luboskniha luboskniha komentáře u knih

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Na poslední, čtvrtý díl, jsem se těšil velice, i když jsem měl mezi předešlými knihami a čtvrtým dílem velkou pauzu. Nic méně tento díl naprostá špička. Užíval jsem si každou stránku, každou větu a každé slovo. Několikrát jsem měl i slzu na jak se říká na krajíčku. Christopher Paolini mě prostě oslovil svým psaním a jsem si jistý, že nebude trvat dlouho a sérii si přečtu znovu. Závěr knihy byl pro mě trochu zklamáním - nehledě na to dávám pět hvězd. Všem tuto sérii doporučuji :).

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Brisingr je zatím pro mě nejlepší ze série. Kniha mí spád, vůbec se u ní nenudíte. Na každém kroku je nějaká akce a zvrat. Příběh Vás chytne tak, že pomalu zapomenete na okolní svět (u mě, když jsem blokoval záchod hodinu, protože jsem nemohl přestat číst :D). Některé recenze zde uvádějí, že čtenářům přišla kniha zdlouhavá a roztahaná. V mém případě to tak nebylo. Užíval jsem si každou stránku. Těším se na celé vyvrcholení celé série.

Eldest Eldest Christopher Paolini

Druhý díl a opět nezklamal. Akce, akce a zase akce. Pro mě něco naprosto úžasného. Přibyli nové postavy, což mu už k tak velkému výčtu postav vůbec nevadilo. Roranova dějová linka mě bavila snad asi nejvíc (a podle recenzí nejsem sám). Kniha se četla velice dobře a i přes větší počet stran jsem jí měl přečtenou na jeden nádech. Co víc si přát než se vrhnout do rozjetého vlaku a začít další příběh z Alagaësie.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Nedávno jsem v televizi opět viděl film a řekl jsem si, jak to vlastně celé dopadne. Po přečtení prvního dílu se mi chtělo zvracet.....ale z film. Kniha mě svým dějem neskutečně vtáhla a já nemohl odtrhnout oči od stránek. Četl jsem pozdě do noci a každou volnou chvilku, která se mi naskytla. Věřím, že tato série je legendární. Postavy a celý svět jsou takovým neskutečným do detailu zpracované. Kniha se řadí mezi nejvyšší příčky mých oblíbených knih. Na nic nečekám a jdu na další díl.

Kouzelnice Kouzelnice Sebastien de Castell

Třetí díl super super super. Podle mě zatím nejlepší ze série. Byl jsem rád, že jsem se mohl dozvědět něco z minulosti Ferius. Všichni hrdinové už mi přirostli k srdci a chci vědět, jak se bude vyvíjet jejich osud (hlavně Kellenenův). Reichis opět nezklamal - já to zvíře prostě miluji :). Už jsem si plně zvykl na nezvyklá jména, která pro měl byla při předchozích knihách jako jazykolamy. Už aby byl přeložen čtvrtý díl.

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

Druhý díl nebyl vůbec špatný, dokonce bych řekl, že i lepší než první. S Kellenem , jako hlavním hrdinou, jsem se docela sžil a vůbec mi už nevadilo, jak je ve své podstatě ukňouraný kluk, který si pořád stěžuje a řeší problémy jako ,,Brno,,. Co dodat ke kočkoveverčákovi Reichisovi? Prostě moje nejoblíbenější postava z celé knihy. Jejich společné dohadování mi nejednou přineslo úsměv na tváři. Musím říct, že Sebastien de Castell je skvělý spisovatel, který Vás dokáže vtáhnout do děje, že pomalu ani neodtrhnete oči. Hurá na další díl ;)

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Kniha mě zaujala hlavně svým obalem (a to poměrně dost), takže jsem se rozhodl si jí koupit. Divotvůrce se mi velice líbil i přesto, že je to spíše určené pro mladší generaci než je moje. Děj ubíhal rychle, akce bylo dost a kdo by si nezamiloval kočkoveverčáka, který chce snad celému světu sníst oči :D. Asi největší mínus pro mě bylo, že jsem se tentokrát nesžil s hlavními hrdiny příběhu. Nepůsobili na mě takovým způsobem, abych o ne měl strach nebo mě zajímal jejich osud. Přesto je to dobrá kniha na zkrácení dlouhé chvíle a těším se na další díl.

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Poslední díl této série mě pohltil jako předchozí dva díly. Sice mi chvíli trvalo, než jsem knihu dočetl, ale ve finále jsem byl velmi spokojen a jen nerad se s touto sérií loučím. Ale teď ke knize: boje, intriky, překvapení, zvraty....všeho ve třetím díle bylo dost. Někdy mi ale přišlo, že se kniha vlekla a já se nutil číst dál. Konec mě trochu víc zklamal - čekal jsem lepší zakončení. Teď mám v hlavě akorát spoustu otázek, co se jednotlivými postavami a zeměmi vlastně dál stalo. Od autora si rád přečtu i něco jiného. Dávám plný počet hvězd a celou sérii odkládám do knihovny s přesvědčením, že se k ní brzy vrátím :)

24.03.2019 5 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

OBSAHUJI SPOILERY :)
Druhý díl jsem měl kupodivu přečtený velice rychle. Za sebe můžu napsat, že byl o něco slabší než první díl. Líbilo se mi, že je kniha rozdělená podle vyprávění jednotlivých hlavních postav. Jednotlivé pasáže s Revou jsem moc nehltal a nelíbilo se mi, že v podstatě z mini padoucha z ní autor udělal super hrdinku, která zvládne snad všechno. Těším se na poslední díl a určitě si od autora přečtu i jiné knihy.

12.03.2019 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

SUPER, SUPER a znova SUPER. Tato kniha mě neskutečně pohltila a nemohl jsem se od ní odtrhnout. Plno akce, zvratů a po dlouhé době to je kniha, která je pro mě celkem nepředvídatelná. Už se klepu na druhý díl, na nic nečekám a začínám číst.

10.03.2019 5 z 5

Zrádcův měsíc Zrádcův měsíc Lynn Flewelling

Třetí díl hodnotím velice kladně. Kniha byla čtivá, plná akce, zvratů, intrik a pro mě i po dlouhé době nepředvídatelná. Líbilo se mi, že se děj odehrává v jiné zemi, i když občas jsem se přestal orientovat ve jménech postav. Chybělo mi tam i více popisu průběhu války mezi Skalou a Plenimarem. Opět mi ani nevadil vztah mezi hlavními postavami (opakuji se - naštěstí nejsem homofob). Rád si přečtu další díl této série, která se mi zatím velice líbí.

23.02.2019 4 z 5

Příchod tmy Příchod tmy Lynn Flewelling

Druhý díl se mi líbil mnohem více než první. Akce bylo dostatek a závěrečný boj paráda. Líbil se mi i rozvíjející se vztah mezi hlavními hrdiny (zaplať pán bůh nejsem homofob, takže mi romantická zápletka mezi mezi muži nevadila). Je to výborné pokračování a těším se třetí díl.

18.02.2019 5 z 5

Štěstí ve stínech Štěstí ve stínech Lynn Flewelling

Jedním slovem: SUPER. Už dlouho jsem si knížku neužil jako teď. Akce, napětí, nečekané zvraty, zajímavý příběh a postavy (občas mi ale lekce z historie lezly krkem). Opravdu to stálo za přečtení. Moje mysl je jako rozjetý vlak ke stanici ,,Druhý díle, už se na tebe řítím".

08.02.2019 5 z 5

Pochod králů Pochod králů Morgan Rice

Autorka nezklamala a pokračovala ve své hrůzo-tvorbě. Druhý díl podobný tomu prvnímu - nudné postavy, děj jako vymačkaný z citronu a ty chyby :/ . Po této zkušenosti jsem si raději přečetl o čem jsou další díly a i když by mě zajímalo, jako to celé dopadne, tuto sérii opouštím (možná jsem i trochu rád). Jednou se k ní možná vrátím, pokud si tedy nevzpomenu, že z ní mám pomalu migrénu.

04.02.2019 2 z 5

Cesta hrdiny Cesta hrdiny Morgan Rice

Popis knihy mě zaujal a nadchlo mě, že tato série má celkem 17 knížek, tak jsem i řekl, že budu mít alespoň co číst po nějakou tu dobu. Kniha = ??? (ani nevím co vlastně napsat). Příběh divný, autorka se v tom plácá jako kapr v kádi a myslím si, že překlad dělala skupina žáků pomocné základní školy (nejsem ten co i stěžuje pravopis a diakritiku, ale tohle je opravdu strašný). Nápad zajímavý, ale chtělo by to dotáhnout. Přesto že dávám pouze dvě hvězdy, zkusím další díl, jestli mě to trochu nechytne.

04.02.2019 2 z 5

Klan Rudé lišky Klan Rudé lišky John Flanagan

Knihu jsem dostal k Vánocům a až teď jsem se přemluvil si jí přečíst (částečně i kvůli recenzím). Knihy od Flanagana mám rád, i když už to není co to bývalo. Po hodině čtení jsem věděl kdo je padouch a mrzí mě i nulový vývoj postav (ten se snad týká jenom věku). Kniha je opět předvídatelná, ale zároveň jsem rád, že jsem opět mohl prožít dobrodružství v království Araluen. Co se týče překladu, tak mi to nepřišlo až tak strašné jak níže spousta čtenářů píše (pravděpodobně jsem si na to zvykl jelikož jsem četl i Bratrstvo - Kaldera). I když u Willa Treatyho jsem se musel smát - to je opravdu hrůza. Opět je to odpočinková kniha na zkrácení dlouhé chvíle, která neurazí. Budu se těšit na další díl.

02.02.2019 4 z 5

Stříbrná maska Stříbrná maska Holly Black

Již čtvrtý díl této série a s nadšením jsem se pustil do čtení. Asi bych tuto knihu shrnul takto: NUDA. Určitě se za mě jedná zatím (doufám, že poslední díl bude lepší) o nejslabší díl ze série. Některé osoby zbytečné a nejradši bych vytrhal jejich stránky s dialogy. SPOILER: To oživili Arona....no nevím co si o tom mám myslet. Možná ho měli nechat mrtvého, dodalo by to tomu příběhu alespoň trochu víc na temnotě, ale to, že bitva, která mohla být téměř epická se vlastně ani neodehraje a posedlý stínem začnou tancovat - to si snad dělí pr...srandu. Rozhodně se jedná o nejhorší díl. I tak se těším na finále a doufám že bude stát za to :)

Bronzový klíč Bronzový klíč Holly Black

Další díl a opět jsem měl knihu předčtenou téměř na jeden nádech. Napětí, akce, rychlí spád a ten závěr (dlouho jsem nečetl nic, kde by mi na konci knihy vyrazili dech). Opět pěkné čtení na zkrácení chvíle. Opět škoda, že není kniha delší. Autorky vymysleli zajímavý svět a myslím si, že by z něj dalo vyždímat mnohem víc. I tak se hned pouštím do dalšího dílu :)

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Kniha je spíše pro mládež než-li pro mou generaci, přesto jsem byl zvědavý a tak jsem si knihu koupil. A aby se neřeklo, koupil jsem si rovnou celou sérii. Kniha je docela čtivá. Občas mi postavy přišli hodně naivní a nepřestává mě udivovat, jak se další mladiství snadno dostávají do nebezpečí a skoro až k smrti :). Knihu jsem přečetl velmi rychle a i když moje sympatie nejsou na 100%, musel jsem si hned přečíst další díl. Na zkrácení dlouhé chvíle je Železná zkouška velice dobrá.

Měděná rukavice Měděná rukavice Holly Black

Další díl a opět jsem se povedl. Napětí a akce je v této knize až až. Četl jsem několik recenzí, kde je tato série přirovnávána k Harry Potterovi. Jistá inspirace tu je, ale mohu říct, že jsou to rozdílné světy. Jenom škoda, že se víc autorky nerozepsali. Myslím si, že by se dalo vyždímat mnohem víc a byla by z toho pěkná, alespoň 400 stránková kniha. I tak se těším na další díl :)