LibraryGirl LibraryGirl komentáře u knih

Osud mě má rád Osud mě má rád Simona Monyová (p)

Trošku překvapení. Není to typická Monyová, ale moc pěkná. Ještě romantická a něžná. Daniela se vzepřela rodičům a postavila si hlavu. Vypracovala se s pomocí babičky v ženu, která si umí poradit v životě. Bez finanční injekce by to asi nešlo. Malá Miška byla moc roztomilá:-)

15.04.2014 5 z 5

Žár Žár Maya Banks

Moc pěkné zakončení série:-) Ale Chlad byl nejlepší:-))

22.03.2014 4 z 5

Milenci a dámy Milenci a dámy Jo Beverley

Dvě krásné novely ve stylu Jane Austenové. Docela jsem se bavila. Postavy hezky vykreslené na tak krátké příběhy. Druhý má větší spád a rychleji utíká. Ten první se hodně vleče. A hlavní hrdina mi přišel trošku zakřiknutý, neměl dost kuráže přesvědčit Amy, že on je ten ideální bohatý ženich pro ni. Everdon si šel více za svým, aby si získal Deirdru pro sebe. Moje první setkání s touto autorkou, možná si přečtu i její další knihy.

28.02.2014 4 z 5

Dokonalá vášeň Dokonalá vášeň Raine Miller

Milé. Romantické. Krásně doplňuje sérii Blackstone. Hezký příběh. Škoda jen, že má tak málo stránek. Autorka ho mohla více rozpracovat. Darius mi byl velmi sympatický.

23.02.2014 5 z 5

Skandální vztah Skandální vztah Karen Ranney

Krásné! Sladké! Romantické! Vtipné! Prostě pohádka na zimní večer. Doporučuji!!!

11.01.2014 5 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Nádherné! Vášnivé! Plné touhy! Romantické! Minimální podobnost s Fifty. Vůbec bych tyhle dvě knihy nesrovnávala. Každá má své. Jestli mohu říct, tak u Inferna žádné mínusy nevidím. Moc se těším na další díl. Strašně se mi líbí povídání Gabriela o Dantovi a Božské komedii. Při čtení jsem poslouchala písně, které si pouští Gabriel nebo Julianne. Mozart nebo Chopin. Vážná hudba dotváří celý děj a vykresluje prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Oba balancují na hraně své touhy, než spolu fyzicky splynou. Je to krásný a něžný příběh dvou lidí, kteří se "znají" z minulosti a po letech se setkávají. Jak vypadá jejich shledání a poznávání si přečtěte. Velmi doporučuji!

09.11.2013 5 z 5

Nesmlouvej s ďáblem Nesmlouvej s ďáblem Sabrina Jeffries

Po dočtení mám trošku smíšené pocity. První půlka knihy mi přišla trošku nudná, druhá už byla lepší, ale žádná sláva. Po vynikajících předchozích čtyřech dílech jsem se moc těšila na další pěkný díl. Původ Lucy byl trošku zmatený a samotná Lucy byla, na můj vkus, zbrklá a horkokrevná. Doufám, že poslední díl Dědiček bude lepší.

22.08.2013 4 z 5

Buď mou Buď mou Jo Goodman

Nádhera. Mně se příběh líbil. Sice slabší rozjezd, ale jinak pěkné. Autorka opět zkouší svoji hrdinku, co všechno vydrží. Ale ona se nedá, jednak je velmi odvážná a statečná, ale hlavně má po svém boku někoho, kdo ji velmi pomáhá. Docela změna od Anglie a celé aristokracie, tedy od toho, co obvykle Goodmanová píše. Tenhle příběh je taková kovbojka pro ženy. Doporučuji!

17.08.2013 5 z 5

Dům s minulostí Dům s minulostí Sandra Brown

Sandru Brownovou mám moc ráda. Ty její silnější knihy jsou asi lepší. Mají hodně stránek a je v nich napětí, dobrodružství i romantika. Ale i tyhle kratší příběhy mají svoje kouzlo a půvab. Krásný příběh. Milá vzpomínka.

29.06.2013 5 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Úžasná. Vtipná. Romantická. Krásně utíká. Čtená jedním dechem. Možná, že autorka mohla ještě pár stránek přidat. Trošku jsem litovala, že už jsem na konci příběhu. Nechtělo se mi opouštět Nicka a Alex, chtěla bych ještě s nimi něco prožít. Zamilovala jsem si je oba od začátku a moc jsem jim fandila, aby jim to vyšlo:-) Ten konec mě opravdu dojal. Doufám, že vydají pokračování s Maggie a hrabětem.

13.06.2013 5 z 5

… a pak ji políbil … a pak ji políbil Laura Lee Guhrke

Krásný klidný příběh ženy za časů královny Viktorie. Ideální četba na děštivé odpoledne. Nádherné pohlazení na duši. Sice žádné dobrodružství nebo nebezpečí hlavní hrdiny nečeká, ale i tak je tu plno vzrušení a jiskření mezi Emmou a Harrym. Těším se na další příběh ze série.

24.05.2013 5 z 5

Království nevinnosti Království nevinnosti Rebecca Coleman

Silný příběh ženy ve středních letech, která má už velké děti. Teď je právě čas se zase trošku věnovat manželovi a koníčkům. Ale co dělat, když na vás manžel kašle a radši tráví čas se svou dizertační prací a krmí se práškama. Ani na výročí spolu být nemohli. Dcera je na vysoké a už nebydlí doma. Syn zanedlouho také vyletí z hnízda. Judy mi byla ze začátku sympatická a počáteční touha a vášeň mezi Zachem a Judy byla vzrušující. Ale přesně jsem vnímala tu hranici, kdy už to pro něho bylo něco nuceného a co už nechce dělat.
Libilo se mi taky, že autorka přináší pohled jakoby z obou stran - Zacha i Judy. Ty vzpomínkové návraty do minulosti, kdy Judy vyrůstala, mi nepřišly, že by autorka potřebovala zaplnit stránky. Jen to dokreslovalo její povahu a trošku vysvětlovalo to, jak jednala teď se Zachem. Že zažila nějaké otřesy jako malá desetiletá holčička, které se snažila překonat. Konec bych viděla trošku jinak, ale i tak jak byl jsem ho přijala. Autorka vás drží v napětí až do konce.

14.05.2013 5 z 5

Růže z Cherrybrooku Růže z Cherrybrooku Tania Crosse

Od knihy jsem asi očekávala více, než mi dala. Po příběhu Dívky z přístavu jsem trošku zklamaná. Sice opět nezdolná hrdinka, která se opravdu pěkně popere s překážkami, co jí osud skládá pod nohy, ale jako bych držela v ruce jen půlku příběhu. Druhá půlka jaksi v nedohlednu:-(
Rose jsem si od začátku oblíbila, ale Charles... to byl ale neotesanec. Naoko a před jinými se k Rose choval pěkně, milující manžel. Ale v soukromí ložnice se asi převtělil do kůže jeskynního muže, či co. Prostě to chce druhou část, aby byl příběh kompletní a doufám, že končí podle mého očekávání. Seth tam měl opravdu velmi málo prostoru.

29.04.2013 4 z 5

Pod maskou nevinnosti Pod maskou nevinnosti Alexander Stainforth (p)

Jsem hodně zklamaná z této knihy. Asi jsem byla moc natěšená. Příběh prostě nesplnil mé očekávání. Přišlo mi to trošku jako parodie na historickou romanci. Hrdinka byla velmi naivní, snadno ovlivnitelná a ovladatelná. Otec ji něco řekl a ona tomu hned uvěřila, aniž si ty informace někde ověřila nebo pátrala na vlastní pěst. Kniha má hezčí obálku, než je příběh samotný. Bohužel. Velmi doporučuji Lady Jane (všechny čtyři díly). Ta se mi líbila o dost víc.

19.03.2013 3 z 5

Spoutaná Spoutaná Sylvia Day

Moc krásná kniha. Přímo navazuje na první díl Obnažená. Ale tady se dozvíme, proč Gideon má takové noční děsy. Děj utíká plynule. Pořád se něco děje. Nejvíce se mi líbily okamžiky, které trávili bez mobilů a intenetu na "ostrově".
Moc se mi líbí, jak spolu hlavní postavy bojují. Mají velmi složitý vztah, ale strašně jim přeji, aby jim to vydrželo. Nemůžou být spolu, ale nemůžou být ani jeden bez druhého. Krásně vykreslené obě postavy, jak Gideona tak Evy. Ale nemůžu se zbavit pocitu, že Gideon je starší než na svých 28 let. Hádala bych na takových cca 35 let. Takový pocit jsem měla už při Obnažené.
Škoda, že autorka víc nerozvedla jejich slovní přestřelky, někdy jsem se při nich velmi smála. Tenhle díl se mi líbil víc, než první.
A věnování na začátku knihy je docela pěkné:-), také jedné z mých oblíbených autorek.
Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Doufám, že vyjde do konce roku, ale při rychlosti našich překladatelů a vydavatelů, bych si na to nevsadila.

13.02.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nádhera! Moc se mi líbila. I přesto, že má kniha přes 600 stránek, jsem ji přečetla za chvíli. Utíká to neskutečně. Nemůžu se dočkat českého překladu. Vrhla jsem se na anglické verze druhého a třetího dílu. Nechce se mi čekat na naše vydání v příštím roce. Knihu mohu jen doporučit. Toho sexu tam není zas tolik, čekala jsem, že to bude horší. Že to bude hlavně o něm. Ale v příběhu jde také o vztah Anastasie a Christiana. Proč je Christian takový, jaký je. Co ho vede k tomu ubližovat ženám, trestat je. On totiž má důvod. Dost mi vadí, že je tato kniha prezentovaná jako porno pro mamky, někde jsem to četla. Myslím, že se z toho dělá erotičtější kniha, než je tomu doopravdy.

23.10.2012 5 z 5

Zapomeň na minulost Zapomeň na minulost Katarína Gillerová

Nádherná kniha! Plná tajemství a plná děje. Měla jsem pořád pocit, když přestanu jen na chvíli číst, tak o hodně přijdu. Každá postava v knize má svoje nedořešené věci z minulosti. Během čtení postupně objevujete všechna tajemství, až je najednou konec. Paní Gillerová píše opravdu moc pěkně. Doporučuji!

04.08.2012 5 z 5

Dobré ráno, lásko Dobré ráno, lásko Robin Kaye

Moc se mi kniha líbila. Připomínalo mi to styl N. Robertsové, hlavně sérii o svatební agentuře - Svatební kvartet, hlavně první a druhý díl série. Tady se také jedná o partu kamarádů, kteří se mezi sebou dají dohromady. Autorka je ale více sarkastická než N. R.
Hodně jsem si užívala, jak se Rebecca snažila Riche naučit něco o vaření, praní nebo mytí nádobí :-)
Lehký příběh na letní parný den. Jen bych se ráda dočkala prvního a druhého dílu ze série, protože je docela často cítit, že se něco už stalo v dílech předtím. A v tomto díle se jen dozvíte, jak je to s hrdiny dále. Jak se dali dohromady Nick a Rosalie nebo Mike a Annabelle. Čtvrtý díl je o Benovi a Gine, ten mě moc nezajímá, ale ty první dva by mohl Alpress vydat (nebo někdo jiný).

07.07.2012 4 z 5

Cestou vášně Cestou vášně Elizabeth Essex

Jsem hodně zklamamá. Nevím jestli je to překladem, ale autorka pořád používá několik stejných slov (viz sentimentální) nebo frází během příběhu. Spíše si myslím, že překladatelka byla tak líná vymyslet jiné alternativy, jak přeložit anglická slovíčka. Víme, že čeština je bohatší než angličtina. Stačilo trošku snahy. A podloudníci se určitě také dali přeložit trochu jinak. První půlka knihy je nudná, skoro nic se tam neděje. Druhá půlka už je lepší. Hlavně se to trošku rozjelo, když Jamie umřel a Lizzie přišel dopis o jeho úmrtí. Vrchol příběhu vidím v uvěznění hlavní hrdinky, to bylo dobrý. Trošku jsem si to i přála, protože Lizzie mi přišla jako rozmazlená a znuděná dívka, co má plnou pusu filozofických řečí o samostatnosti a nezávislosti. Tak tím vězením trošku dostala přes ústa. Vypátrání pašeráků a to všechno kolem vypadalo, jako kdyby si hráli na četníky a zloděje. Autorka mě vůbec nepřesvědčila, že by se to tak mohlo v minulosti stát. Pěkné je sbližování hlavních hrdinů, ale to je tak všechno. Prostě průměr.

19.06.2012 3 z 5

Moje drahá Caroline Moje drahá Caroline Adele Ashworth

Krásná kniha. Miluju, když si k sobě hlavní hrdinové nacházejí cestu, i když k sňatku byli vlastně donuceni a teď se spolu snaží nějak vycházet. A že jim to docela jde, i přes ta malá nedorozumění. Doporučuji.

29.05.2012 5 z 5