Pokušení

Pokušení https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63698/bmid_pokuseni-CC3-63698.jpg 3 34 6

Psychologický román z doby krátce po ukončení 2. světové války se odehrává v polní nemocnici na jednom z tichomořských ostrovů. Na malém psychiatrickém oddělení pracuje zkušená zdravotní sestra, která se snaží pro své pacienty udělat vše, co je v jejích silách a muži, prošlí peklem války, ji všichni oddaně milují. Hluboký citový vztah mezi sestrou a nově přijatým pacientem však na... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

An Indecent Obsession , 1981

madem
30.07.2023 3 z 5

Mým problémem s touto knihou bylo, že mi nesedla hlavní hrdinka. Tak jsem se snažila ji pochopit nebo oblíbit. Nic. Dál jsem se snažila, a zase znova.
A byl konec knihy.

Jája92
06.02.2023 4 z 5

Kniha mě dokázala zaujmout od prvních stránek. Je rozdělená na sedm částí. Vypráví o oddělení X v tropické nemocnici, druhá světová válka skončila a sestra Honour L. se stará o poslední mužské pacienty, které mají šrámy především na duši.
Autorka dokázala zajímavě vykreslit charakteristiky všech postav. Byla jsem připravená, že dám knize plné hodnocení, ale musela jsem hvězdičku ubrat za téma homosexuality. Prostě mi přijde, že autorka to už na konci knihy trochu překombinovala a měla trochu ubrat na plynu, aby to byl uvěřitelný příběh. Též dramatické vyústění některých postav mě rozesmutnilo.
Přesto se, že kniha má pouhých cca 220 stran, jednalo se o náročné čtení.

adelinka
09.04.2015 5 z 5

mne sa kniha veľmi páčila, spracovať myslenie ľudí, ktorí sa stretnú na oddelení X - liečenie pre duševne chorých, bolo podľa mňa veľmi dobré. Každá jedna postava si niesla niečo v srdci v duši, čo možno niekto iný pochopiť nevedel....veľmi pekne sa dopĺňali, podporovali a navzájom si v niečom pomáhali....veľmi dobré....

Slipouš
19.01.2014 1 z 5

Ač autorku docela můžu a ač téměř všechny knihy dočítám, u této mi to nešlo. Usínala jsem pokaždé na max. třetí stránce. Možná jsem to četla jen v nevhodnou dobu, ale kniha mě vysloveně nudila. Třeba jindy ;-)

j.kostal
09.05.2012 5 z 5

Autorka sa v tejto knižke prejavila ako výborná psychologička a znalkyňa krehkých medziľudských vzťahov, keď na malej ploche dokázala vykresliť celú paletu jedinečných ľudských charakterov a výsledkom je silný príbeh, ktorý chytí za srdce. Bravo!

Lidka
04.05.2011 5 z 5

Je to čtivá autorka. Moc se mi tento příběh o osudech mužů umístěných ve vojenské polní nemocnici na jednom z tichomořských ostrovů líbil. Válka silně zasáhla do osudů všech jeho hrdinů. Je to příběh o přítelství o lásce o zradě i hrdinství těch, kteří prošli peklem bojů v tropické džungli, a hlavně se pak stali pacienty na oddělení X, kde se pod křídly zodpovědné sestry Honour Langtryové léčí ti, kterým zůstaly šrámy hlavně na duši. Moc hezké čtení.

Colleen McCullough
australská, 1937 - 2015
2004  90%Ptáci v trní
1994  94%První muž Říma
1995  96%Koruna z trávy
2005  96%Říjnový kůň
1999  95%Caesar: leťte kostky!

Kniha Pokušení je v