Lotka Lotka komentáře u knih

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Zajímavý námět, četla se dobře. Obdiv spisovatelce, napsané je to velice zajímavě.

04.02.2020 3 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Skvělá!!! Detektivka jak se patří. Trochu uspěchaný konec autorce odpouštím, protože se četla skvěle. Hned pokračuji dalším dílem.

Černooká Černooká Anna Musilová

Čtení jsem si úplně neužívala, chvílemi až nebavila, ale kniha ve mně zanechala to, co měla a není úplně zapomenutelná.

15.01.2020 3 z 5

Když to tam není, tak to tam nehledej Když to tam není, tak to tam nehledej Ivana Chřibková

Stejně jako u prvního dílu se u mě nejedná o primárně humornou knihu. Pár vtipných situací a celkově prostě kniha ze života, stejně jak humorná, tak i smutná.

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Nehledala bych v tom prvoplánově humornou knihu. U mě si to sedlo velmi dobře, takové to, když se v hlavní hrdince vidíte. Podobné dětství, stejná doba...

15.01.2020 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Ano, Strike stále nemá nohu, pořád ho bolí pahýl, s Robin také žádný extra posun...dlouhý to bylo šíleně. Ale, je to zase skvěle napsaný příběh, ani jedna stránka zbytečná a neměnila bych ani slovo! Bavilo!

01.01.2020 4 z 5

Sběratel Sběratel John Fowles

Zase jeden vyšinutý magor, neoblíbená hlavní postava, kterou nedokážu vystát...to znamená, že je to dobře napsaný.

01.01.2020 4 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Liz Lawler

Začalo to dobře, pak už jen táhlý příběh bez napětí. Vraha jsem netipla dobře, takže aspoň tak.

01.01.2020 2 z 5

Projekt ideálna manželka Projekt ideálna manželka Graeme Simsion

To mě zase nějaké čtení bavilo a pobavilo. Hlavní hrdina je dost unikát.

25.12.2019 4 z 5

Rodinné povídky Rodinné povídky * antologie

Povídky by se měly zakázat...to ještě než to pořádně začne, už to zase končí. Kniha sestavená z povídek mých velkých literárních oblíbenců, fajn čtení.

25.12.2019 3 z 5

Hry bez hranic Hry bez hranic Michal Kašpárek

Dalo se to, ale jednou stačilo.

25.12.2019 3 z 5

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

To je prostě tak, když k vám nějaká kniha přistane v určitém období života a přesně se trefí do podobného období, které prožíváte i vy... Ivančiny výrazy byly někdy krkolomné, ale asi to k ní patří.

Krvavý anděl Krvavý anděl Franck Thilliez

Mně to přišlo prostě nějaký “kostrbatý” a trvalo mi začíst se. Je pravda, že pak se to rozjelo a konec byl masakr. Na můj vkus až dost velký.

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Nahlédnutí do jiných kultur. Zpočátku jsem se bála, že to bude nuda, ale byl to hezky vystavěný srozumitelný příběh s romantickými prvky, které do děje dobře zapadly.

Pohádkový dědeček Pohádkový dědeček Eduard Petiška

Úžasné, nadčasové. Srozumitelné pohádky o zvířatech, lidech, dětech...

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Dobrá detektivka, ale jen dobrá. Vynalézavost kanibala a jeho matky pro mě byla až příliš neuvěřitelná.

15.12.2019 3 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Mně prostě chvílemi hlavní hrdinka vadila a na “milost” jsem ji vzala až v závěru.

15.12.2019 3 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Vše bylo řečeno ve většině komentářů. Ano, smutná, dojemná, líbila se.

Až tady nebudu Až tady nebudu Linda Green

U této knihy opravdu platí: těšte se na konec. Začátek se trochu lacině táhnul, ale postupně nabírala spád. Dobrý nápad a ještě lépe uchopený.

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Řada neoblíbitelných hrdinů...a to mám ráda. Skvěle se četla a ten konec?! No, konečně knížka, která uměla překvapit.