liletka_a liletka_a komentáře u knih

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Opravdu sympatická zajímavá kniha, tedy spíše sbírka ''trapasů, poznatků'' z hereckého života Marie.. :)) Některé příběhy byly hodně vtipné a skvěle dotažené, jiné méně, ale i tak jsem si knihu užila. Z obyčejných rozhovorů s herci se většinou dozvíme takovou všeobecnou omáčku, ale tady je to opravdu reálné.. :)) A jestli jsem i někdy jenom trochu snila, že bych se stala herečkou, po přečtení jsem ráda, že jsem se jí nestala. :D
PS: souhlasím s formátem knihy, moje ruce plakaly....

19.02.2017 4 z 5

India Place India Place Samantha Young

Tak tato kniha opravdu dokáže člověka pohlit. Poprvé v této sérii jsme si mohli přečíst i mladší verzi Hannah a Marca což mi přišlo milé a osvěžující..:) Jasně Hannah se pak opravdu změnila, ale v 17cti letech prožít to co ona, tak sama nevím jak bych reagovala. Marco byl chlap s velkých CH po celou dobu a nakonec si svoji "princeznu" vybojoval..:) Já jsem jim fandila, pokud by celá kniha byla jen o spokojeném vztahu asi by to byla pěkná nuda..;)

16.02.2017 5 z 5

Cesta za láskou Cesta za láskou Barbara Cartland

Z této knihy jsem trošku na vážkách, sice přečtená během jednoho dne, ale.. Začátek perfektní, opravdu jsem se začetla, líbilo se mi jak se Rowena a Marek hašteřili, tak trochu jsem doufala, že to udrží alespoň do půlky na této vlně, ale na můj vkus se až příliš rychle ''skamarádili''a tím tomu vzali ten šmrnc. O tom konci vůbec nemluvím, takže nebýt sultánova únosu, tak by zřejmě oba hlavní hrdinové zůstali kamarádi do konci života? :D Navíc už dlouho jsem na pusu nečekala až do konce knihy.. ;)

09.02.2017 2 z 5

Dvojí láska Dvojí láska Judith McNaught

Přidávám se ke kladným ohlasům..:) Už dlouho se mi nestalo, že bych knihu přečetla za jediný den, ale tato vás prostě pohltí! Začátek vztahu mezi Nickem a Lauren se mi moc nelíbil, přišla mi až přehnaně naivní a Nick toho i patřičně využil, ale u 91 stránky jsme si říkala, že prostě musím číst dál, bavily mě jejich slovní šarvátky a opravdu jsem se do jejich vztahu vžila. :) Nick mi trošku připomněl ty dnešní moderní knihy o bohatých, nádherných, dominantních mužích, kteří čekají na tu svoji ''jedinou'', která je zkrotí..;) Za mě dokonalá! :)

29.01.2017 5 z 5

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

K této knize jsem si rovnou půjčila i první díl rocková hvězda, ani nevím proč jsem prvně sáhla po tomto, asi to bylo prostě tím, že měl Mal ukecal jelikož jsem trošku měla rozečtené obě dvě. :)) Má se tedy jednat o příběhy z hudební branže, což je pro mě nové a tudíž zajímavé. :) Co se týče Malcolma, opravdu si nedokážu představit takového blázna, jakým ho Kylie popsala, jdu na večírek tam potkám holku a druhý den už se u ní vesele povaluju na gauči? :D I když je pravda, že si mě získal jako vtipný, hezký mluvka a s tou svojí ''Tykvičkou'' byl k přetrhnutí. ;) Anne nebyla špatná, ale zase na druhou stanu netuším čím toho krasavce tak okouzlila...možná to autorka myslela tak, že tě vždy zaujme ten co o tebe na první pohled moc nestojí..;) Tipuji, že celá tato ''pohádková'' série bude o obyčejných holkách, které se toho bohatého prince nakonec dočkají..;)

27.01.2017 3 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Sabrina Jeffries

Anděla jsem si ze všech sourezenců Sharpeových nechala až na konec. Celkem příjemný příběh, ale doporučuju číst díly s odstupem, protože jsou si vesměs hodně podobné, takže se pak můžete nudit..;) Tady jsem celkem spokojená, Gabriel a Virginia byli moc příjemný pár, oba jsem si něčím oblíbila a Virgiiinin bratranec Pierce tomu dával jiskru,už se těším až dojde i na něj.:D Každý jeden díl podle mě drží rodina, máte pocit, že i vy byste chtěli být jedním z nich, ale já bohužel tímto dílem se Sharpeovcema končím..:))

01.01.2017 4 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Nevím proč, ale do tohoto božského se mi moc nechtělo a nakonec nebyl až tak špatný..;) Na Hannu(Ziggi) je potřeba si trošku zvyknout, protože si nedokážu představit, že bych někdy mohla vypustit takové hlody jako ona..:D V anotaci je uváděno, že je Hanna brýlatá knihomolka no nevím, přisla mi spíš jako workoholička, které 24 hodin denně nestačí a co se týče jejího vzhledu, sexy a s velkým hrudníkem, to taky není k zahození a světě div se toto objevil až náš Will. Nádherná, běžecká a neodolatelná "šukací mašina". Přišlo mi to trošku až moc nereálné, jak ho Hanna dokázala tak rychle změnit na poslušného přítele a hlavně nakonec to byl Will, kdo tu byl tak trošku za holku..:D Ale jo, svůj účel to splnilo, příběh utíkal rychle a nevím jak to autorka dělá, ale do každého božského se tak trochu zakoukám..:DD

10.09.2016 4 z 5

Samec Samec Alice Clayton

Celkem milá a oddychová kniha..:) Sexy, zrzavého veterináře autorka popsala opravdu dokonale (chci taky jednoho takového..:D) a miss celkem ušla, moje oblíbená ženská postava to nebude, ale velké plus za útulek pro pitbully. Není to rozhodně kniha, co vás tak nadchne, že musíte číst dál, ale na léto u vody přímo stvořená..:)

26.08.2016 3 z 5

Hledání vytouženého dne Hledání vytouženého dne Jennifer Probst

Celkem povedená a zajímavá kniha, jediný můj problém s ní byl ten, že jsem se nemohla donutit ke čtení a když jsem se začetla, tak se mi jí zase nechtělo odkládat a tak to se mnou šlo až do konce.:D Hlavní hrdinka Kate mi byla moc sympatická s jejím ''spolubydlem" Robertem tvořili sehranou dvojku, ke které se posléze přidává Slade a jeho "jemné" balící manévry oba okouzlí a tak dostává ženu i psa v jednom..:D Líbilo se mi, že se tam objevily i páry z předchozích knih a za mě dobrý, jsem zvědavá na příběhy spolumajitelek..;)

05.07.2016 4 z 5

Dáma nikdy neprohrává Dáma nikdy neprohrává Sabrina Jeffries

Přečteno během dvou dnů skoro na jeden zátah..:) Opravdu velmi dlouho jsem čekala na příběh našeho pyšného a věčně nabručeného pana Pintera a lehkovážně střelené lady Celie. Musím přiznat, že nevím jestli to čekání stálo za to, ocenila bych více milostných scén mezi hl.hrdiny, přišlo mi, že na 360 stran je jich tam nějak málo..;) A na to jaký spolu měli jiskřivý vztah během čtyřech dílů u toho jejich pátého, jako by už ztratili dech. Nicméně poslední setkání s rodinkou Sharpeových jsem si užila, vražda vyřešena a žili šťastně až do smrti..:))

02.07.2016 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Návrat do dětství, co jiného dodat...:))

01.07.2016 5 z 5

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Opravdu velmi úžasně a poutavě napsaná kniha, vůbec se mi od ní nechtělo odcházet, přečetla bych jí během dne, kdybych měla čas. :) Obě hlavní postavy byli jednoznačně zvláštní, ale vzhledem k tomu, co se jim stalo, tak je to celkem pochopitelné. Nechci spoilerovat, ale já jsem rozhodně ten "zvrat" nečekala a koukala jsem na to s otevřenou pusou, protože mě to prostě nenapadlo. Skvěle vymyšleno akorát netuším, jak bych se zachovala na jejím místě, ale je to jen fikce..;) Postavy Storm, Dan, nejvíc asi doktor, který tam byl bohužel jen krátce, tomu dodali kouzlo. Tato kniha mě opravdu mile překvapila a autorka taktéž!:)

01.07.2016 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Já jsem naopak čekala celkem dost i podle těch pochvalných komentářů a dostala jsem vcelku asi míněno humorný, velké plus za krátký příběh, který byl místy zábavný ale jinak nic extra. Vrátilo mě to zpátky do mých krásných třináctých let, přišlo mi, jak kdybych chvílema četla Lanczovou a hlavním hrdinům bylo kolem 16nácti let. Oba dva se tak každopádně chovali. Nějak jsem nepobrala, jak se z nenáviděného Kopřivy vlastně, jak mávnutím kouzelného proutku stal najednou "pan božský" na kterého nemůže Klára přestat myslet, to její procitnutí si asi autorka představila v hlavě a už nedala na papír...:D Každopádně se mi líbily/udivily neobvyklá jména jako Matouš, (Miloň :D) A taky se Kopřivovy povedlo, že jsem si občas prozpěvovala "Kláro, jak to s tebou vypadá...":)) Konec jsem nečekala, ten byl smutný a romantický, ale do této puberťárny se moc nehodil. Za mě dávám se zavřenýma očima tři hvězdy díky návratu do mých náctých let..;)

14.06.2016 3 z 5

Na první pohled Na první pohled Rexanne Becnel

Celkem zajímavá a dobrodružná kniha..:)) Chvílema jsem se musela nutit do čtení, jelikož jsem se musela prokousávat několika nudnými pasážemy, které zase prolínaly ty zabavné..:) Nejvíc se mi asi líbilo, jak Abby neúnavně dobývala a provokovala Tannera, to se opravdu v knihách jen tak nevidí, tak ráznou hl. hrdinku, co za každou cenu chce ulovit svého chlapa..:D

09.05.2016 4 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Tak toto mi přijde jako kniha vystřižená z Cosmopolitanu, Joy, atd. čteme snad denně o tom jak, muži vnímají ženy nebo co si o nich skutečně myslí, jestli být nedostupná nebo naopak jít do toho. Tady mi přišlo jako by se z těch článků udělala kniha a zase je to jakoby řečeno mužem. I z toho důvodu, že je to napsané ich formou a zároveň oslovuje čtenáře spíše tedy čtenářky, jak posuzovat různé situace v knize a i podle toho vulgární slovníku to občas opravdu vypadá, že to píše chlap. :D Drewův dosavadný život vypadá tak, že "vojede" vše co se hýbe až do té doby než se objeví jeho "osudová" která ho samozřejmě od základů změní a zbytek si domyslete.. Jsou tam i vtipné pasáže například s Drewovou rodinkou a kamarády.:) Kdo si jí přečte, tak ho neurazí a kdo ne, tak o nic nepřijde..;)

17.04.2016 3 z 5

Whitney, moje láska Whitney, moje láska Judith McNaught

Tak toto je jedna z nejlepších knih, co jsem za poslední dobu četla. Ze začátku mě trošku odrazoval počet, jelikož 523 už vypadá na pěknou bichli..;) Po začtení jsem změnila názor a utíkalo mi to snad ješte více než průměrná 250/300stránková..:) Musím přiznat, že jen málokdy mám od začátku stejný vkus s hlavní postavou, ale tady hned od začátku jsem si stejně jako Whitney více oblíbila Paula, přišel mi milý a zábavný. Vévoda z Claymore měl se mnou stejnou práci jako s Whitney, ale musím přiznat, že od půlky mě už měl lapenou..:) Jak Whitney tak Clayton byli oba neskutečně tvrdohlaví, s velmi bujnou fantazií a v neposlední řadě s velmi vášnivou povahou.;)
Co se týče děje, jak už jsem psala, ubíhal mi rychle, je svižný, zábavný a opravdu romantický, občas mi vadí hodně přeslazené děje, ale tady se to vyrovnávalo hádkami a nedoruzuměními, kterých bylo požehnaně..:D Až jsem se divila, co si dokážou z něčeho vyvodit..:D. Opravdu krásně se mi to četlo, musela jsem si to hned postahovat, protože se k ní budu určitě vracet a mohu jen DOPORUČIT pro všechny romantiky..:) Kdybych mohla, dám 6 hvězdiček!!

25.03.2016 5 z 5

Ten pravý Ten pravý Shannon Drake (p)

Moc dobře a poutavě napsaná kniha! Hlavní postava Skylar byla opravdu někdy takový čertík v krabičce, ale i možná díky své povaze zvládla vše, co jí potkalo..;) Ani Adam (Jestřáb) nebyl o nic lepší..:D Oba se neustále štěkali, špičkovali, navzájem si nevěřili ani co by se za nehet vešlo, ale i přesto dokázali vytvořil velmi vášnivý, zábavný a neobyčejný vztah.:))

18.03.2016 5 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Opět další úžasná kniha od Kinselly/Wickham! Skvěle poutavá, zábavná a já jsem nemohla odtrhnout zrak až do pozdnějších hodin..:) Příběh skvěle vymyšlený, hned po rozhovoru Emmy s Jackem v letadle jsem se nemohla dočkat až se znovu uvidí v práci. Samozřejmě on jí to dal jak se patří sežrat..:D Líbily se mi jejich krátké setkávačky i to jak si jí zastal před rodinou, jediné co mi na něm vadilo bylo to, co řekl v té tv show, pořád si myslím, že to potom moc neobhájil..;) Je to sice předvídatelné, ale velmi humorné a rozhodně se nebudete nudit!:))

07.03.2016 5 z 5

Dobré ráno, lásko Dobré ráno, lásko Robin Kaye

Když jsem začala číst, tak jsem si myslela, že budu velmi kladná, ale od půlky jsem se musela hodně přemáhat abych nepřeskakovala stránky.. Jak už tu bylo řečeno, první půlka je zábavná, jiskřivá, ale když se dají dohromady (na můj vkus až moc brzo, na to, že je kniha celkem dlouhá ;) ) to přestává fungovat. Rebeka, to opravdu někdy přeháněla, trošku hysterka a nevím, proč byl do ní Rich, tak zblážněný. Kdyby to autorka zkrátila od 150 stránek, tak by to mohla být celkem pěkná harlekýnka..;)

06.03.2016 3 z 5

Z králova rozkazu Z králova rozkazu Shannon Drake (p)

Tento příběh mě od Drake zklamal, mám od ní ráda snad všechny knihy, co jsem přečetla, ale tato pro mě byla nekonečná, děj utahaný, nudný, milostné scény nic moc a nemluvě o tom, že hl.hrdinka by si zasloužila výprask snad ob den. Adrien s ní měl svatou trpělivost..;) Zkrátila bych jí alespoň o 100 stránek a vyměnila Daniellu a hned by se mi četla líp..:D

21.02.2016