Středověk mého života

Středověk mého života https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267877/mid_stredovek-meho-zivota-267877.jpg 4 11 3

Kým se stane žena, když ukončí výchovu dětí? Co je mezi maminkou a babičkou? Něco se změnilo a všechny běžné úkony, které mi dříve dávaly pocit naplnění, mne přestávaly uspokojovat. Co se stalo? Co je jiné? S trochou lítosti jsem se loučila se svou pozicí maminky v domácnosti. Ale jak jsem se zahleděla vpřed do své nové budoucnosti, ve tvářích jsem pocítila nový, svěží vítr. Tušila jsem, že to bude dobré. Doufala jsem, že brzy odhalím, kým mám v tomto dalším období svého života být. A začala jsem se těšit. Autorka poznává na vlastní kůži krizi středního věku. Chápe ji jako výzvu, jako příležitost objevit sebe sama, včetně zasutých tužeb a očekávání, ale bez dosavadních rolí a jistot. Když vstupujeme do další životní etapy, obvykle prožíváme obavu z toho, co nás čeká. Často se s určitou nostalgií ohlížíme zpět a zároveň se ptáme: Co bude dál, jak to vše vůbec zvládnu? Odpovědi nejsou vždy nasnadě, ale pokud přicházejí, vyvěrají z každodenního života. Nová kniha oblíbené autorky je plná vtipných postřehů a jistě má co říct všem, kdo tuto fázi života prožívají nebo se na ni chtějí aspoň trochu připravit.... celý text

alnahu
29.08.2018 5 z 5

Autorka píše o krizi středního věku s kterou se vyrovnává -také se v některých jejích úvahách vidím, tato životní etapa čeká každou z nás. Malá knížečka- na vážné téma, psaná s humorem se mi četla dobře.

Heyhey
01.03.2016 3 z 5

Některá úvaha lepší, jiná slabší.

lidunka1
18.12.2015

Hanka píše čtivě a je t ze života. V moha úvahách se poznávám. Někdy souhlasím, jindy polemizuji.