Liiiii Liiiii komentáře u knih

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Úžasná kniha!!!!! Uf, úplně mě dostala! První kapitoly jsem s ní trochu bojovala. Trochu to trvá než se zorientujete a chytnete a přestanete se bát, že jde o hodně politiky a islamistických nenávistí a podobně. Nejde. Chce to se od tohoto pocitu oprostit a hlavně se nenechat vystrašit! Pak dostanete skvělý, co skvělý, brilantní! napínavý thriller, který vás drží a nepustí do posledního slova! Pořád jsem tomu nechtěla věřit, ale čím dál tím dál při čtení to vím! Je to opravdu SKVĚLÁ kniha!!! (Zase jsem si začala nervama kousat nehty :-) )

01.06.2016 5 z 5

Kniha Egypťan Sinuhet mě dlouho nebavila, než jsem jí přišla trochu na chuť. Koupila jsem si ji, protože jsem na ní slyšela jen samé superlativy a tak jsem si myslela, že její koupí neprohloupím a že to bude stát opravdu za to. Jaké bylo mé zklamání, když jsem jí začala číst. Ale nejsem člověk, co by hned tak něco vzdával. Nepustila jsem jí, i když čtení mě netěšilo a radovala jsem se jen z toho jak rychle postupuji a budu to mít už konečně za sebou (a to je v tomto případě hodně těžké, protože kniha má 803 stran). Nicméně tento přístup ke Egypťanovi Sinuhetovi se změnil někde ve 2/3 této bichle - kdy Sinuhet odchází z Egypta. Příběh měl mnohem větší spád a byl zajímavější a čtení mě bavilo - Sinuhet zažívá mnohá "dobrodružství", poznává jiné kultury, lidi, znalosti, náboženství, hodnoty. Ale bohužel v posledních čtyřech kapitolách (knihách) se kniha vrátila opět do stejných nudných kolejí, jako byla na jejím začátku. Ano, najdete ve vyprávění Sinuheta mnoho mouder - je jimi doslova napěchované - ale ta se také stále opakují a tak ztrácejí na síle. Pro mě je tato kniha trochu zklamání. Ale možná, když si jí znovu přečtu za deset-dvacet let, najdu v ní mnohem víc než teď.

01.02.2015 3 z 5

Hrozně moc milá knížka. A zároveň v částech popisující dění za druhé světové války, smutná a drsná. Juliet, Sidney, Dawsey, Isola, Kit, Eben, Amelie, Sophie a další, mi budou moc chybět. Musím říct, že mi přirostli k srdci. Hlavně Juliet :-) a její smysl pro humor. P.S. Hrozně mě láká jet na Guernsey :-)

12.04.2014 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vtipné a milé. Příjemné zpestření mezi těžkými romány a thrillery :-) A na několika místech jsem se i dost zasmála, což se mi u knížky moc často nestává.

30.08.2016 4 z 5

Dva životy pana Perla Dva životy pana Perla Timothée de Fombelle

Miluju Timothého de Fombella! Čím dál tím víc patří mezi mé nejoblíbenější spisovatele. Napsal tak krásný a silný příběh! Úplně mě pohltil a nenechal mě spát. A věřím na víly! Teď ještě víc!

17.02.2016 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Super! Už se těším na pokračování. Jen teda - prokousat se na začátku novými a originálními pojmy, slovíčky a postavami, chvilku trvalo. A trochu mě to štvalo. Ale je třeba to nevzdat, protože pak už to stojí za to. Napínavý a tajemný příběh.

24.03.2015 4 z 5

Princezna Alžběta Princezna Alžběta Alison Weir

Krása! Kdo se zajímá o Alžbětu I. a její život a dobu, ve které žila, bude stejně tak spokojen s touto knížkou jako já. Úplně nejsem fanda historických románů, ale tohle se mi četlo opravdu nádherně! Kniha je velmi moderně psaná a absolutně nenudí ani chvilku. Mladá Alžběta mi byla den ode dne blíž a ke konci knihy byla skoro jak by byla má přítelkyně. Těšila jsem se na každou kapitolu. Všechna historická fakta, události i obrazy, o kterých se píše v knize, jsem nadšeně vyhledávala během čtení na internetu a v knihách a Alžbětin svět se stával mým :-) Budu si muset pořídit další knihu od Alison Weir.

17.01.2015 5 z 5

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Bohužel mě kniha nechytla, tak jako jsem si myslela, že mě chytne, když jsem si jí kupovala. Pořád jsem nemohla v příběhu najít svou postavu, s kterou bych šla. Čtení mě, bohužel, úplně netěšilo. Několikrát jsem se přistihla, jak se těším na jinou, další knihu, až tuhle přečtu. Nelituji, jen vím, že už se k téhle knize nevrátím.

14.11.2014 3 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

S touhle knížkou jsem od začátku hrozně moc bojovala a bojovala jsem s ní až do konce. Nesnáším pocit nedočtené knihy, takže jsem jí nakonec přečetla. Bohužel neocením ani nečekaný závěr, který pro mě byl více než očekávaný, protože už od poloviny knihy jsem různými náznaky dost tušila, že to tak je a postupně jsem se v tom jen utvrzovala. Kniha mě místy až nudila.

10.11.2015 2 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Naštěstí mám v ruce dřív knihu než film. Ubránila jsem se mrknout byť i na jedinou fotku nebo trailer, i když jsem byla hodně zvědavá, jak druhý díl bude vypadat. Knížka je skvělá! Napínavá tak, až to bere dech. Chvilku jsem se bála, jestli to není jedna z těch zombie pokračování, ale díky bohu ne. Spoustu věcí je nedovysvětlených, což mě někdy pěkně štvalo. Pár věcí bych už chtěla chápat, protože se toho v knize děje až až a vy pořád netušíte proč to všechno a kdo je na jaké straně. Bojím se třetího dílu, abych nebyla zklamaná, že ty dva předešlý skvělý díly nemají pořádný závěr. No uvidíme. Nechám se překvapit :-)

17.09.2015 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Nemám slov. Kniha je skvěle napsaná. Neuvěřitelně mě bavilo střídání kapitol podle čtyř hlavních postav a změn pohledů na stejné situace a události, včetně prolínání s příběhem Anii. Opravdu velmi silný příběh, během něhož se mi několikrát zastavil dech. Místy jsem měla úplně slzavé oči aniž bych věděla, kdy jsem vlastně začala plakat. A jindy jsem jen hltavě četla s otevřenou pusou a strnulostí ty všechny hrůzy a nestvůrnosti. Tady pak nad tou hrůzou už ani nešlo brečet. Je to jedna z nejsilnějších knih, kterou jsem kdy četla. Opravdu nádherná, úžasná kniha!!!

14.09.2015 5 z 5

Seznam pana Rosenbluma aneb Soubor dobře míněných rad pro každého, kdo se chce stát Angličanem Seznam pana Rosenbluma aneb Soubor dobře míněných rad pro každého, kdo se chce stát Angličanem Natasha Solomons

Moc milá knížka. Oddechová. Ideální při čtení v přírodě a úplně nejlépe na zelené trávě. Vůbec jsem netušila, kolik se toho v této knížce dozvím o golfu. Ale nejvíc mě těšilo ono téma celé knihy - a to nikdy nic nevzdávat a jít za svým snem! - protože tohle téma je mi hodně blízké. A že panu Rosenblumovi/Roseovi/Rose-bloomovi v cestě k vysněnému snu hází klacky pod nohy kde kdo. Jeho urputnost, vytrvalost a energie mě dostala a dodala sílu v té mé cestě.

18.04.2015 4 z 5

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Sebastian Faulks

Krásná kniha. Už dlouho jsem toužila si tuhle knihu koupit a přečíst. Nemám zrovna v lásce válečnou tématiku, ale tady mě to dostalo. V mnohém vidím válku úplně jinýma očima. Zanechala ve mně tolik pocitů, že je tu ani nemůžu vyjmenovat. Musíte si ji přečíst a pak pochopíte. Tolik bolesti a soucitu pohromadě. A vlastně i lásky. Myslím, že se k ní ještě vrátím. Tohle je jedna z knih, o které přemýšlíte ještě dlouho po přečtení (i během čtení). Hrozně moc jsem si začala uvědomovat, čím vším museli vojáci na frontě procházet a co zažívali a přitom se snažili zachovat zdraví rozum. Je toho tolik, co ve mně kniha zanechala. Přečtěte si jí! :-)

14.11.2014 5 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Místy napínavé tak až to bralo dech. Tahle kniha si koleduje o zfilmování! Při čtení se, alespoň mně, promítal neskutečně dobrodružný, chytrý a silný příběh, kde nechyběla ani romantika. Musím přiznat, že by se mi líbil i nějaký ten další díl. Všechny postavy mi přirostly k srdci. Čtení jsem si opravdu užívala. Doufám, že tuhle knihu už má v merku skvělý režisér a hlavně výborný scénárista :-)

05.03.2015 4 z 5

Poslední jednorožec Poslední jednorožec Peter S. Beagle (p)

Tenhle příběh znám od malička, jenžto jsem viděla jako malá kreslený film Poslední jednorožec, který je do posledního detailu podle této knihy. A to mi právě trochu znepříjemnilo čtení, neboť jsem byla ochuzena o jakékoliv překvapení a přesně jsem tak věděla co bude v následující kapitole. Bylo to jako bych sledovala znovu ten film (který je mimochodem moc krásný a opravdu velmi věrný knize). Takže: Kniha je velmi krásná a příběh nesmírně okouzlující a poetický, ale nejdříve doporučuji si přečíst knihu a posléze se podívat na film. Troufám si tvrdit, že kdo nezná film, bude nadšen. Až tomu čtenáři závidím :-)

17.01.2015 4 z 5

Vesmír versus Alex Woods Vesmír versus Alex Woods Gavin Extence

Musím přiznat, že se u mě často střídala přitažlivost knížky. V jednu chvíli mě velmi bavila a pak v další kapitole zase nudně unavila (především vědecké části). Druhá půlka knížky od setkání Alexe s panem Petersonem je mnohem lepší. Tam už měla kniha spád a několikrát jsem se od čtení nemohla odtrhnout. Ale celkově je kniha velmi humorná a citlivá. Vztah Alexe a pana Petersona mě úplně dostal. A ke konci knihy už jsem jen slzela a slzela. Je to moc hezká knížka.

14.11.2014 4 z 5

Tajná zahrada Tajná zahrada Frances Hodgson Burnett

Tahle knížka mě nabila novou energií na nový rok.... Nesmírně se těším na jaro až budu moct běhat po vřesovištích a dýchat čerstvý vzduch jako Mary a Dickon. A i když mi je tak třikrát víc než těm komu je tato knížka určená, tak mě okouzlila natolik, že si jí přečtu určitě ještě několikrát. Je kouzelná! Doslova.

01.04.2013 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Kniha je velice zajímavá a připoutala mě ke čtení i přesto, že jsem před jejím čtením viděla dvakrát film. Je zajímavé to srovnání. Rozdílnost jak scénosledů , ale i provedení. Trošku náročnější, ale zároveň i nesmírně zajímavé, bylo jak je každý příběh psaný jinak (od mluvení, po styl psaní i formy). Knížka je to moc krásná a plná úžasných myšlenek a pravd. Jsem ráda, že jí mám.

01.04.2013 5 z 5

Čirá anarchie Čirá anarchie Woody Allen (p)

Skvělá kniha. Skoro všechny povídky mě moc pobavily. Pravda, některé jsou o něco lepší, některé trošku nudnější. Ale stejně stojí za to si knihu přečíst. A pro mě nejlepší povídka: Trénink na Oscara :-D

14.11.2014 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Moje první knížka od Dana Browna. A musím říct, že mě hodně bavila. Nesmírně napínavé a zajímavé a místy trochu zdlouhavé, ale myslím, že to tak mělo být. Hlavní myšlenka knihy je mi velmi blízká a často mě nutila na chvilku se zastavit a zapřemýšlet se nad všemi jejími možnostmi (snad je to pochopitelné). Dostalo mě to. A všechno co Dan Brown v knize napsal jsem zhltla :-) No už se moc těším na další jeho knihu. Dan Brown se zapsal mezi mé oblíbené spisovatele.

23.09.2013 4 z 5