Liduka Liduka komentáře u knih

Bouře začíná Bouře začíná Damian Dibben

Začátek mě moc nebavil, protože tam byl dost pomalý rozjezd, ale jakmile se ocitli agenti v minulosti, tak to nabralo spád a nemohla jsem se odtrhnout. SPOILER: Rozhodně si přečtu další díly, abych věděla, jak to dopadne s Topaz a s Jupitem a Rose. Copak má ten chlapík asi za tajemství.

06.03.2023 4 z 5

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

SPOILER: Ze začátku mě kniha tedy moc nenadchla a myslela jsem, že ji ani nedočtu, ale kolem poloviny se konečně něco začalo dít. Nicméně se mi ten milostný trojúhelník moc nelíbil a Konrád byl tedy až moc protivný na to, abych si ho oblíbila. No a ještě si trochu musím rýpnout do těch jmen. Jako vážně Konrád a Jeremiáš? Když slyším jméno Konrád, tak se mi vybaví vždycky hypochondr ze seriálu doktor z hor no a jméno Jeremiáš to taky moc nevylepšilo. A ten konec byl taky takový prapodivný. Konrád asi taky chudák neví co vlastně chce. Vím, že má kniha další dvě pokračování, ale určitě si je nepřečtu.

16.02.2023 3 z 5

Světice a hříšník Světice a hříšník Barbara Cartland

Mám ráda Barbaru, ale tahle kniha byla nic moc. SPOILER: Hrabě mi byl něčím nesympatický a to jakými lidmi se obklopoval, i když k tomu měl svůj důvod, se mi nelíbilo. A nějak moc najednou se z něj stal někdo úplně jiný, kdo si nechává od Pandory radit. Škoda. Mělo to velký potenciál.

30.01.2023 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha mě tedy moc nezaujala. Byla taková dost zvláštní.

23.01.2023

Šťastní a veselé Šťastní a veselé Petra Zhřívalová

SPOILER: Asi půjdu proti proudu, ale mě to teda vůbec nebavilo. Helena na to šla s Jardou podle mě moc rychle a pak už to byla nuda. Musela jsem přeskakovat stránky, abych to už měla za sebou a zjistila jak bude vypadat konfrontace Heleny s Hynkovou milenkou. Taky mě naštval Jarda, jak ke konci zareagoval.

21.01.2023 2 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

SPOILER: Parádní zakončení celé série. Jenom mě konec dost naštval. Popravdě jsem tak nějak doufala, že Sophie skončí s Calem.

03.01.2023 5 z 5

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Druhá kniha se mi líbila stejně jako první, no a ten konec byl úžasný - tedy myslím jako napínavý a plný zvratů, které jsem nečekala. Hned se jdu vrhnout na poslední díl.

02.12.2022 5 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Bylo to moc vtipné a knihu jsem si opravdu užila. Jennu i Sophii jsem si oblíbila. SPOILER: No a Archerovo zachraňování nemělo chybu. Už se těším na další díl.

29.11.2022 5 z 5

Prokletý maturiťák Prokletý maturiťák Stephenie Meyer

Docela se mi to líbilo, ale paradoxně byly lepší příběhy od méně známých autorek než ty od Stephenie Meyer a Meg Cabot. Nejvíc se mi líbily povídky Madison Averyová a Smrťák a pak Kytička na ruku. Jen škoda, že příběhy byly tak krátké, ráda bych si přečetla i pokračování.

03.11.2022 4 z 5

Urozený sluha Urozený sluha Barbara Cartland

(SPOILER) SPOILER: Kniha byla celkem fajn a téma mě moc zaujalo. Líbí se mi tenhle styl, kdy se ze šlechtice stane pan nikdo a pak se to na konci vlastně hodí, že je tak bohatý. Laela byla podle mě až moc naivní a i ten konec mi přišel až nějak moc kýčovitý. Samé miláčku sem, miláčku tam. Bylo to až moc nepřirozené. Za to strhávám jednu hvězdičku. Jinak ale mohu knihu doporučit.

03.11.2022 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

SPOILER: Moc se mi to líbilo. Nora prožila nespočetně životů, díky kterým si uvědomila, že chce nakonec žít a to podle sebe a ne podle toho jak to chtěli ostatní. Jen nesnáším otevřené konce. Sice se tohle zakončení dost nabízelo, protože ani Nora nevěděla jakým směrem se bude její život ubíhat, ale ráda bych si spíš přečetla, že se nakonec Nora dala dohromady s Ashem.

29.10.2022 5 z 5

(SPOILER) SPOILER: Knihu jsem přečetla kvůli čtenářské výzvě a musím říct, že se mi moc líbila. Sice jsem měla strach, co to bude za paskvil, protože když jsem si vybírala z autorů, tak jeden byl lepší než druhý, tedy pokud jsem nechtěla zrovna číst bichli od Wilbura Smithe. Paní Ramotswe jsem si zamilovala a ten konec byl úžasný - myslím to jak se zasnoubila i jak nakonec našla onoho ztraceného chlapce - tam mi i slza ukápla. Takže určitě doporučuji.

21.10.2022 5 z 5

Pozor, pusa Pozor, pusa Henriette Wich

Popravdě se mi to docela líbilo. Holky řeší svůj další případ a své lásky :-)

15.10.2022 4 z 5

Dívky, 15: Absolutní šílenkyně Dívky, 15: Absolutní šílenkyně Sue Limb

Docela se mi to líbilo, mockrát jsem se nasmála a holky byly fakt šílené. Určitě si přečtu další díl, abych zjistila jestli někoho nakonec uloví nebo ne ;-)

04.10.2022 4 z 5

Jedináček Jedináček Mie So (p)

Tahle kniha byla fakt jízda. SPOILER: Musím teda říct, že jak jsem četla, že chtěla Hajong rozřezat kočku, tak se mi udělalo hodně nevolno. No a ten konec? To jako vážně? Ta holka byla fakt spratek. Čekala jsem spravedlnost a místo toho jsem byla pěkně naštvaná. Navíc nechápu, jak může otec dát vlastní malé dceři léky, které dokážou druhého zabít a jestli věděl, že Hajong její matka ubližuje, tak proč si jí nevzal do vlastní péče.

24.09.2022 4 z 5

Kdo je bez viny Kdo je bez viny Benjamin Black (p)

SPOILER: Popravdě to byla dost nuda a děj byl trochu předvídatelný. Překvapilo mě, kdo nakonec byl otcem dítěte, ale to bylo asi tak všechno. Musela jsem přeskakovat stránky, protože autor se dost vyžíval v popisu.

20.09.2022 2 z 5

Rok nesnází neboli Příběh jedné středoškolské pohromy Rok nesnází neboli Příběh jedné středoškolské pohromy Emma Chastain

Nějak mě to nezaujalo. SPOILER: Čekala jsem příběh o lásce, ale tady jsem dostala akorát to, že hlavní hrdinka se zamilovala do namachrovaného blbce, a na konci místo toho, aby se s někým dala dohromady, tak sklízela akorát výsměch a ponížení. No jako co to je? Když čtu YA knihu, tak chci pořádnou dávku romantiky a ne aby na konci byly obě hlavní postavy bez kluka.

05.09.2022 3 z 5

Nejdražší Josephine Nejdražší Josephine Caroline George

Nádherná kniha. Jen to přeskakování mě občas mátlo a také ta záměna jmen v románu a ve skutečnosti. Byl v tom trochu zmatek. Každopádně, když to všechno zapadlo do sebe, tak jsem byla úplně ohromená a knihu mohu jenom doporučit k přečtení.

25.08.2022 5 z 5

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Kasie West

SPOILER: Další moc milá kniha autorky. Líbilo se mi pátrání po panu neznámém a to rozuzlení na konci, kdo to vlastně. To jsem fakt nečekala. Jen mě zklamalo, jak se Jackson na Hadley ke konci naštval, podle mě to nebylo opodstatněné.

25.08.2022 4 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Naprosto famózní kniha, kterou jsem od začátku do konce hltala. Oba hlavní hrdinové mi byli sympatičtí a doufala jsem, že Kiva nějak přežije všechny zkoušky. SPOILER: Konec mě hodně překvapil, hlavně to zjištění o Jarenovi no a Kiva mě teda pěkně naštvala. Myslím, to jak napsala vzkaz rodině, že chce získat zpátky korunu. Chudák Jaren, bude ho chtít využít a on jí tak miluje. Další díl si samozřejmě přečtu.

24.07.2022 5 z 5