dílů to bylo rozhodně slabší, z tématu by se toho dalo dostat víc.Ale musím přiznat že autorka má opravdu zvláštní styl na jména ????
PS : (OBSAHUJE SPOILERY)
Zakončit knihu tím že nevíte jestli jedna z hlavních postav neumře bylo pěkně zákeřný ????. Kdybych neměla doma z knihovny hned další díl tak bych asi ani neusnula

29.08.2019 4 z 5

První První Kiera Cass

(SPOILER) OBSAHUJE SPOILERY
Knížka opět velmi čtivá a jako závěr série si myslím velmi povedená. Musím přiznat že smrt královny a hlavně teda krále mě opravdu překvapila ale byla jsem z toho i svým způsobem zklamaná protože jsem se celou dobu těšila na to žesi America krále získá nebo že se mu Maxon jednou pořádně postaví... to se sice nestalo ale i tak se mi to moc hezky četlo a myslím že se k ní (i k celé serii) jednou vrátím.

28.08.2019 5 z 5