Lexand Lexand komentáře u knih

Anička skřítek a Slaměný Hubert Anička skřítek a Slaměný Hubert Vítězslav Nezval

Kniha pro dospělého čtenáře. Od šíleného a geniálního básníka.

01.10.2018 3 z 5

Lapači prachu Lapači prachu Lucie Faulerová

Řadím si autorku k dalším dobrým vypravěčkám v současné české próze čili k dámám Bolavá, Vybíralová, Žuchová, ze starších např. Tajovská, Nosková, Bělohradská. A myslím, že je to kniha čistě žánrová: psychologický román. Možná tohle slovní spojení už nikdo nepoužívá, ale pro mne to je psychologický román.

28.08.2018 4 z 5

Dům za zdí Dům za zdí David Mitchell

Náš miláček David si střihnul horror. Nic míň nic víc. Ale je to náš miláček David, takže je to dobrý horror.

05.08.2018 4 z 5

Principálova dcera Principálova dcera Jostein Gaarder

Bravo!

Dědicové Dědicové William Golding

Měl jsem to štěstí, že jsem před čtením neznal žádné anotace a přistoupil k textu trpělivě a bez očekávání. Měl jsem pak co rozdýchávat, nadmíru spokojen.

26.08.2017 5 z 5

Ztroskotání Christophera Martina Ztroskotání Christophera Martina William Golding

Kniha se mi vlastně nelíbila, ale nedokážu na ni zapomenout. Že by typický Golding?

26.08.2017 3 z 5

Asanace Asanace Václav Havel

Můj první text, který jsem od V.H. četl. Takže srdcovka.

Valčík na rozloučenou Valčík na rozloučenou Milan Kundera

Nenapadá mi jiný komentář než: dobře napsaná pitomost.

26.08.2017 2 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Nejvtipnější jsou ovšem manželé Palmerovi.

24.08.2017 4 z 5

Tady jsou veškaré adorace, ceny a popularita naprosto v pořádku. Největší talent své generace a jeho nejkompaktnější dílo.

10.08.2017 5 z 5

Poslední film Zuzany Bergové Poslední film Zuzany Bergové Jan Jandourek

Po chabé prvotině (Kobyle) to autor nevzdal, krom žurnalistiky dál píše i romány. A tenhle se už dá číst. Vážně ano.

10.08.2017 4 z 5

Nadsamec Nadsamec Alfred Jarry

No, ujetina, vskutku.

10.08.2017 2 z 5

Odysseus Odysseus James Joyce

Bobřík splněn.

10.08.2017 3 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Skvělá knížka. Lehčí než Zmizet, přesto pořádný svist. A na cestu k moři si nejspíš přibalím další Soukupovou...

10.08.2017 5 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Přiznám se, že jsem příběh "dopochopil" až po shlédnutí filmu. A závěrečný rozhovor generálů u jezera nechápu do teď, poněvadž ve filmu není:) Ale líbilo. Určitě lituji všechny, kdo dřív viděli film než četli knihu.

25.06.2017

Chvála oportunismu Chvála oportunismu Marek Toman

Stále plně nedoceněný autor.

25.06.2017 5 z 5

Plyš Plyš Michal Hvorecký

Pointa je pitomá, ale jinak úžasné dílko.

23.02.2017 4 z 5

Dědictví ztráty Dědictví ztráty Kiran Desai

Suverénní a o něčem.

10.02.2017 4 z 5

Špatný herec Špatný herec Laco Kerata

Vtipné. Velmi.

02.02.2017 5 z 5

Zůstaňte s námi Zůstaňte s námi Marek Šindelka

Kniha obsahuje jednu dobrou povídku. Ano, tu s názvem Luk. Že by měly, jak zde píší kolegové, dravost, stručnost, dynamiku? Nemyslím. Nelíbilo.

30.01.2017 1 z 5