Li@ Li@ komentáře u knih

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Drsné, surové, nepochopitelné zlo v jedné knize. Zajimavá forma, bez emocí. Mělo by být součástí povinné četby na škole.

07.06.2017 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Výborné! Pohádkové postavy, děj, který má myšlenku. Čtu každé Vánoce :)

30.11.-0001 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Sci-fi opravdu nemám ráda. Toto byla první (a zatím poslední) sci-fi knížka, co jsem četla. A musím říct, že mě nadchla. Napínavé, zajímavé, prostě super. Doporučuji.

30.11.-0001 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Tato knížka mě vůbec neoslovila. Problémy pubertálního hocha. Opravdu mě to nebavilo.

30.11.-0001 1 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Od této autorky jsem četla nejprve K moři, pak Martu v roce vetřelce. Zaujalo, velmi. Tuto knihu jsem zvládla za dnešek a jsem ještě teď stále ve světě hlavních hrdinů těchto povídek. Není to žádné sci-fi, žádné super zvraty. Je to úplně obyčejný běžný život, který se může týkat každého z nás a o to je to děsivější. Takové věci se přeci stávají "těm druhým". Díky této knize jsem navíc zjistila, že pocházím z poměrně harmonické rodiny :) Depresivní, smutné a děsivě pravdivé. Opravdu jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

26.02.2014 5 z 5

To To Stephen King

Knížku jsem četla v originále a opravdu jsem jásala nad Kingovým jazykem a stylem psaní. Umí opravdu napínat a pak přijde konec a vy si jenom s úlevou vydechnete.

27.08.2011 4 z 5

Poslední noc na Klikaté řece Poslední noc na Klikaté řece John Irving

Tak já myslím, že Irvingova dřívější tvorba je lepší. Nevím proč, ale dost jsem se tím prokousávala a nešlo mi se do toho začíst. Chvílemi skvělé, chvílemi nuda.

09.03.2011 3 z 5

Ve čtrnácti sám v Osvětimi Ve čtrnácti sám v Osvětimi Tomáš Radil

Velice silný příběh psaný velice zajímavým způsobem. Přečetla jsem se zatajeným dechem a snad stokrát si opakovala, že tohle by měla být povinná četba ve školách. Pak bychom se k podobným zvěrstvům neblížili znovu.

05.05.2016 5 z 5

Modrý dům Modrý dům Táňa Keleová-Vasilková

Ne. Toto byla pro mě špatná volba. Připomínalo mi to Babičku. Příliš nereálných situací na jedné stránce, respektive příliš nereálných reakcí na možné životní situace. Prostě nějak jsem tomu nevěřila.

04.04.2014 2 z 5

Umělohmotný třípokoj Umělohmotný třípokoj Petra Hůlová

Něco tak hloupého jsem dlouho nečetla. Začátek vypadal ještě slibně, ale monolog o všem a o ničem a navíc se spoustou polovymyšlených slov, která byla někdy vážně až trapná, to prostě nešlo. Ne a ne a ne.

05.11.2013 1 z 5

Medúza Medúza Jarmila Loukotková

Moje oblíbená knížka, kterou si s chutí kdykoli přečtu. Vyvolává spoustu emocí.

30.11.-0001 4 z 5

Nádherná knížka, která byla skvěle filmově zpracována. Doporučuji. Není příliš náročná na čtení, i když je to tolik neoblíbená poezie.

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Tuto knížku jsem přečetla jedním dechem. Mám ráda děje, kde je více generací a toto je jeden z nejlepších. Viděla jsem i v divadle ABC. Skvělé zpracování. Doporučuji.

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Čapek = dokonalost. Líbila se každá kniha, kterou jsem od něj četla.

30.11.-0001

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Stává se mi to sice málokdy, ale stává. Nedočetla jsem. Nemohu se do toho začíst. Došla jsem sice až skoro k 230 straně, ale i přes to to vzdávám. Pro mě to není ani zajímavé, ani napínavé, ani nijak extra hluboké. Prostě ne.

29.09.2016 1 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Kniha mi byla doporučena jako absolutní bomba. No, četla se dobře, námět velmi zajímavý, ale nevtáhlo mě to asi tolik, jak by mělo. A konec - čtu, čtu, čtu a najednou je konec. Z ničeho nic.

26.08.2016 3 z 5

Pan Kaplan má třídu rád Pan Kaplan má třídu rád Leo Rosten

Přiznám se, že jsem to nedočetla. Věřím, že to může být zábava v originále, ale i když si překladatel dal velký kus práce, přeci jen mi to prostě nešlo číst. Navíc je mi postava pana Kaplana krajně nesympatická.

27.05.2016 2 z 5

Doktorka Samantha Doktorka Samantha Barbara Wood

Téma opravdu zajímavé. Bohužel místy tak sladkobolné, až se z toho kazily zuby. Nicméně čtivé a poutavé.

18.05.2014 3 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Bylo to celé zamotané, napínavé a děsivé a s každou stranou se to rozmotávalo, stávalo se napínavější a děsivější. U mě bodovalo, ač řadím mezi dovolenkové čtení.

11.02.2014 4 z 5

Zraněné dětství Zraněné dětství Pola Kinski

Ano, nelze ji hodnotit dle běžných kritérií. Oceňuji naopak sílu autorky se z toho "vypsat". Neumím si naštěstí představit, jaké to pro ni muselo být a jak moc ji to v jejím životě ovlivnilo.

07.02.2014 4 z 5