Společnice pro sebevraždu

od:


KoupitKoupit eknihu

Slávka zůstala s Františkem sama. Pan bývalý milionář a slečna společnice pro sebevraždu. „Pane továrníku,“ řekla Slávka nesměle, uvažujíc v duchu. „Já…“ „Počkejte, slečno,“ zarazil ji František. „Já jsem byl vždycky těžko chápavý, já si to musím napřed v hlavě srovnat. Peněz není, to je přední věc. Za druhé: továrna má hypotéku, že ji tak tak nese, a kdoví, jestli ji unese vůbec. Za třetí: statek má dluhy, a úrody, kterou by se zaplatily, není. Za poslední: je odpraven Alan, nebude to tedy on, kdo se bude radovat z mých peněz, i kdyby byly. Ale ony nejsou,“ vzdychl těžce a vzhlédl. „Tak co teď?“ Slávka ho upřeně pozorovala, potom zavrhla okamžitě, co si před chvílí umínila říci, a místo toho pronesla stručné: „Nic. Teď nezbývá, než to, proč jsem sem vlastně přišla. Dovoluji si připomenout se vám jako společnice pro sebevraždu.“ ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25775/spolecnice-pro-sebevrazdu-25775.jpg 3.49
Žánr:
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Akcent
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
Zorka
29. dubna

Po knížce jsem sáhla kvůli čtenářské výzvě a musím říct, že něco tak naivního jsem tedy četla naposledy v pubertě - a že už je to pár let. Nečekejte složitý děj, konec je v podstatě celou dobu jasný, nepřekvapí. Jako námět na film pro pamětníky ok, já bych obsadila do role hlavní hrdinky Věru Ferbasovou.

helenkan
18.10.2017

Byla jsem zvědavá co se za tím názvem skrývá. A překvapil mě hezký,vtipný příběh.

Simi
31.08.2016

Prostě milý prvorepublikový příběh, který by byl vhodným scénářem filmu pro pamětníky. Přímo tam vidím třeba Natašu Golovou a Adinu Mandlovou. Nenáročná knížka na prázdninové odpoledne s dobrým a ještě lepším koncem.

Sidonie.j
29.12.2013

Některé části bych malinko protáhla víc, ale jinak je to zajímavej příběh...

Jell
15.05.2013

Mě se ta kniha líbila. Je pravdou, že to není čtení pro každého ale já jsem byla s obsahem spokojena.

Lidka
13.11.2011

Tak tohle není můj šálek čaje. Vlastně je to slaďák, jak inteligentní, velmi bystrá a krásná dívka převychovala bohatého, líného a životem otráveného pana továrníka. Je tam sice i něco navíc, to nebudu prozrazovat, ale ... jistě si ale najde čtenáře, komu se takové příběhy líbí.