Milenci a dámy

Dvě novely napsané jako pocta Jane Austenové. Tato kniha obsahuje dvě novely, kterými Jo Beverley vzdává hold své milované autorce Jane Austenové. V první části nazvané Hon za bohatstvím se setkáváme s Amy de Lacy a jejím bratrem, kteří čelí chudobě. Z neutěšené situace vidí jediné východisko: výhodný sňatek. Nikdo není na pochybách, kdo se tohoto úkolu ujme: Amy je vyhlášená rodinná kráska, a na svém odhodlání nic nezmění ani ve chvíli, kdy se setká s neznámým šarmantním mužem. Ano, Harry Crisp je zosobněním jejích tajných snů, ale bohužel není bohatý. Amy se tudíž vydává do Londýna, kde právě začíná společenská sezóna. Jaké je její překvapení, když se tam znovu střetne s Harrym! Vskutku nesnadná situace, protože nutí Amy k nesnadné volbě mezi povinností a srdcem. Druhou novelu autorka nazvala Deirdra a don Juan a poznáváme v ní hraběte z Everdonu, který se před lety oženil z čisté lásky, ale jeho krásná žena mu utekla s jiným. Coby šlechtic pochopitelně musí zplodit dědice, a tak se porozhlíží po nové manželce. Tentokrát už je však odhodlán oslovit ženu, kterou nikdo nechce. Očekává, že lady Deirdra Stoweová bude jeho nabídkou k sňatku poctěna. Brzy se ale ukáže, že ta šedivá myška má v sobě oheň. Jak by se také nehněvala, když jí Everdon překazil plán na svatbu s jiným! Slib jí brání vyjevit pravdu okamžitě, a to dává hraběti dostatek času, aby dobyl srdce ženy, do níž se navzdory vlastním očekáváním zamiloval....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/167600/milenci-a-damy-167600.jpg 3.647

Milenci a dámy

Vydáno, Domino

Lovers and Ladies, 2008

Kniha Milenci a dámy

mina_harker

Mezi dvěma a třemi hvězdami. Příběhy měly divný závěr, jako by je autorka potřebovala rychle ukončit a neohlížela se na předchozí děj.

MinaHawke
01.03.2017

Oba příběhy byly moc hezké, ale víc se mi líbil Hon za bohatstvím.

alzbeta4340
15.07.2016

Povedená pocta Jane Austenové. Dvě povídky psané v jejím stylu, kterým se v tomto směru dá těžko co vytknout. Druhá povídka o Deidře je živější a vtipnější, ale mě se líbila i povídka první o Amy a Harrym. Po hektickém dni jsem ocenila klidné romantické čtení.

alnahu
11.03.2016

Milenci a dámy-tato kniha mě zaujala ,krásnou obálkou ,ale nějak mě nenadchla. I když ráda čtu romantické knihy ani jedna z těchto novel mě příliš neoslovila. Dávám 3 hvězdičky , za obálku a druhý příběh .

havrmoni
30.01.2016

První povídku jsem spíš protrpěla,zato tu druhou jsem si užila. Vtipná,měla větší spád a to pošťuchování a následné jiskření bylo hezky napsané i bez erotických scén,kterým se nebráním,ale tady by asi nebyli úplně na místě.

munka
20.10.2014

Pekné napísané príbehy ako pocta Jane Austenovej, ale pripomínajú mi taktiež knihy Georgette Heyer. Kto prečítal "Rebelov" alebo "Mallorenovcov" bude sklamaný. Neľutujem, že som si knihu prečítala.

miruska1
06.09.2014

Toto je moja druha kniha od tejto autorky a dufam že tie ďalšie čo mam kupene su lepšie. Kniha bola sice čtiva ale PRE MŇA nič moc. Prvy pribeh bol ako z rychliku a ten druhy,: no moja predstava dona Juana je uplne ina a hlavna hrdinka posobila ako by bola ľahko mentalne postihnuta. Dočitala som obe pribehy v nadeji že aspoň zaver bude uspokojivy, ale nebol. Ale na dru stranu už som čitala aj horšie :-)

Madame R
23.06.2014

Nádherně napsané dva příběhy. Hlavní hrdiny jsem si hned oblíbila. Doba v které se děj odehrává je mi velmi blízká.