Zvonek a pak chorál

Zvonek a pak chorál https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52836/zvonek-a-pak-choral-52836.jpg 4 16 2

Druhá kniha edice Slova je čtivou výpovědí spisovatelky Lenky Procházkové. Spoluautorka Iva Pekárková nechává v knize prostor vypravěčskému talentu ženě, která dokázala vychovat 3 děti, jako svobodná matka vystudovat Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, být signatářkou Charty 77, uklízečkou, držitelkou ceny Egona Hostovského, kulturní atašé na velvyslanectví ČR na Slovensku, básnířkou, scenáristkou, autorkou románů a hlavně citlivým a čestným člověkem.... celý text

Lidka
13.11.2011 5 z 5

Moc se mi líbilo její vzpomínání na dobu sametové revoluce, na otce Jana Procházku, na manželství s Vaculíkem i Třešňákem, na výchovu dětí, názor na rozdělení Československa a také pohled na její známou knihu o Janu Palachovi. Asi proto, že jsem to prožívala jako její vrstevnice, ale zajisté to bylo čtivé a určené i těm, co znají jen z vyprávění.

Surikata
27.08.2011 4 z 5

Kniha-rozhovor s Lenkou Procházkovou, vedená neméně zajímavou Ivou Pekárkovou. Čte se jedním dechem, dovíte se perličky z dob disentu, ale i po revoluci. Doporučuji.

Autoři knihy

Lenka Procházková
česká, 1951
Iva Pekárková
česká, 1963

Kniha Zvonek a pak chorál je v