Plyš

Plyš https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3639/bmid_plys-BsO-3639.jpg 2 62 10

Román o měkkých věcech v tvrdém světě. Fotograf Irvin odjede, aby se zbavil nezvyklé závislosti na internetové pornografii, která mu zruinovala život. V německém velkoměstě se v úplné tmě sblíží se svojí femme fatale, a naskytne se mu příležitost, která přichází jen jednou za život. Silný příběh o tom, jak přežít, když je všechno nemocné, špatné a na něčem závislé. Šokující a zábavný, erotický i ironický román.... celý text

Sharru-ken
11.12.2018 3 z 5

Místo něčeho plyšového mazlivého to bylo spíš něco ulepeného těžko uchopitelného. Ten závěr byl opravdu divný.
No a teď ty kladné věci. Bavilo mě to (možná proto, že jsem se k tomu dostal ve správném věku 18 let). Výborné nápady, vcelku dobré vtipy a všudypřítomná ironie z toho dělají velmi zajímavou věc.
Autor asi nemá příliš důvěru v lidstvo, ale je možné, že člověk bude přes všechny technologie sexuchtivá opice s komerčním jménem.
Bylo by to za víc, ale ten závěr...

marhoul
21.10.2018 1 z 5

Mě to tak nebavilo, že jsem to odnesla do antikvariátu. Bohužel.

Lexand
23.02.2017 4 z 5

Pointa je pitomá, ale jinak úžasné dílko.

Sparkling
17.01.2017 1 z 5

Prvních 40 stran mě málem unudilo k smrti, donutila jsem se ale číst dál, příběh naštěstí nabral spád, ale byl tak stupidní, že tu jednu hvězdičku dávám jen za to, že autor nepoužíval úplně primitivní jazyk.

wolun
20.01.2016 odpad!

Hlavny hrdina ma sral!

Gagarin
09.05.2015 1 z 5

Něco mezi Jaroslavem Rudišem (v důrazu na Německo, rozsahem, stylem a i nakladatelem) a Ondřejem Neffem (sci-fi vize blackoutu). Nemá to ale ani čtivost Rudiše, ani věrohodnost Neffových katastrofických utopií. Nevzdory lákavé anotaci a slibnému začátku je to strašná nuda. Náčtrek, studentská prácička, možná. To nejlepší ze slovenské literatury? Potěš bánbůh. Naštěstí Hvoreckého Smrt na Dunaji hovoří o podstatně schopnějším spisoveteli!

koumes731
31.01.2015 3 z 5

Román měl být šokující, zábavný, erotický a ironický. Ironický je bezpochyby, je tu cítit pohrdání současným způsobem života většiny lidí. Já bych ještě přidal že román je rozporuplný. Alespoň pro mne. A zcela určitě není určen pro každého čtenáře. A ten prazvláštní konec.....3 *.

mautina7
15.12.2012 4 z 5

Opravdu nevšední kniha, která ve mě při i po čtení mísila hromadu protichůdných myšlenek.. Pravděpodobně se k ní časem vrátím.

AnnaSk
28.08.2012 4 z 5

Dostala jsem se k tomu náhodou... má to takový zvláštní konec. A je to dobré, líbilo se mi to. Takové originální - zajímalo by mě, jestli se někdy v budoucnu vyplní myšlenka dětí dostávajících jméno podle velkých firem (Nike, Ikea, ...). Dost drsný způsob reklamy.

"Můj přítel Mexx říkával, že až přijde konec světa, je třeba jít do Bratislavy, protože tam všechno dorazí o dvacet let později." :-)

zipporah
13.02.2012 3 z 5

Ako vždy, aj tentoraz by som bola zvedavá, koho autor opisoval:), ak opisoval... trochu málo dynamické, preto možno si postavu vymyslel, ktovie... mňa tieto typy kníh neťahajú takmer vôbec, ale oceňujem, že napriek téme nebolo tam toľko oplzností a vulgárnosti, ako v iných knihách, kde nemusí byť témou ani pornografia a môžeme zvracať, ako pisateľ dokáže slovami znevážiť pojem beletrie, literatúry, chápem, že sme vo vulgárnej liberálnej dobe, ale niektorým autorom nestačí, že štýl je voľný a potvorský ako šteňa: vie si získať každého, ale je to predsa len šteňa nedorastené a neskúsené. Dala by som dve hviezdičky, ale tretia je za nevnucujúce sa správanie knihy...

slovenská literatura

Michal Hvorecký