LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Zlomená Zlomená Rachel Van Dyken

On sice od začátku tvrdil, že věděl, že jeho bratr byl nemocný, ale nechoval se tak...
Ona... nevím.
Kdyby si někdo dal práci s pořádnou psychologií postav, mohla to být pecka, takhle je to slátanina...

26.09.2021 2 z 5

Tajemství obsidiánu Tajemství obsidiánu Petra Martišková

Bylo to čtivé, líbilo se mi, že autorka příběh nechala zasazený v Čechcáh (i když na střední škole plné profesorů a nevím, ale na mém gymplu neučil snad ani jeden profesor a učitele ani za profesory nikdo nikdy neoznačoval, ale tak na nějaké ultraelitní střední by to možná šlo...), Praha, historie a tajemství, to k sobě prostě pasuje, ale...
Bohužel si autorka vybrala opravdu ohrané téma. Jako já proti klišé všeobecně nic nemám, jen se musí uchopit originálně, což se tady bohužel nepovedlo.

A opravdu mi hodně vadí, když se do puberťačky (která je fakt puberťačka každým coulem) zamiluje někdo, kdo má být o desítky možná stovky let starší. To je prostě divné.

24.09.2021 3 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Strašně dlouho jsem se nemohla rozhodnout, jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček. Nakonec volím nižší variantu, už mi trochu začíná vadit, jak prvoplánově to autorka zase vystavila - bohatí jsou špatní. A ten dramatický otevřený konec? To se vážně nepovedlo, už jen tím o hvězdičku nutně musela klesnout.
Jinak se mi knížka líbila. Taková Papírová princezna apod. jen bez všeho toho sexu.

14.09.2021 3 z 5

Hacker Hacker M. K. Hardy

Když opomenu to, jak děsivé a nebezpečné mi přijde, že by se mi někdo takhle naboural do počítače...
Tak knížka byla moc povedená. Jasně, rozuzlení prvoplánové, ale to u tělech dívčích příběhů není ani trochu na škodu. A třeba já je čtu právě díky těm jasným koncům, mám je mnohem radši, než když autor zbytečně tlačí na pilu, aby čtenáře za každou cenu šokoval.

Tady musím ocenit především hlavního hrdinu, ten byl prostě skvělý :-)
A speciální pochvala je za české prostředí, u většiny YA/NA knížek mi vadí, ale tady ani trochu.

13.09.2021 5 z 5

Navždy tvůj hrabě Navždy tvůj hrabě Eva Leigh

Paráda! Chvilku jsem si musela zvykat na neobvyklý druh vyprávění, ale jen chvilku.
Mezi hlavními hrdiny to skvěle fungovalo. Bylo to romantické i dojemné. Prostě skvělé.

Vážně doufám, že je to první díl série... Už teď bych brala minimálně další dva díly :D No, vlastně spíš 3 :D

13.09.2021 5 z 5

Štěstí má barvu levandule Štěstí má barvu levandule Pauline Mai

Krásné letní čtení, ze kterého dýchá atmosféra Provence :-)

09.09.2021 4 z 5

Van Van Melanie Moreland

Asi jsem měla moc velká očekávání, když jsou všichni z knížky tak unesení, ale autorky styl mi prostě nesedí.
Dialogy působí křečovitě. Postavy moc kýčovitě a vyumělkovaně. Příběhy s dětmi mám ráda, díky nim to bývá mnohdy vážně dojemné, ale tady ani Sammy nestačila.
Každopádně epilog neměl chybu... Kdybych byla typ, co u knížek brečí, možná by mi i slza ukápla.

06.09.2021 3 z 5

Bez závazků Bez závazků Vi Keeland

Strašně dlouho jsem váhala, jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček, ale patří to k tomu lepšímu, co autorka napsala.
Trochu jsem měla problém s Hunterem a jeho pohnutkami. Ale jinak to bylo úžasné. Vtipné, svižné i dojemné. Přesně to, co jsem právě potřebovala.

06.09.2021

Zatracený Zatracený Rachel Van Dyken

Kdysi dávno jsem tuhle knížku četla, když vyšla v angličtině. V tu dobu mě příběh hodně oslovil.
Číst ji takhle s odstupem bylo trochu zklamání. Zdlouhavé, krkolomné... Kdyby si někdo dal tu práci se seškrtáním a doladěním, tak by to bylo skvělé a dojemné, takhle mám pocit, že tu třetí hvězdičku jsem dala jen z nostalgie.

31.08.2021 3 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Paráda! Většinou mě tyhle YA thrillery moc nebaví, protože hlavní hrdinky bývají takové ty protivné sprosté holky, ale do těch měla Pipa daleko, naopak byla strašně sympatická.
Je to taková napínavá detektivka, kdy mě vážně zajímalo, co se tam vlastně stalo.

24.08.2021 5 z 5

Možná tentokrát Možná tentokrát Kasie West

Takhle nesympatickou hrdinku už jsem dlouho nečetla. Kdyby si své chování uvědomila o něco dřív, tak dám možná i větší počet hvězdiček.
Ono to bylo svým způsobem zase roztomile holčičí. Lásky, co se životem, rodiče... Ale autorce se Sophie prostě nějak nepovedla.
Andrew a Micah byly jinak fajn. I se mi líbil Gunnar. Každopádně některé věci by si zasloužily trochu víc dotáhnout.

24.08.2021 3 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Podle obálky a názvu jsem čekala nějakou erotiku a místo toho jsem nakonec dostala vážně hezký a sladký příběh.
Musím říct, že mě to bavilo, byly tam vážně skvělé hlášky, kterým jsem se smála a četlo se to samo.
Postavy na obálce teda absolutně neodpovídají těm knižním, ale tak na to už jsem si zvykla :D

20.08.2021 5 z 5

Kdo by si chtěl brát vévodu Kdo by si chtěl brát vévodu Sabrina Jeffries

Kdyby to byla samostatná kniha a ne součást série od Sabriny Jeffries, tak jsem asi přísnější, ale...
Jakmile tenhle titul vnímám jako součást celku, kdy se postupně odhaluje detektivní zápletka? Tak je to prostě skvělé, mám nutkavou potřebu pořídit si závěrečný díl v angličtině, jak se nemůžu dočkat pokračování.

Možná to autorka mohla okořenit víc humorem, ale jinak... Hrdinka, co se zabývá chemií a zhýralý hrdina (vévoda!), co rád píše divadelní hry? I v dnešní době by to fungovalo :D Vědkyně a prostopášný filmový scénárista :D

18.08.2021 5 z 5

Pilot playboy Pilot playboy Vi Keeland

Začátek a konec byly fajn. Prostředek se velkl a byl nezáživný. Vzhledem k tomu, že je to jeden ze starších titulů tohohle spisovatelského dua, je vidět, že se od té doby dost vypsaly.

16.08.2021 3 z 5

Sem s tím Skotem Sem s tím Skotem Suzanne Enoch

Mám pocit, že jsem četla jinou knihu než všichni ostatní, protože mně se strašně líbila.
Colle mě bavil. Zápletka byla povedená, možná konec byl trochu zdlouhavější než by měl, ale jinak nemám výhrady.

15.08.2021 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Takže Edward je neskutečná fňukna a Bella jeho očima je strašná.
No prakticky jsem se knížkou promučila ke konci. Jako ráda si přečtu znovu celou sérii, ale tahle kniha byla spíš za trest. Strašně zdlouhavá a nudná.
Doufám, že autorka bude mít dost rozumu na to, aby nepřepisovala i další knihy ze série.

15.08.2021 2 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Samotná Sarina Bowen mi nějak nesedí. Tahle knížka mi přišla jako promarněný potenciál. Sice to bylo svým způsobem roztomilé, ale celý příběh působil křečovitě. Jako by se autorka za každou cenu snažila napsat bestseller, ale nějak pořádně nevěděla jak.

11.08.2021 3 z 5

S pozdravem Carter S pozdravem Carter Whitney G. (p)

Friends to Lovers není zrovna můj šálek kávy. A tohle pro mě byla brutální nuda. Jinak autorky knížky miluju.

09.08.2021 2 z 5

Skandální vášeň Skandální vášeň Elizabeth Hoyt

Zatím nejlepší díl série. Dojemné i napínavé. Spousta záhad se konečně rozlouskla a už se vážně těším na další díl :-)

07.08.2021 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Rozhodovala jsem se mezi 4 a 5 hvězdičkami, nakonec jsem se rozhodla pro tu nižší variantu, protože na Colleen mi to připadalo o něco slabší a moc velké drama.
Bylo to opět krásné, četlo se to samo a dočítala jsem hodně brzy ráno.
Příběh Clary a Millera byl jednoduše sladký.
Ale Morgan s Johnathanem mi na Colleen připadali málo originální. I když se mi líbilo, že zápletku na nás autorka vybalila hned na začátku a pak se jen řešil vztah Morgan a Clary.
Zkrátka bylo to skvělé, ale Colleen to umí i lépe.

04.08.2021 4 z 5