Zrádcův měsíc

Třetí díl série Noční běžci. Zranění hrdinové osudové bitvy, Seregil a Alek, strávili dva roky v dobrovolném vyhnanství, daleko od hořkých vzpomínek i od Skaly, která se jim stala druhým domovem. Válka však nadále zuří a jejich klid je rozbit zoufalou výzvou královny Idrilain, žádající, aby pomohli její dceři Klie při výpravě do Aurënenu. Skala je na pokraji porážky v nerovném souboji s nekromantskými vojsky Plenimaru a jedině s pomoci faieů může ještě doufat v konečné vítězství. Aurënen je však země, odkud byl Seregil kdysi v mládí vypovězen. Tam, v bájné říši magie a cti, se tak musí utkat s přízraky své temné minulosti, zatímco Alek objevuje zcela nečekané dědictví. Zmítáni mezi naléhavými potřebami Skaly a odvěkými intrikami Aurënfaieů, brzy jsou lapeni do sítě proradnosti a zrady. Někdy však největší nebezpečí může ukrývat… Zdroj: www.fantomprint.cz...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43877/nocni-bezci-zradcuv-mesic-6ms-43877.jpg 4.2133

Noční běžci 3.

Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Traitor, 1999

Kniha Zrádcův měsíc

denniys
20.09.2020

Nemohu se rozhodnout, jak hodnotit tuto knihu..necítím to na 5 hvězdiček, ale 4 hvězdičky jsou zase málo - nebo spíše leckdy dávám tento počet knihám, mezi něž nemohu zařadit Zrádcův měsíc..dostane tedy plný počet, ale úplně na něj nemá..rozjezd byl celkem slibný, potěšila mě pouze volná návaznost na předchozí díly, přece jen uběhlo hodně času od jejich četby...po slibném začátku zjistíte, že jste na pár stovek stran uvízli v politickém a detektivním zmatku více méně bez větší akce, pouze síť pletich, tajných podezření a obvinění..až závěrečná část knihy stojí zase za to..a to ve smyslu, že je opravdu skvělá! Nutno uznat, že zjištění, kdo je "padouch", mě sice úplně nešokovalo, ale velmi emočně zasáhlo, přála jsem si, aby to tak nebylo a motivy jednání té osoby jsem plně chápala..tato kniha je o cti, hrdinství, lásce, rodině a slibech..velmi jsem si oblíbila princeznu Kliu a Beku, doufám, že je v dalším díle potkám :)

Alma-Nacida
25.07.2020

Zatím nejlepší díl Nočních běžců, žádné zbytečné natahování, zápletka částečně kriminální a částečně špionážní, napětí až do konce, nová kouzla pěkně propojující děj - zkrátka to, co si od fantasy přeju. Vytkla bych jedinou věc, a to málo informací o tom, jak v průběhu předlouhého jednání probíhala válka s Plenimarem. Při odjezdu poselstva Klii se pořád zdůrazňuje, jak je prohra na spadnutí, a pak se půl roku dělo co? Proto jsem ubrala hvězdu, ale jinak to bylo fajn a těším se na další díl.

chodícírohožka
01.02.2020

Další skvělý díl. Opět plno napětí, akce, vtipu, skvělých postav - ale také hromada jmen, která jsem v množství informací a zjištění nebyla schopná pobrat a spojit s jednotlivými postavami. Nicméně stejně jako předešlé knihy i tuto jsem si náramně užila a doufám, že se brzy dostanu k dalšímu pokračování.

špulo
17.03.2019

Popisy gay vylomenín a vzťahu hlavných hrdinov chválabohu nezaberajú zbytočne veľkú časť knihy. Cca po 100 dosť popisných stranách sa dej celkom fajn rozbehne. Ale, nečakajte veľkú akčnú jazdu. Tu ide skôr o intrigy, politiku a nekalé činy za nekalými úmyslami...

luboskniha
23.02.2019

Třetí díl hodnotím velice kladně. Kniha byla čtivá, plná akce, zvratů, intrik a pro mě i po dlouhé době nepředvídatelná. Líbilo se mi, že se děj odehrává v jiné zemi, i když občas jsem se přestal orientovat ve jménech postav. Chybělo mi tam i více popisu průběhu války mezi Skalou a Plenimarem. Opět mi ani nevadil vztah mezi hlavními postavami (opakuji se - naštěstí nejsem homofob). Rád si přečtu další díl této série, která se mi zatím velice líbí.

Zelený_Drak
01.01.2019

Mezi přečetením a komentářem tentokrát uteklo půl roku, takže už asi nedám dohromady žádné detaily, ale rozhodně se mi Zrádcův měsíc líbil víc než Štěstí ve stínech. Politika, intriky, nevíte, kdo je doopravdy spojenec a kdo jen na oko... To když se aspoň trochu povede, tak je to pro mě často poutavější než přímočaré akční motivy.

Příběh byl natažený, ale zároveň se i událo několik významných věcí. Hlavně pro vývoj Thera je to zásadní díl. Dozvídáme se víc i o Seregilově a Alekově minulosti. Bohužel nadále platí, že hlavní hrdinové nejsou až tak zajímaví. Už mě tu bavili víc, jenže hodně prostoru má jejich vztah a ten je přitom navzdory neustálému rozebírání pořád jaksi povrchní.

Zrádcův měsíc je dobrým mostem mezi prvními 2 svazky série a zbytkem. Přeci jen, když zachráníte svět ve 2. díle, nemůžete očekávat, že ho teď budete ob jeden díl zachraňovat až do konce série, to by to při 7 dílech asi nedpoadlo dobře. Autorka 3. dílem logicky rozehrává něco většího.

Dragell
05.02.2017

Vzpomínám si, jak jsem knihu četla poprvé, byla jsem z ní zmatená, spousta nových pojmů, vztahů mezi jednotlivými rody. A proč? Protože se přesouváme dějově na území Aurënfaieů, tedy dlouhověkých lidí, o kterých jsme doposud slyšeli jen okrajově.

Při druhém čtení jsem již byla zorientovaná lépe, mohla jsem si více užít čtení, i přesto mi přišlo zdlouhavé, natahované. Nejspíše také proto, že je děj založený na intrikách a akce a dobrodružství je nyní pomálu.

I přesto se mi kniha líbila, přivítala jsem ve hře nové tvory - dráčky a užívala jsem si atmosféru tohoto místa.

LordeS
05.09.2016

Na tuto knihu jsem čekal skoro 10let (dobře, na pár let jsem na ni zapomněl...čekání na překlad)
Objednal z inter.obchodu, pak našel v knihkupectví a rozhodoval se, zda si ji hned nekoupit.

Bohužel mne totálně zklamala. Jak autorka tak mátožný děj. Vylévané city totálních bukvic, kecy kecy kecy, jít sem, kecy kecy, jít tam, kecy kecy, pích. Konec

Radši nic než tohle!!

Třikrát zasebou si přečtu Příchod tmy, abych na tuhle sračku zapomněl, a pak rovnou na další díl.