Lokina Lokina komentáře u knih

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

No asi takhle bych to popsala, kdyby mi někdo knihu chtěl vzít, tak bych ho asi plácla přes prsty :-D Kniha byla čtivá, poutavá, hlavní hrdina sympaťák. S romantickou linkou jsem nijak neměla problém. Spoiler. Jen mě mrzelo, že Sarius, tak brzo skončil, ten mě hodně bavil.

24.03.2017 5 z 5

Jantarové kukátko Jantarové kukátko Philip Pullman

Hezké zakončení trilogie. Nechybí akce, napětí, dobrodružství. Jen ten konec, ale asi to takhle mělo skončit.

21.03.2017 5 z 5

Všechny barvy Země Všechny barvy Země Beth Revis

Jedna z nejvydařenějších scifi adultovek. Příběhu nechyběla svižnost, akčnost, čtivost. Nechybělo i plno zvratů, měla jsem co dělat, aby mi nevypadly oči z důlků :-D (to by se konec, který byl jedním slovem "úža", asi těžko četl) Lidé s romantickou duší si také přišli na své, zase opět romantická linka nijak nevyčnívala, byla hezky vměstnána do příběhu. Myslím, že to bylo důstojné a dobře zpracované zakončení trilogie. Jinak trilogii jako celek hodnotím velmi pozitivně :-)

11.03.2017 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Citlivý, smutný, dojemný a zároveň romantický příběh. Novelu jsem četla k maturitě a určitě toho nelituji. Za jeden večer jsme ji měla přečtenou. ;-)

11.03.2017 4 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Strašně hezky napsaná kniha. Já vesmírnou tematiku mám ráda a tahle scifi pohodovka se špetkou romantiky, mě chytla a už nepustila. Do konce jsem netušila jak to dopadne a byla jsem překvapená. Teď čtu Milion sluncí a zatím mě to baví ;-)

05.03.2017 4 z 5

Útěk Útěk Sophie Jordan

Velice příjemná oddychovka jako první díl. Příběh je jednoduchý a srozumitelný. Jen mě trochu vadilo, jak Jacinda citově pořád přebíhala od Cassiena k Willovi. Jinak konec dobře navnadil na třetí díl.

08.02.2017 4 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Hezké překvapení, nic jsem neočekávala, jelikož to bylo mé první setkání s autorkou, ale tahle kniha se mi velice líbila. K postavám nemám, co bych vytkla, strašně jsem si oblíbila Tamsin a doufám, že se v dalším díle určitě objeví :-) Prostředí připomínající Divoký západ ještě knize dodávalo tu správnou atmosféru. Kniha se takřka četla sama. Za mě palec hore ;-)

23.01.2017 5 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Velmi příjemné počteníčko :-) Draky miluji a po tomhle je zbožňuji ještě víc :-D Sem s dalším dílem.

17.11.2016 5 z 5

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

Asi moc nemá cenu psát dlouhý popis o tom zda se mi kniha líbila. Jde o velmi citlivé a závažné téma, takže psát, že je kniha úžasná a skvělá, mi nepřipadá vhodné.
I když stylem psaní se mi autorka moc do noty netrefila, musím uznat, že mě příběh o Melindě zasáhl. Film jsem také viděla, a jak kniha tak film, zanechají na vás citelnou stopu.
Co je bohužel smutné a kniha to vystihuje, že se to doopravdy může stát komukoliv z nás.

11.08.2017 4 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Mám velice dobrý pocit z přečtení této knihy, úplně jsem se v ní rozplynula. Autorka příběh napsala příběh citlivě, hluboce, procítěně. Jsou tam témata, která se dotýkají nebo dotýkala každého z nás, ať už ztráta blízké osoby, hledání sebe sama nebo sourozenecké vztahy.
Kniha vám vykouzlí úsměv na tváři, ale i dá podnět popřemýšlet o své životní cestě a o tom, kým doopravdy chcete být.

20.05.2017 5 z 5

Jedinečný nůž Jedinečný nůž Philip Pullman

U tohoto dílu už jsem měla trošku problém se začíst, ale pořád mě to bavilo. Zase opět příjemná, milá fantasy, která nadchne každého fandu dobré fantasy :-)

21.03.2017 4 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Hezká, milá kniha s okouzlujícím světem. Film jsem viděla a moc se mi nelíbil. Kniha je prostě lepší :-) Ta myšlenka s daemony se mi hodně líbila, mít někoho s kým můžete sdílet své pocity, myšlenky, spřízněnou duši po celý čas vašeho bytí. Já bych osobně taky chtěla taky takového (třeba vlka nebo orla :-))

21.03.2017 5 z 5

Démoni pralesa Démoni pralesa Alec Palmer (p)

Jedna z mých prvních přečtených knih. Na české poměry velice dobrá kniha s originálním dějem. Určitě si přečtu i další knihy od autora.

05.03.2017 4 z 5

Bez dechu Bez dechu Sophie Jordan

Pokud hledáte něco nenáročného, čtivého, tak tato krátká jednohubka, se vám bude líbit. Mě se líbila, hezky se četla a i kdyby byla o trochu delší, určitě by mi to nevadilo. Neuděláte chybu, když si knihu přečtete přes jedno odpoledne či večer, rozhodně to ztráta času nebude :-)

28.02.2017 4 z 5