lidunka1 lidunka1 komentáře u knih

Vykoupená láska Vykoupená láska Francine Rivers

Tak tohle není můj šálek kávy, knihu odkládám.

26.01.2016 2 z 5

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Kniha se čte dobře, ale na můj vkus je ponurá až příliš. Dávám čtyři hvězdičky, protože se mi moc líbí nádherný barvitý jazyk paní Dubské. Ale opravdu si myslím, že je tam příliš mnoho temných stránek a málo radostí. Po přečtení budu muset sáhnout po něčem optimističtějším.
Přiznám se, že posledních asi 40 stránek jsem už nedočetla, protože mi bylo jasné, že ani další hrdinka nebude šťastná, zase se jí rozpadne manželství a už mě to nebavilo.
Co bych autorce vytkla, byla "přelidněnost!. V tolika postavách jsem se občas ztrácela.

18.01.2016 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha je výborně napsaná, prolínání dějových linií je srozumitelné, napětí graduje. Ale je děsivé si znovu uvědomit, co člověk byl schopen udělat člověku. Nedokážu číst tyto knihy jenom jako pozorovatelka, ale stala jsem se Minkou. Díky těmto čtivým knihách se i mladí čtenáři dozvědí o hrůzách fašismu a jiných diktatur.

11.01.2016 5 z 5

Přeskočit horu Přeskočit horu Zdeněk Jančařík

Kniha je pro křesťana přínosem, protože je psána srozumitelným a nikoliv akademickým jazykem. Jsem ráda, že se autor nebál jít se svou kůží na trh a odhalit i své slabé stránky.

22.12.2015 5 z 5

Středověk mého života Středověk mého života Hana Pinknerová

Hanka píše čtivě a je t ze života. V moha úvahách se poznávám. Někdy souhlasím, jindy polemizuji.

18.12.2015

Čeho před smrtí nejvíce litujeme Čeho před smrtí nejvíce litujeme Bronnie Ware

Na rozdíl od seethelight vůbec nechápu, jak může napsat, že jí to nic nedalo. Mně to dalo strašně moc a dokonce bych tuto knížku zařadila mezi 20 nejdůležitějších mého života. Jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla už ve 40 letech a leccos snad ještě můžu stihnout.

11.12.2015 5 z 5

Troufalý autor osud Troufalý autor osud Ilona Borská

Kniha je velmi zajímavá.

11.12.2015 5 z 5

Knížka mě bavilo a odpočinula jsem si u ní a víc mi ani nešlo.

11.12.2015 4 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Knihu jsem zhltla. Autorka umí psát a navíc problém Asprgerova syndromu je dosti závažný a znám i pár dětí ve svém okolí. Hlavně jsem si uvědomila, jak těžko se žije s jakoukoliv jinakostí a jak smekám před matkami takových dětí.

03.12.2015

Dokonalá svoboda Dokonalá svoboda Maria Calasanz Ziesche

Tuto knížku mám v 1.vydání a nedávno jsem ji četla znovu. Já ji prostě žeru:-)

12.11.2015

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Tato kniha velmi ovlivnila můj život. Vím, jaký jazyk lásky mám já a jaký manžel. Pravdou je, že vědět někdy nestačí, ale je třeba i konat. Knížka mi pomohla v partnerském vztahu.

12.11.2015

Útěk Kryšpína N. Útěk Kryšpína N. Ivona Březinová

Jsem moc ráda, že Ivona Březinová píše a řeší problémy dětí a dospívajících. Jsem knihovnice a často mi její knihy často slouží jako podklady k besedám na vážnější témata.

09.11.2015 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Jsem moc ráda, že jsem konečně tuto knihu přečetla. MUDr. Kálalová je pro mě obrovskou inspirací, jak nepromarnit dary, které jsem do života dostala. Jak je možná nad sebou nebrečet, ale být tu pro druhé, jak je cenné cestovat, jak se v žádné životní situaci nevzdávat.

02.11.2015 5 z 5

Křižovatky Křižovatky Wm. Paul Young (p)

Na rozdíl od Chatrče jsem se nezačetla a odložila ji, Třeba její čas přijde.

26.10.2015 3 z 5

Zázemí Zázemí Jana Šrámková

Není to žádná velká literatura a ani si na to nehraje. Ale ve mně podnítila touhu napsat o své babičce. A Jana Šrámková si získala moje sympatie tím, jak hledá.

19.10.2015 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

I když je kniha z válečného období, nelíčí podrobně žádné krutosti, jak tomu někdy bývá. Autor mistrně rozkrývá několik životních příběhů, které se v jedné chvíli protnou. Sama trošku píšu, ale něco takového bych asi v životě nezvládla. Klobouk dolů, pane Anthony.

19.10.2015 5 z 5

Modrý sníh - Úděsné vzpomínky na roky hrůzy v sibiřském gulagu Modrý sníh - Úděsné vzpomínky na roky hrůzy v sibiřském gulagu Piotr Bednarski

Mně se tato knížka velmi líbila a určitě ji budu používat při práci knihovnice v dětském oddělení. hlavní, co z ní na mě čišelo byla naděje v beznaději.
Lída

13.10.2015 5 z 5

Mise zapomnění Mise zapomnění María Dueñas

Knížku jsem si půjčila v knihovně a po přečtení 40 stránek odložila. Neoslovila mě a navíc si myslím, že je špatně přeložená.

07.10.2015 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Pravda, dotkla se mě až tak, že jsem nebyla schopná mluvit. Došlo mi, jak důležité jsou v životě vztahy a to, aby si člověk srovnal životní hodnoty.

28.09.2015 5 z 5

Šťastní ľudia čítajú a pijú kávu Šťastní ľudia čítajú a pijú kávu Agnès Martin-Lugand

Moc hezký název knížky.

24.09.2015