Louisareading Louisareading komentáře u knih

Dědictví minulosti Dědictví minulosti Barbara Erskine

Četla jsem ji několik měsíců a vždycky jsem ji odložila, protože mi pod ruku přišlo vždycky něco lepšího. Dneska přes den jsem ale na ni dostala chuť a posledních sedmdesát stran jsem si neskutečně užila. Asi hodně záleží na tom, v jakém rozpoložení tuhle knihu člověk čte a já dneska potřebovala něco přesně takhle odpočinkového.

21.11.2020 5 z 5

Jak hacknout zlomené srdce Jak hacknout zlomené srdce Kristin Rockaway

Knížka se mi líbila, je to taková s lehkostí napsaná oddychovka, a takové já mám nejradši.

21.11.2020 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Nádherná kniha, skvěle popsané pocity a vnitřní pnutí hrdinů. Husí kůži jsem měla během celé četby.

29.12.2023

Krásná a citlivě napsaná kniha.

28.12.2023 5 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Skvělé deníky, pohled do duše umělce, kterého jsem předtím neznala. Velmi intimní s poutavé.

15.06.2023 5 z 5

Zelený stan Zelený stan Ljudmila Jevgeňjevna Ulickaja

Moc krásný a smutný román o přátelství.

18.05.2023 5 z 5

To na tobě doschne To na tobě doschne Ivan Kraus

Tohle je skvělá kniha. Milá, ale jinak milá než jsme zvyklí u Svěráka. Smála jsem se u každého příběhu nahlas. Je to kniha, která obstojí i po třiceti letech. Možná i pošedesáti a tak dále. Vřele doporučuji.

21.02.2022 5 z 5

Namazaným dolů Namazaným dolů Nikola Valová

Vtipný a velmi lidsky napsaný počin! Doporučuji všem!

11.03.2021 5 z 5

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Driv me ten text rozciloval. Vsichni se pretvaruji, pitvori a hraji si na neco jineho. Az pozdeji, kdyz jsem to videla asi potreti v divadle, jsem se zacala bavit a pochopila kouzlo textu. Jestli to mate podobne, dejte tomuto dramatu jeste sanci, stoji za to! :)

04.03.2021 5 z 5

Neutěšenci Neutěšenci Kazuo Ishiguro

Je to uplne jine nez nejslavnejsi kniha tohoto autora a jsem nadsena. Jak se pise, ze kniha pripomina Kafkuv styl, tak s tim nesouhlasim, ale jinak je to skvele!

25.11.2020 5 z 5

Jan Žižka Jan Žižka Petr Čornej

Poučné, čtivé, zajímavé, spousta nových informací, které se v učebnicích nepíší.

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Napínavá a dojemná kniha.

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

Krásná kniha.

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

Nejkrásnější a nejzábavnější kniha pro děti, kterou jsem kdy četla, ano, je to o vkusu a ano - je potřeba si odmyslet ty ohavné české ilustrace. :-)

Zpěvy staré Číny (3 sbírky) Zpěvy staré Číny (3 sbírky) Bohumil Mathesius

Moc krásné, jiné, poetické.

25.05.2024 5 z 5

Divoký kluk Divoký kluk Paolo Cognetti

Autor má dar psát tak, že se dojímáte a vše vidíte jako poetický film od nějakého italského režiséra. Tleskám a jdu i po dalších jeho knihách.

22.04.2024 5 z 5

Jitka Válová: Byly jsme dvě malý hovna ve vysoký trávě. Jitka Válová: Byly jsme dvě malý hovna ve vysoký trávě. Marcela Pecháčková

Moc dobře ukázané, jak prostý, naplněný a krásný život člověk může projít, pokud se vymyká stádovitosti. Knihu považuji za poučnou a moc milou.

02.04.2024 5 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Nejdřív jsem viděla seriál, který moc dobrý nebyl. Vlastně vůbec, ale kniha byla zpracovaná dobře, plná dojemných momentů a hlavně jsem té hrdince opravdu fandila. Je zde akcentován její vnitřní svět, na což v audiovizuální nebylo (pochopitelně) tolik prostoru.

25.02.2024 5 z 5

Skladatelka voňavého prádla Skladatelka voňavého prádla Martina Formanová

Ta kniha není špatně napsaná, čte se dobře a není v ní skoro nic navíc. Skoro – kromě té její úporné snahy být slavná a po boku lidí, kteří něco znamenají. Je mi sympatické, že se k tomu autorka přiznává, ale na druhou stranu tomu moc nerozumím.

24.02.2024 2 z 5

Brno nacistické - Průvodce městem Brno nacistické - Průvodce městem Michal Konečný

Pěkně shrnuté, mnoho věcí jsem o svém rodišti nevěděla.

25.01.2024 5 z 5