LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Opravdu nádherný příběh. Rozhodně jedna z nejlepších YA knížek letošního roku.
Vlastně nemám, co bych knížce vytkla, protože to bylo dojemné, romantické, svým způsobem i napínavé, konec nebyl uspěchaný a všechno ke všemu skvěle sedělo.

09.08.2020 5 z 5

On On Elle Kennedy

Za mě nejlepší romance roku 2019.
Z obav a nejistot se zrodí krásný romantický vztah. Wese a Jamieho zkrátka nejde nemilovat, navíc se u toho hodně nasmějete. Teda přiznávám, četla jsem to anglicky, ale u kamarádky jsem kontrolovala některé pasáže, u kterých jsem si nebyla jistá, jestli to v češtině vůbec může vtipně vyznít. Naštěstí se překladatelka opravdu posnažila :-)

07.10.2019 5 z 5

Za vším hledej Bridgertonovy Za vším hledej Bridgertonovy Julia Quinn

Moc povedene... az na ten nazev, ktery nedava smysl. Kdyz uz tak "Za vsim hledej Bridgertonovou".
Hlavne se mi libilo, ze to zase jednou byla klasicka romantika ve stylu Panstvi Edenbrook a ne nejaky roman se sexem na kazde druhe strane.

18.07.2017 5 z 5

Král Král Devney Perry

4,5 dala bych i pět čistých, ale trochu mě rozladil ten konec... Ani ne tak to, že byl otevřený, to mi u romantiky nevadí a naopak se mi líbí, že se detektivní zápletka řeší celou sérii (třeba u Sabriny Jeffries), spíš mi tam vzhledem k duchu knížky chyběl temnější tón epilogu... Ta duha a jednorožci na samém konci byly fajn, ale čekala jsem něco víc, co by mě navnadilo na další díl...

27.06.2022 5 z 5

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

Rozhodovala jsem se mezi 4 a 5 * ale vyšší hodnocení zvítězilo, protože někdy se chcete jen zasmát u něčeho nekomplikovaného a potřebujete happy end... a v ten moment je tohle příběh přesně pro vás.

12.11.2021 5 z 5

Eleanor a Grey Eleanor a Grey Brittainy C. Cherry

Milé sladké čtení, sice bych ocenila, kdyby autorka některé věci rozvedla, ale i tak to bylo nádherné :-) Snad se dočkáme i dalších jejích knížek.

01.11.2021 5 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Až na ten rozvleklý překombinovaný konec to bylo skvělé.

24.10.2021 4 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Podle obálky a názvu jsem čekala nějakou erotiku a místo toho jsem nakonec dostala vážně hezký a sladký příběh.
Musím říct, že mě to bavilo, byly tam vážně skvělé hlášky, kterým jsem se smála a četlo se to samo.
Postavy na obálce teda absolutně neodpovídají těm knižním, ale tak na to už jsem si zvykla :D

20.08.2021 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Tak tohle byl přesně můj šálek čaje :-) I když se musím přiznat, že japonská kuchyně není zrovna má oblíbená.
Příběh to byl nádherný, líbilo se mi, že tntokrát se to točilo okolo fotografování.

28.04.2021 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Musím se přiznat, že tu brutalitu při vraždění vesměs překskauju. Asi jako většinu erotických scén v historických romancích :-D
Baví mě Hunter, baví mě to napětí, bavilo mě, jak to bylo zamotané, a i celá pointa příběhu byla skvělá.

17.02.2021 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

A mně se to líbilo! :-D Nejvíc knížce asi ublížila mediální masáž, která se okolo ní strhla. Tak se dostala do rukou spoustě lidem, kteří očekávali něco jiného. Mnohem víc humoru, mnohem víc sexu, prostě všeho mnohem víc.
Jenže ono to bylo takové mile potrhlé, bez nějakého hlubšího poselství, se zápletkou vystavěnou na střetu šéfa, který trpí dočasnou kompulzivní obsedantní poruchou, a nemotornou praštěnou sexy reportérkou v utajení.
Autorka nezacházela do přílišných detailů, spoustu věcí jen naťukla, ať si čtenář zbytek domyslí sám, a víc se tím nezabývala. Toho si moc cením, protože takhle to úplně stačilo, aby si čtenář o obou hrdinech udělal ucelený obrázek.
Během čtení jsem se přihlouple uculovala, občas uchechtla a párkrát protočila oči nad prvoplánovostí, která ale k ději seděla.
Já jsem teda od knížky dostala mnohem víc, než jsem po těch nespokojených ohlasech čekala.

11.04.2020 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Pro mě nejlepší díl série. Na všechno se mi strašně sbíhaly sliny. Sama sebe jsem viděla, jak piluju dorty a vymýšlím příchutě :D
Strašně se mi líbilo, jak to mezi Ninou a Sebastianem jiskřilo a jak elegantně autorka ze všeho vybruslila, aniž by z nich udělala hlupáky. Hlavně za mě byla tou špatnou Nina a to je prostě skvělá změna. Vždycky je ten špatný chlap. Ale nechápejte to špatně, i když mi to na konci trochu pocuchalo nervy, i tak to byla krásná oddechovka. A jelikož jsem knížku četla teď v době, karantény, kdy jsou všechny kavárny a cukrárny zavřené... Až bych brečela, abych se do nějaké dostala. Kavárny a cukrárny vymetám klidně sama s knížkou už od gymplu a s babičkou jsem pekla úplně od mala. Tohle zkrátka byla knížka jak mně šitá na míru.

21.03.2020 5 z 5

My My Elle Kennedy

Jsou série, u kterých je druhý díl na překážku, zkrátka ho nepotřebujete. Tahle série se napřed tváří stejně. Je tady jeden krásný příběh se šťastným koncem, až si říkáte, proč to kazit druhým dílem? Ale přísahám, že kdo se rozhodne číst dál, nebude litovat.
Strašně mě potěšilo, že se autorky vyhnuly těm steretotypům, co LGBT příběhy provází, a celé to postavily na obavách hlavních hrdinů nikoliv na otevřeném boji proti "šikaně". Najednou je z toho úplně jiný příběh. Příběh, který prostě chcete číst, protože málokterá romantická linka mezi "heterákama" může být tak silná.
Všechno to, co jsem si v prvním díle tak strašně zamilovala, je tady ještě umocněné.
Je to neskutečně vtipné, dojemné, romantické, dokonce i napínavé, s úžasnýma vedlejšíma postavama, o jejichž osdudu budete strašně chtít číst a nebo si ho budete strašně chtít přečíst znova (už totiž knižně vyšly i u nás), protože se na ty postavy najednou budete dívat z nového úhlu.
Pro mě je tenhle knižní duet jedna z nejlepších romantických sérií, co se mi dostala do ruky. A budu ji číst ještě určitě několikrát :-)

31.10.2019 5 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Takhle nadšená jsem z erotického románu byla, snad jen když se mi do ruky dostal Božský bastard. Od té doby jsem měla pocit, že tohle odvětví spíše stagnuje, sem tam něco hezkého, ale nic průlomového, co by mě fakt chytlo. A teď přišla tahle pecka!
Konečně se někomu podařilo do erotického románu nacpat taky celkovou originalitu, nějaký zajímavý děj, pár zvratů i mimo postel a hlavně vymyslet vtipné a ironické situace.
Po dlouhé době konečně erotická knížka, která vážně stojí za přečtení :-)

18.11.2017 5 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Kvůli všem těm rozporuplným recenzím jsem do knížky šla s rezervou a velkými obavami, ale zbytečně. Bavila jsem se od samého začátku. Pointa obálky je skvělá :D
Jedná se o oddechovou knížku, nehledejte v ní žádná moudra a poselství. Hlavní hrdinka se chová jako spratek, ale netají se tím, za což u mě získala kladné body.
Hate to love linka se mi tady fakt líbila. Ale co je důležité, knížka mě vytrhla ze čtecí krize... Takže za mě plný počet a fakt se těším na pokračování.

28.11.2023 5 z 5

Vzduch, který dýchá Vzduch, který dýchá Brittainy C. Cherry

Krásný emotivní příběh... taková tragická pohádka pro dospělé.

01.10.2022 5 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Místy zdlouhavé, ale jinak se mi to strašně moc líbilo :-)

25.09.2022 5 z 5

Manažer Manažer Kristen Callihan

Po prvním dílu, který mě strašně zklamal, bylo tohle neuvěřitelné překvapení. V podstatě jednodenní záležitost, pár vážně vtipných scének a povedená dynamika mezi hlavními hrdiny.
Jen nečekejte nic originálního :D Prostě sexy roštěnka a bohatý bručoun.

20.05.2022 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Po zklamání ze Švýcarska jsem z Irska vyloženě nadšená, i když přiznávám, možná to bylo tím, že jsem strávila tři měsíce v Irské vesnici poblíž pobřeží. Atmosféra místa i pokrmy pro mě byly v knížce skvěle popsané.
Všechny postavy jsem si oblíbila i s těmi jejich nedostatky, líbilo se mi, jak rychle vyřešená byla nedorozumění, já to přehnané drama v knížkách vážně nemusím.
Pro mě to byl skvělý útěk od reality :-)

26.04.2022 5 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Tak tohle bude určitě jedna z nejlepších historických romancí letošního roku. Je to ten typ knížky, kdy se do hlavního hrdiny prostě zamilujete :-)
Strašně se mi líbil vývoj Sebastianových pohnutek a jeho sezení u královny. Sice by tam toho mohlo být víc, ale i tak to dodalo knížce něco navíc.

02.03.2022 5 z 5