Lofda Lofda komentáře u knih

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Taková milá, sladká ;-), romantická pohádka.. Bohužel nic nového nebo překvapivého vyprávění nepřineslo, ale bavilo mě, četlo se to vlastně samo. A pro mě bonus v podobě "Google maps" procházky po NY, ráda cestuji spolu s knihou ;-)

11.11.2019 4 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

(SPOILER) Začátek vypadal slibně, potenciál tam byl, zápletka se ukázala propracovaná.. Ale Noah mi připomínala ono slavné "se vemete, se nevemete" a začala mi opravdu dost svou nevyzrálostí lézt na nervy.. A pardon, ve chvíli kdy tvrďák Nick zjistil, že bez ní nedokáže žít a řešil všechny ty emoce..?? Čtivost nepopírám, ale možná už jsem na něco přeci jen stará. Hodnotím půl na půl (přimhouřím obě oči) a i když mám připravený další díl, sérii prozatím nechávám nedočtenou..

26.03.2024 3 z 5

Smrtící nahota Smrtící nahota J. D. Robb (p)

Nepatřím mezi čtenáře klasických detektivek nebo thrillerů, jednou za čas si ale ráda přečtu nějakou tu "detektivku pro holky" a Eva Dallasová mi hned prvním dílem opravdu sedla.. Takže hotovo přečteno a já jdu rovnou na druhý díl. Jak jsem zjistila, těch dílů mě čeká ještě dost ;-)

27.01.2024 5 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Christina Lauren

Knihy těchto autorek mě obvykle nezklamaly, takže asi jsem měla přílišná očekávání?? Já nevím, chybělo mi tentokrát to Něco.. Ve výsledku byla nejlepší babi s dědou a kamarádka Fizzy. Malá Juno samozřejmě taktéž, mám tyhle dětské postavy v romantických příbězích ráda, většinou je provází ty nejmilejší a nejvtipnější okamžiky. Ale na vyšší hodnocení je to prostě málo. Tak třeba příště ;-)

20.01.2024 2 z 5

S miliardářem v síti S miliardářem v síti Max Monroe

Těžko v tomto žánru ještě přijít s něčím úplně novým, originálním.. Vlastně klasika, on šíleně bohatý šéf, ona krásná podřízená a.. Knížku jsem četla na dovolené, ideální odpočinkové čtení, pár vtipných pasáží se našlo, závěrečné drama možná zbytečné, ale jak říkám, těžko ještě vymyslet něco nového jiného.. Hodnotím půl na půl a pokud vyjdou i další díly série, ráda si přečtu i příběhy ostatních.

14.12.2023 3 z 5

Zmetek Zmetek Elle Kennedy

Sakryš!! Rozečetla jsem sérii bez vidiny konce? Druhý díl ještě není přeložený a jak jsem se dočetla, ani v něm se nedozvíme, kdo za celou tou záhadou z loděnice stojí??.. Ach jo, do třetího dílu už zapomenu, co bylo v prvním ;-)
Úplně jiná Elle Kennedy, ale mě to bavilo. Mám ráda knihy z pohledu obou postav, tady je těch pohledů ještě víc a (ne)překvapivě to bylo ještě lepší. Fajn, jsem ráda, že tyhle zhýčkané týpky nemám nikde kolem sebe, ale v knížce mi vůbec navadí ;-) Navíc jako rodič jsem si zase říkala, že pro své děti jsem snad udělala víc než tihle boháči, svěřenecký fond (ne že bych na něj měla prostředky) asi opravdu není všechno..

13.11.2023 5 z 5

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Další z řady letních romantických oddychovek. Moc hezký příběh, i když já už podobných přečetla spoustu a tento ničím nevybočuje z řady.. To ale není nutně na škodu, přesně takové čtení jsem teď hledala. Pokud vyjdou i další díly série, ujít si je nenechám.

14.08.2023 4 z 5

Láska a kerosin Láska a kerosin Winter Renshaw

První kniha od této autorky a za mě hned plný počet. Moc se mi líbilo, jak knihou prostupuje vyprávění příběhů, láska ke slovům, podle mého je to tak trochu kus autorky samotné - vyprávění o tom, jak se vypráví příběhy. V tom jsem našla kus originality.
Tahle knížka měla všechno, co od hezké romantiky čekám a i trochu něco navíc, takže v rámci žánru zasloužený plný počet a určitě dám šanci i dalším knihám od Winter R.

02.07.2023 5 z 5

Sladká nevědomost Sladká nevědomost Danielle Lori

"Popravdě řečeno se musím přiznat, že stále čtu pohádky. Mám je totiž nejradši." - Audrey Hepburn
Mám to stejně a tohle byla jedna z těch povedených pohádek pro velký holky. Pěkné počtení na konec roku, další díl si ujít nenechám ;-)

31.12.2022 4 z 5

Královsky spolu Královsky spolu Emma Chase

Hodně čtivé, zábavné.. Ve srovnání s prvním dílem mi tam něco scházelo, ale i tak hodně povedená pohádka pro velký holky. Rozhodně doporučuji a těším se na další díl ;-)

17.12.2022 4 z 5

Věř mi Věř mi Kylie Scott

Nakonec se z toho vyklubala celkem příjemná romantika, i když jako náctiletá bych ji nejspíš ocenila mnohem výš.. Na některé myšlenkové pochody jsem asi už stará ;-) Nicméně musím pochválit "téma" - bylo zajímavé sledovat vývoj postav, být svědkem přepadení musí zahýbat psychikou snad každému..

21.06.2022 3 z 5

India Place India Place Samantha Young

Už při prvním čtení série mě tento díl bavil nejméně a ani po druhém přečtení se můj názor nemění. Chápu, že Hannah semlelo to, co by neunesla dospělá, natož sedmnáctiletá holka.. Ale jak se pak trápili, protože prostě neuměla "zavřít dveře" a jít dál, toho smutku a trápení bylo moc.. Několikrát jsem si říkala, že by jim opravdu bylo lépe, kdyby začal každý sám úplně nový vztah?! Poslední dva díly série snad přinesou víc optimismu. Jsem zvědavá, jestli ještě někdo překoná Nata a Olivii ;-)

06.08.2021

Aiden Aiden Melanie Moreland

Za mě zklamání. Chtěla jsem oddychovku, ale tohle byla jen přeslazená limonáda plná Emocí. O slově Emoce se mi možná bude i zdát? Zápletka průhledná, bylo jasné hned od začátku jaké drama Cami čeká. Postavy jak přes kopírák - další bohatý kluk co měl těžké dětství a vypracoval se z ničeho a další holka co mu pohlédla do očí a tam byly všechny ty Emoce. Asi už jsem takových příběhů přesycená, je mi líto..

30.01.2021 2 z 5

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

Honí se mi hlavou tolik myšlenek a nevím, co ke knize napsat. Byla to jízda. Občas jsem si říkala, že tohle už ne, tolik se vydržet nedá. A pak zase bylo líp.. a pak zase hůř. Čím víc se blížil konec, tím víc mě Viliam opravdu štval.. a pak jsem měla za Violu radost, že dokázala konečně vzít život do svých rukou.. jenže zazněla ona věta o závislostech a mně došlo, jak strašná je to pravda a nemá to konce. Nebo má?? Výborný příběh, výborně napsáno! Až najdu dost psychických sil, rozhodně sáhnu po další autorčině knížce. Teď jsem ráda, že jsem dočetla.. jenže vlastně mám pocit, že mi ten příběh chybí, že bych chtěla číst dál.. Není to lehké čtení, ale opět mi to především připomnělo, za co všechno mám být vděčná. Děkuji!

17.12.2020 5 z 5

Přeju si... tebe! Přeju si... tebe! Tracy Brogan

Další z řady Srdcovek a další kniha, kterou řadím mezi příjemné romantické čtení. Jsem ráda, že se tu objevilo pár postav z minulého dílu, nechtělo se mi s nimi ještě loučit, ale jinak je to úplně nový a jiný příběh než předchozí díl. A jediné co mě teď napadá, že se mi nechce loučit ani s Evie a Tylerem ;-) Třeba se od autorky dočkáme ještě dalších knih?

21.11.2020 4 z 5

Rychlá jízda Rychlá jízda Julie Garwood

Hezká oddychovka, dobře se četla, ale je to prostě jedna z těch knih, kdy mi za chvíli příběh splyne s jinými a nebudu si ani moct vzpomenout na hlavní zápletku.. Milostné scény mohly zůstat jen v náznaku, jejich popisy mi připadaly až úsměvné a vlastně mi do celého děje ani nezapadly. Hodnotím půl na půl, nepřekvapilo ale ani nezklamalo, a protože mám co dohánět, budu se těšit na další díly série.

18.10.2020 3 z 5

Nebezpečně blízko Nebezpečně blízko Linda S. Howington

K autorce už se vracím poněkolikáté a pořád mě baví. Musím uznat, že její popisy dramatických situací jsou super, díky ní se snadno ocitnete v horách u vraku letadla a je vám skoro i zima.. ;-) Kdo byl za tím vším mě tentokrát napadlo vlastně hned, i když ten fígl k zamaskování mě zmátl, stejně jako vyšetřovatele :-) Ústřední dvojka mě bavila, hvězdička dolů za ten useknutý konec, ale ona to Linda snad ani jinak neumí?

01.09.2020 4 z 5

Nečekej slitování Nečekej slitování Linda S. Howington

Moje první knížka od autorky, nemám s čím srovnávat (zatím ;-)..), ale byla jsem mile překvapená, jak výborně se čte.. A pak jsem byla překvapená, že už je konec, vlastně z ničeho nic, škoda :-( Jak jsem přečetla ostatní komentáře, ten dojem měl snad každý.. Ale jako jednohubka výborná, styl psaní mi opravdu sedl a těším se na další příběh..

09.05.2020 4 z 5

Bentley Bentley Melanie Moreland

Obvykle mám problém s tím, že mi trvá se do knihy začíst, ale pak se už nechci ani dostat na konec. Tentokrát skvělý začátek, vtipné dialogy, byla jsem až překvapená.. Jenže pak se to nějak zvrtlo a vše bylo nějak sladké a růžové a čím dál neuvěřitelnější.. I ta rádoby detektivní zápletka byla nějak přepísknutá, škoda. Postupně jsem ubírala hodnocení a nejsem si jistá, jestli i ty konečné *** nejsou příliš? Ale jo, pokud chcete nenáročnou romantiku a nebudete o tom přemýšlet až moc, jste tady správně.

03.05.2020 3 z 5

Pod španělským sluncem Pod španělským sluncem Jenny Oliver

Možná přehnaný, ale tentokrát plný počet. Tahle knížka je mnohem víc o vztazích v rodině než klasické ona a on, moc se mi líbilo vyprávění z pohledu dvou sourozenců, to pro mě byla také novinka. Uvědomíte si, jak matčino sobecké (a za mě naprosto neuvěřitelné) chování ovlivnilo budoucí vztahy jejích dětí víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Úžasné vykreslení života v malém španělském městečku, to je přesně to, co se mi na Španělsku tak líbí. Držím palce všem Gabrielám, Rosám, Gealům a dalším stařečkům, ať se jejich život vrátí co nejdřív do normálu a všichni se ve zdraví sejdou v nějakém tom bistru na churros, tapas a další dobroty..

19.04.2020 5 z 5