Jak hacknout zlomené srdce

Jak hacknout zlomené srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456123/bmid_jak-hacknout-zlomene-srdce-wvs-456123.jpg 3 248 66

Mel Stricklandová se přes den trápí na helpdesku ve firmě pro start-upy. Její práce je pomáhat namyšleným programátorům, co si nedokážou spravit ani vlastní počítač a přitom mají vymýšlet geniální nové podnikatelské záměry. Po večerech chodí Mel na pochybná rande domluvená přes seznamkovou aplikaci Fluttr. Jedna schůzka je horší než druhá, a když jí zase jednou přijde místo normální zprávy fotka pánského přirození, rupnou jí nervy. Sama je výborná programátorka, a tak vytvoří vlastní aplikaci, kam můžou ženy psát recenze na muže, co se neumí chovat. Jmenuje se JerkAlert a okamžitě se rozšíří po celém internetu. A Mel má najednou plné ruce práce. Aby toho nebylo málo, její skoro přítel, Alex Hernandez (jediný z jejích kolegů, co není úplný kretén) nemá ani tušení, že populární aplikaci vymyslela ona. Melanie je postavena před těžké rozhodnutí, které jí buď zničí kariéru, vztah a přátelství kolem, nebo jí navždycky změní život.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: ekniha , Red

How to Hack a Heartbreak , 2019

Ticiana
Ticiana
01.02.2024 5 z 5

Supr oddechovka. Precteno za den. A neni to uplne romantarna. Spis je o pratelstvi, randeni ale hlavne o tom, ze internet je plny lzi a predsudku a ze je vzdy potreba se na veci koukat z ruznych uhlu. Me se moc libila.

Kory98
Kory98
06.08.2023 3 z 5

Z větší části procházka světem IT, internetových seznamek i nekalých praktik, které se v tomto světě dějí, než úplná romantika. Ale stálo to za přečtení, už jen proto, že hlavní hrdinové přes svoji lásku k počítačům a sociálním sítím přijdou na to, že při hledání skutečného vztahu je lepší se od nich kapánek oprostit.

Knihochod
Knihochod
07.01.2023 3 z 5

Mel - cez deň pracujúca na helpdesku start-upovej firmy a po večeroch chodiaca na pofidérne rande s chlapmi zo zoznamky - má už plné zuby toho, že jej sem-tam v pošte pristane fotka nahého mužského prirodzenia. Vďaka tomu, že je sama výbornou programátorkou, vytvorí aplikáciu, kam ženy môžu písať recenzie na mužov zo zoznamiek a zrazu stojí pred dôležitým životným rozhodnutím, ktoré môže zničiť celú jej kariéru, navždy jej zmeniť život alebo zničiť jej začínajúci vzťah s Alexom.

Príbeh, čo sa mňa týka, začal veľmi sľubne. Čítalo sa to veľmi dobre a aj to bolo miestami také vtipné, že som sa schuti nahlas zasmiala.

Potom ale nastal akýsi zvrat. Už to nebolo také úžasné, ako na začiatku a moje pocity by sa dali výstižne popísať jednoduchým pokrčením pliec a citoslovcom "Meh".

Predpokladám, že za to môže z najväčšej časti práve fakt, že približne od štvrtiny knihy sa z hlavnej hrdinky - ktorá bola dovtedy úplne skvelá, vtipná a konečne vekovo mne bližšia, takže som sa s ňou vedela lepšie stotožniť - stala žiarivá semetrika, ktorá, keď sa niekde náhodou dozvedela o Alexovi to či ono, tvrdila, že je to strašný hajzel, ktorý sa zahráva s citmi žien a ako ho strašne nenávidí, avšak nemala problém s ním prakticky pri každej možnej príležitosti skočiť do postele. A tieto nenávidenia a opätovné návidenia sa opakovali až do konca čo, musíte uznať, je už vcelku únavné a čitateľ dúfa, že sa konečne stane niečo, čo celému deju dodá stratený šmrnc.

Každopádne, pokiaľ sa do tejto knižky chcete pustiť s tým, že to znie romanticky a tak podobne, nerobte si veľké nádeje, pretože vzťah Mel a Alexa sa tu rieši nie veľmi do hĺbky, skôr iba tak na pozadí sveta internetových zoznamiek a internetu všeobecne, kde sú ľudia vystavovaní rizikám toho, že, stručne a jasne napísané, im v správach pristane nevyžiadaná fotka nahého prirodzenia a toho, že z jednej fotky nie sme schopní poznať, čo za človeka sa za ňou skrýva.

Za mňa je toto dielo opäť zaradené medzi ostatné, ktoré neurazia, avšak ani nenadchnú. No ako oddychové čítanie sa to zvládnuť dá.

Janulkaxxx
Janulkaxxx
04.12.2022 2 z 5

Pro me kniha ktera nicim nezaujme takze si ji prectete jednou a taky naposled.

petra5588
petra5588
28.11.2022 3 z 5

Příjemná oddechovka, sice s poněkud předvídatelným koncem, ale zato s různorodými postavami a dej občas dokázal i zajímavě překvapit. Jak už tu někdo psal - ideální čtení k zubaři (sama jsem začala číst v čekárně :D) nebo do vlaku.

yvett239
yvett239
16.10.2022 4 z 5

Zvažovala jsem, jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky. Dávám 4, i když přiznávám, že moje hodnocení je citově zabarvené.
Byla to první knížka, kterou jsem četla po rozchodu. Sáhla jsem po ní jako po oddychovce, u které se zasměju. Trefa do černého, výborně jsem se bavila.
Mel a její kamarádky mají velký smysl pro humor a moc se mi líbilo, jak drží spolu. Přesně takhle mě držely moje kamarádky, takže jsem se v Mel i trochu viděla. Všechny Meliny eskapády včetně #PeroVeTme byly popsány tak vtipně, že hrozí reálné nebezpečí hlasitého smíchu v MHD. Vyzkoušeno za vás.
Pravda, není to žádný literární klenot, na 5 hvěždiček to nemá. Čtivé, děj odsejpal, výborné hlášky, správně ztřeštěná skupina kamarádek v popředí. Kniha pomůže i v období po rozchodu. Doporučuji.

Hana62
Hana62
24.06.2022 3 z 5

Nečekané, prostředí IT pro mě naprosto neznámé. I tak srozumitelné, zajímavé a pohodové čtení. Vhodné do čekárny k zubaři.

knizni.taurus
knizni.taurus
07.05.2022 3 z 5

Kdo by v dnešní době neznal nebo nezkusil online seznamování. A tak tahle romantická oddechovka představuje zase o něco reálnější příběh, se kterým se dokážete ztotožnit. Děj plyne velmi rychle a kniha nešetří zápletkami, které se netýkají pouze hlavní hrdinky Mel, ale také jejich kamarádek (které mi dost připomínaly ženy ze Sexu ve městě).

Kromě klasické romantiky Vám kniha nabídne i možnost nahlédnout do světa IT a start-upů, tedy jak mohou vznikat nové aplikace, včetně toho, jak se v této sféře daří ženám.

Z romantické linky jsem byla ze začátku dost na vážkách (asi jsem byla stejně podezřívavá jako Mel no :D), ale jinak byla popsána hezky, pomalu se rozvíjela a uvěřitelná. Velké plus bylo i to, že konec nebyl jen samé klišé.

Není to nejlepší kniha svého žánru, ale určitě Vám dokáže zpříjemnit jedno či dvě odpoledne a dokonce se u ní i zasmějete! Takže za mě ji můžu doporučit.

Za knihu k recenzi děkuji Knihám Dobrovský :)

hrabalikoval
hrabalikoval
08.02.2022 3 z 5

Klasická oddechová knížka, která se dobře čte. Bavila mě to propojení IT scény, protože jsem na podobný děj ještě nenarazila. Knížku jsem si přečetla náhodou a jsem za to ráda.

Ana72154
Ana72154
30.12.2021 3 z 5

Kniha se četla prakticky sama. Vadilo mi celkem chování zaměstnanců v IT firmě.

wendulka321
wendulka321
29.12.2021

Dala jsem tomu sto stránek a tím končím.

Haduwig
Haduwig
08.12.2021 4 z 5

Knihu hodnotím v rámci své kategorie romatických oddychových příběhů, a rozhodně je z té lepší poloviny. Na rozdíl od některých ostatních čtenářek mi postavy sympatické byly, bavilo mě poměrně neokoukané prostředí "chlapského" IT, četlo se to rychle a dobře to dopadlo.

Samozřejmě je třeba nenechat se vyvést z míry určitou schematičností příběhu a spoustou skvělých "náhod" (jako zaměstnání a záliby všech kamarádek). Ale to k těmto knihám patří, takže přivírám oko.

Jen ještě jedna poznámka na konec - z představy Hnízda jakožto pracoviště mi bylo docela úzko, tak nějak jsem si myslela, že v NY jsou na korektnost pracovního prostředí opravdu zaměření (možná až moc) a ono to vypadá, že jsem se mýlila. Nezbývá, než jen doufat, že se nám všem povede podobným kolegům a šéfům vyhnout.

v.michlickova
v.michlickova
10.11.2021 4 z 5

Od této knihy jsem nečekala moc. A dostala jsem mnoho. Na první pohled nevýrazný román vás překvapí, dožene k slzám, ale i k úsměvu. Díky knize se vám taky dostane porozumění některým těm složitostem co nás v životě a hlavně ve vztazích potkávají. Rozhodně stojí za přečtení. Bohužel jsem si z ní teda nesedla na zadek, tak jako z jiných knih a proto je mé hodnocení takové jaké je.

Belanna
Belanna
25.09.2021 3 z 5

Nenáročné, oddychové čtení pro chvíle, kdy nechcete zaměstnávat mozek. Zajímavé prostředí, Mel s Alexem jsou sympatičtí. Líbilo se mi to.

Madelisi
Madelisi
15.09.2021 3 z 5

Pěkná oddychovka, která se četla úplně sama. Ženy v IT je neotřelé téma, více mě bavily části, které se týkaly tohoto oboru. Volný čas hrdinek se nijak nelišil od volného času hrdinek jiných knížek.

Veve721
Veve721
23.08.2021 2 z 5

Autorčiným cílem očividně bylo poukázat na to, jak je pro ženu v IT oboru těžké se prosadit. Hlavní hrdinka Mel po negativních zkušenostech s randěním přes online seznamky vytvoří aplikaci, kde ženy můžou anonymně varovat ostatní před nevhodným chováním mužů. Bohužel, nápad zní zajímavěji než výsledek. Příběh byl plný romantických absurdit, jako například moment, kdy se hlavní hrdinka cítí nažhavená dřív, než si vůbec uvědomí přítomnost svého idola Alexe. Její buňky mají očividně magické schopnosti a bez jejího přičinění pravidelně skenujou místnost, jestli se v ní náhodou nenachází sexy chlap... Spousta pro děj nepodstatných vycpávek pouze natahovala čtenáře, aby se k vyústění zápletky nedostal tak rychle. První polovina se nepříjemně vlekla a nesympatická hlavní hrdinka mě vyloženě iritovala. Neustále oplzle komentovala každý chlapský zadek, přitom ale vyčítala chlapům jejich sexistické chování. Sama se mohla přetrhnout, když s ní Alex flirtoval, ale když kamarádku balil číšník, okamžitě obracela oči v sloup. A tyhle kámošky byly samostatná kapitola - krásné, chytré, úspěšné... Nechápu, kdy všechny své pracovní úspěchy stíhaly, když byly každý jeden večer totálně zlité na nějaké párty.

Hlavní dějová linka týkající se vývojářství byla zajímavá, jenže se ztrácela v ustavičném zahořklém kňourání hlavní hrdinky. Očividná snaha autorky o IT feminismus vyšel nazmar právě kvůli povaze Mel a podsouvání myšlenky, že všichni chlapi jsou šovinistické hovada. (Až na dokonalého Alexe samozřejmě.) Neříkám, že se to absolutně nedalo číst, protože kapitoly věnované rozvíjení nové aplikace byly zajímavé a i se závěrem jsem byla vcelku spokojená. Ke knize se už ale neplánuju znovu vracet. Myslím si, že se téma dalo zpracovat i lépe.

Sasha001
Sasha001
11.08.2021 4 z 5

Super oddechovka do práce. Za mě celkem fajn čtení.

LucySmile
LucySmile
06.08.2021 5 z 5

Do této knihy jsem moc velké naděje nevkládala a zase jsem se spletla. Příběh byl moc pěkný, měl spád a knížka se hezky četla. Mel je přesně ten člověk, kým byvh chtěla být (jen ne v oblasti IT). Zde je vidět, jak důležité je mít dobré přátele.

veronika4937
veronika4937
03.08.2021 3 z 5

Tuhle knížku jsem přečetla z jednoduchého důvodu - potřebovala jsem do Čtenářské výzvy knížku se srdcem na obálce a tuhle jsem kdysi dostala jako dárek k nákupu :-D. Sama bych si ji s největší pravděpodobností nevybrala, sice jsem jen o pár let starší, než hlavní hrdinka, ale není mi blízké prostředí seznamování přes internet a ani nijak zvlášť sociální sítě. Čte se opravdu rychle, ale jsem si jistá, že brzy nebudu tušit, o čem byla.

adela2230
adela2230
12.07.2021 2 z 5

Jako oddechovka je fajn. Konec knihu poměrně dost vylepšil. Hlavní hrdinka mi dost vadila, hlavně její až nepochopitelné chování a postoje.