Lidka Lidka komentáře u knih

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Pane Kundero děkuji.
To si řeknu pokaždé, když dočtu jeho knihu. Stále mne učí dívat se na svět i pod trochu jiným úhlem než jak jsem třeba zvyklá já. Učí mne všimnout si věcí, kterých bych si třeba vůbec nevšimla.Pokaždé mi ukáže něco, co ještě nevím . Každá jeho knížka mne obohatí. A tyhle povídky se nedají číst tak, že vezmeš knížku a přečteš jedním tahem. Musíš přečíst jednu, zažít ji, ...musíš si je šetřit , nenechat je splynout.
Povídky moc nemusím, ale tyhle ano! Která byla nej? Asi Eduard a Bůh, Falešný autostop, Symposion, Ať ustoupí staří mrtví mladým mrtvým. Ale to by bylo více než pět hvětdiček a ty zbývající po pěti.
Já Kunderu mám ráda za jeho perfektnost, je vidět, že ty knihy nepíše na zakázku. každá věta je promyšlená.
Pane Kundero, děkuju, ale co mi to děláte. Já když přečtu vaši knížku tak každá další co se mi dostane do rukou mi příjde levná a plochá.
Děkuju, přinášíte mi potěšení a obohacujete mne.

10.02.2012 5 z 5

Hra se stíny Hra se stíny Charlotte Link

No, já čekala taky od knihy trochu víc, ale zase na druhou stranu děj to jakýsi mělo. A postavy? No, připadly mi schématické. Je fakt, že vraha jsem neodhadla taky . Tak jo, dalo se.

05.02.2012 3 z 5

Löwensköldův prsten (trilogie) Löwensköldův prsten (trilogie) Selma Lagerlöf

Miluju severské ságy, lidé v nich jsou tvrdí, opravdoví, bojující s nepřízní přírody, mají svou víru, svou čest a své lásky. Jsou nádherní svou opravdovostí. Tato sága o prstenu , který nese prokletí a přesto po něm tolik touží, byla nádherným čtenářským zážitkem.

30.01.2012 5 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Neříkám, že jsem se nic nedozvěděla, ano, jak žijí mladí hrdinové její knihy, vztah rodičů a dětí, dobrá . Celkově mne zklamala tou neskutečnou prázdnotou. . Ale jinak mi kniha nedala nic, co bych si z ní odnesla do života. Působilo to na mne celé dost depresívně.

22.01.2012 4 z 5

Nebezpečná zóna Nebezpečná zóna Joy Fielding

Přečetla jsem prakticky všechny její knihy, u některých se mi už i zdálo, že už nemá nápady, ale tahle kniha se mi líbila, alespoň já ji četla na jeden zátah. Prostě mi došla napínavá.

22.01.2012 5 z 5

Ten sen Ten sen Martina Formanová

Tak tahle kniha mne neoslovila ničím. Neměla jsem ani sílu ji poctivě dočíst.

06.12.2011 1 z 5

Společnice pro sebevraždu Společnice pro sebevraždu Marie Blažková

Tak tohle není můj šálek čaje. Vlastně je to slaďák, jak inteligentní, velmi bystrá a krásná dívka převychovala bohatého, líného a životem otráveného pana továrníka. Je tam sice i něco navíc, to nebudu prozrazovat, ale ... jistě si ale najde čtenáře, komu se takové příběhy líbí.

13.11.2011 2 z 5

Zvonek a pak chorál Zvonek a pak chorál Lenka Procházková

Moc se mi líbilo její vzpomínání na dobu sametové revoluce, na otce Jana Procházku, na manželství s Vaculíkem i Třešňákem, na výchovu dětí, názor na rozdělení Československa a také pohled na její známou knihu o Janu Palachovi. Asi proto, že jsem to prožívala jako její vrstevnice, ale zajisté to bylo čtivé a určené i těm, co znají jen z vyprávění.

13.11.2011 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Kniha nabitá myšlenkami. To miluju. Čtu, zastavím se, přečtu znova a chci si to zapamatovat. Chtěla bych tu knížku mít a číst si v ní znova a znova. Příběh o lásce na pozadí událostí roku 1968 a normalizace, která po něm následovala. Ta knížka mne prostě vzala.

01.09.2011 5 z 5

Nevinný Nevinný Ian McEwan

Zajímavý námět i styl psaní. Mám velmi ráda takové propracované texty. Přiznávám, že McEwan mne ještě nezklamal. Teď se vrhnu na Pokání.

14.08.2011 4 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Je to opravdu krásná kniha o tom, jak lze předat poselství i po letech, aby se k dítěti dostalo ve věku, kdy bude schopno věci chápat. Je to kniha pro děti, ale měli by jí číst i dospělí, aby si stále uvědomovali, jak je důležité dávat dětem lásku a hovořit s nimi o smyslu života a o lásce . Nádhera.

04.06.2011 5 z 5

Černí psi Černí psi Ian McEwan

Je pravda, že do poloviny jsem stále přemýšlela, zda to dočtu a trochu nechápavě si říkala proč to čtu. Ale pak jsejm to pochopila . To síla vyprávění autora mne k tomu přiměla. To jsem pak nejvíc pochopila v závěru, kdy jsem doslova hltala slova a myšlenky.
Je to krásný příběh dvou lidí, kteří se tolik lišili a přesto se nikdy nerozešli, , lidí, kteří znázorňují zcela protikladné pohledy na svět.
Je to opravdu podivně nezapomenutelná kniha o existenci zla a o tom, jak se mu postavit a zvítězit nad ním.
Vřele doporučuji těm, co rádi nad knihou přemýšlí a také těm kteří chápou, jak křehké podoby může mít láska a kolik různých podob může mít.

06.05.2011 5 z 5

Pokušení Pokušení Colleen McCullough

Je to čtivá autorka. Moc se mi tento příběh o osudech mužů umístěných ve vojenské polní nemocnici na jednom z tichomořských ostrovů líbil. Válka silně zasáhla do osudů všech jeho hrdinů. Je to příběh o přítelství o lásce o zradě i hrdinství těch, kteří prošli peklem bojů v tropické džungli, a hlavně se pak stali pacienty na oddělení X, kde se pod křídly zodpovědné sestry Honour Langtryové léčí ti, kterým zůstaly šrámy hlavně na duši. Moc hezké čtení.

04.05.2011 5 z 5

Deník šílené milenky Deník šílené milenky Irena Obermannová

No tak tohle teda nebyl můj šálek čaje. Co se mi líbilo, že text byl někde opravdu vtipný a obraty a přirovnání opravdu trefná.

01.03.2011 1 z 5

Sputnik, má láska Sputnik, má láska Haruki Murakami

Myslím, že opět jsem se nezklamala,... svět jeho hrdinů kteří se ocitají na rozhraní "tady" a "tam" je zvláštní a přitom to není "žít "a "nežít" . No a opět pocit samoty, odcizení. Opravdu zvláštní příběhy píše tenhle pan Murakami. Už se těším na další.

28.02.2011 4 z 5

Dokud tě nenajdu Dokud tě nenajdu John Irving

Skvělá kniha, mnoho krásných myšlenek.

16.02.2011 4 z 5

Hotel New Hampshire Hotel New Hampshire John Irving

Výborné. Irving je nejlepší můj spisovatel.

Svobodu medvědům Svobodu medvědům John Irving

Opět výborný Irving, jinak ani být u něj nemůže. Je to můj srdeční autor.

16.02.2011 4 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Výborná kniha, spousta krásných myšlenek. Řadu vět jsem si zapsala a vracím se k nim. Nebyla sice tak čtivá jako Jiné, ale byla krásná.

Syn cirkusu Syn cirkusu John Irving

Výborná knížka plná zvratů a myšlenek, jak to dokáže právě Irving.

5 hvězdiček!