Lethania Lethania komentáře u knih

Nájezdník z Pustiny Nájezdník z Pustiny Tomáš Sekerka

Tak jsem se - konečně! - po roce odhodlávání na knihu vrhla a jsem tedy mile překvapena.
Když mě autor zde na databázi kontaktoval (jako spoustu jiných), že vydal svou prvotinu, která se stylem podobá Kotletovi či Kulhánkovi, hned jsem zbystřila a knihu si koupila, ale dostala jsem se k ní až teď, za což se panu Sekerkovi omlouvám, ale mám tolik rozečtených knih, že nevím, kterou číst jako první.
Ano, styl je skutečně podobný výše zmiňovaným, ale nepřijde mi, že by to byla nějaká vykrádačka, spíš naopak. Příběh byl zajímavý, plný napětí, akce a černého humoru. Na to, že se jedná o první knihu, je to velký úspěch a zrovna, když jsem ji dočetla, zjistila jsem, že brzy vyjde druhá část, tak jsem četbu přeci jen načasovala dobře. Mohu jen doporučit.

22.08.2021 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Ne, tohle prostě bylo jedno velké šlápnutí vedle. Do čtení jsem se musela vyloženě nutit, příběh byl takový nemastný neslaný. Prý mrazivý a děsivý? To sotva. Neodložitelný? Musela jsem si dokonce dát na pár dní pauzu, jak jsem z toho byla znuděná a znechucená. Postavy byli bez charakteru, jejich chování bylo leckdy iracionální až iritující. Sled událostí byl poněkud zvláštní a rozuzlení nebylo nijak šokující. Žádné vau se tedy nekonalo. Nedoporučuji, je to jen ztráta drahocenného času, který lze využít k lepším thrillerům. Zatím se mi od autorky nelíbila ani jedna kniha, tak snad ta další bude už o level lepší.

18.08.2021 2 z 5

Rok poté Rok poté William R. Forstchen

Kniha Vteřina poté byla vyjímečná a originální. Rok poté, její pokračování, už tak zdařilé nebylo. První polovinou příběhu jsem se nudou prokousala, až jsem měla tendenci knihu odložit, což jsem nakonec na pár týdnů udělala. Když jsem se k ní opět vrátila, politikaření se konečně upozadilo a začalo to být akčnější a zábavnější. Posledních sto stran jsem slupka jako malinu. Stejně je však kniha zklamáním a jsem zvědavá, jestli se v posledním díle autor polepší.

02.08.2021 3 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Už jedenáctý díl se svéráznou detektivkou Kim Stoneovou mě nepřestává bavit. Spíš naopak. Paní Marsonsová dokáže skvěle vtáhnout čtenáře do děje a nepustí ho, dokud není hlavní padouch dopaden. Tentokrát byly mé pátrací schopnosti poněkud mimo mísu. Musím ocenit i dvě vyšetřovací linie, které nám ukázaly i příběhy Kiminých podřízených. Knize to jen dodalo lepší detektivní nádech. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

01.08.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Znepokojující a v mnoha ohledech reálný náhled do života, ve kterém vládne Velký bratr, donašeči a patolízalové. Při čtení jsem si okamžitě vzpomněla na Orwellův román 1984, který byl však o jednu hvězdičku lepší. Tady mi chyběla nějaká jiskra nebo něco šokujícího, ale paní Mornštajnová píše tak úžasně, že cokoli co jí v hlavě napadne, je prostě brilantní a dokonale depresivní. Přečteno za jediný večer - to byl teda fofr! Rozhodně doporučuji.

19.06.2021 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Již třetí setkání s Alenou Mornštajnovou, které je stejně tak výjimečné a precizně napsané jako Hana či Tiché roky.
Paní Mornštajnová je úžasná spisovatelka, která dokáže každého polapit do svých příběhových sítí a nepustí vás, dokud knihu nepřečtete až do samotného konce.
Bavilo mě sledovat psychologický vývoj jednotlivých postav a jejich osudy, které mnohdy nedopadly dobře nebo byl jejich život vyplněn pocitem strachu z něčeho, co nakonec nepřišlo, ačkoli na to postavy byli připraveny.
Miluji nostalgické příběhy plné zármutku a beznaděje se špetkou naděje v lepší zítřky, a proto mě ani tato kniha nemohla minout. Mohu jen doporučit. Mám v plánu si ještě přečíst Hotýlek a (konečně!) Listopád.

18.06.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Bezprostředně po přečtení jsem nedokázala najít slova, která by vyjádřila, co jsem právě přečetla. Nyní, o několik hodin později, stále nemohu popsat tuto knihu, která je v mnoha ohledech výjimečná, ale i natolik depresivní, že si ji ještě dlouho budu pamatovat. Kniha je napsaná velmi čtivě, nikde jsem se nezadrhávala, příběh byl plný nostalgie z dob komunismu. Přesto je kniha o rodinných vztazích, silných lidských příbězích a každá věta měla svůj smysl. Jasně, Haně se nevyrovná, ale stále jde o velmi kvalitní knihu od této úžasné a hlavně české spisovatelky, kterých je v této době málo. Doporučuji.

11.04.2021 5 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Tak teda nevím, ale ten konec jsem moc nepochopila - nemůžu se rozhodnout, zda je to má vina nebo autorova - každopádně mě to dost zklamalo. Ono vlastně ani nebylo co zkazit. Vůbec se mi nedařilo se začíst a někdy v půlce jsem to už už chtěla vzdát, ale nakonec jsem se překonala. Byla to nuda od samého začátku až po úplný konec. Ještě si rozmyslím, zda si přečtu i další díl.

29.03.2021 2 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

První chyba, kterou nesmíte udělat je, že po přečtení druhého dílu se nesmíte pustit do jiné knihy nebo žánru, ale okamžitě se vrhnout na ten třetí, poslední, díl, protože jinak zapomenete spoustu informací, které jsou mnohdy v příběhu důležité.
Já tu chybu udělala, takže jsem se do knihy nemohla pořádně začíst. Až někdy za polovinou mě to chytlo, vše se mi jako zázrakem vybavilo a já tak ujížděla na parádní detektivní vlně.
Konec mě překvapil, ale taky trochu zklamal. Moc uvěřitelné to tedy nebylo, ale co už. Dostala jsem přesně to, co jsem chtěla. Rozhodně doporučuji! Snad se od autora dočkáme dalších knih.

17.03.2021 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Když jsem se před lety dostala ke Stmívání, byla jsem ještě teenager, který totálně zbožňoval všelijaké nadpřirozené bytosti jako jsou upíři, čarodějnice, vlkodlaci a podobná fantastická stvoření. Příběh Belly a Edwarda byl tehdy prostě pro mě příliš romantický, příliš srdcervoucí na to, abych v knize hledala nějaké chyby, nějaké nesrovnalosti.
Dnes, o mnoho let později, jsem mnohem vyspělejší a kritičtější. Těchto 720 stran bylo pro mě víceméně utrpení. Nechápejte mě špatně. Ano, jsem ráda, že jsme se konečně dočkali i Edwardova pohledu na věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Prakticky 500 stran je plných Edwardových láskyplných myšlenek, samé "já jsem predátor, ona kořist" a podobné nesmysly. Poté se to konečně rozjelo a já posledních 200 stran zhltla jako malinu.
Co se mi ale opravdu nelíbilo a kazilo celkový dojem z knihy, byly pravopisné chyby a různé překlepy. To jako nakladatelství tak moc spěchalo, aby knihu vydalo, aniž by to nějaký kvalitní korektor zkontroloval? Těch pár týdnů navíc bych si - na bezchybnou verzi - ráda počkala.
Půlnoční slunce je jen pro ty skutečné fanoušky Stmívání.

10.03.2021 3 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Obdivuji pana Cartera za to, že i přes veškeré nepříznivé období ve svém životě, dokázal knihu dopsat - a dokázal ji dopsat opravdu famózně. Hunter a Garcia jsou můj oblíbený policejní tým, který dokáže vyřešit jakýkoliv zločin a nebylo tomu jinak ani v tomto díle.
I tentokrát měl Hunter štěstí v neštěstí a dokázal uniknout téměř jisté smrti - jako ostatně vždy. Ale na to jsme si už mohli zvyknout, že má Robert pomyslných devět kočičích životů.
Snad bude pan Carter v sérii pokračovat a já tak dostanu - jako správný feťák- svůj pravidelný přísun adrenalinu a napětí.

02.03.2021 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Tak si říkám, čeho všeho se ještě od Chrise Cartera dočkáme, protože to, co jsem právě přečetla, bylo teda něco mimořádného, ale zároveň mě to trochu zklamalo. Ano, Carter nám naservíroval neuvěřitelně inteligentního a schopného superpadoucha, který však byl v některých aspektech až moc "super". Bylo však zajímavé pozorovat jeho temné myšlenky a pohnutky.
Příběh byl plný akčních scén, neuvěřitelných situacích a sadistických vražd. Tak jako každý díl. Přečteno za dva dny - za dva opravdu děsivé čtecí dny! Další díl mě nemine.

21.02.2021 4 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Vau! To byla teda jízda, na kterou ještě dlouho budu vzpomínat. Robert je zpět a neztrácí nic ze své mimořádné brutality a sadismu.
Zpočátku mi trvalo se do příběhu začíst, ale pak se vyšetřování rozjelo tím správným a napínavým směrem. A konec stál za veškerý čas, který jsem knize obětovala. Teď už mi nezbývá nic jiného než se vrhnout na další díl. Doporučuji!

18.02.2021 5 z 5

Hledání těla Hledání těla Michael Atamanov

Opravdu důstojné zakončení celé série, která si mě svým dokonalým příběhem a zajímavým hlavním hrdinou tak podmanila. Ačkoli musím, podobně jako u Šamana, strhnout hvězdu za ten konec, který se mi zdál být trochu až moc odfláknutý a zbytečně zrychlený. Těch pár stránek navíc by knize neuškodilo.
Celá série je skvělé napsaná, čte se skoro sama. Pokračováním bych rozhodně nepohrdla. Můžu jedině doporučit.

25.01.2021 4 z 5

Past na panovníka Past na panovníka Michael Atamanov

Ani tento díl neztrácí na své kvalitě, ačkoli bych pár věcí autorovi vytkla - proč je goblin jediný, kdo získává jedinečné úkoly a speciální předměty, proč vždy každou bitvu vyhraje bez ohledu na to, že čelí několikanásobné přesile a proč se nám z příběhu vytratila Kira? Přes to všechno mě ale kniha neskutečně baví a jsem na ní dost závislá. Nezbývá mi nic jiného, než si pořídit poslední díl do své knihovny a uzavřít tak zajímavý a originální příběh.

23.01.2021 5 z 5

Stále ve střehu Stále ve střehu Michael Atamanov

Druhý díl byl snad ještě lepší než ten první a to už je co říct! Od knihy jsem se nedokázala odtrhnout, byla jsem do ní tak moc vtažená, že na nějakou interakci se skutečným světem prostě nebyl čas a ani nálada. Měla jsem ji snad i přečtenou rychleji, protože prostě v tu chvíli neexistovalo nic, jen dobrodružství hlavního hrdiny a jeho přátel.
Autor dokáže skvěle popsat jednotlivé bytosti tak, aby byli zajímavé a něčím odlišné od ostatních. I rozmanitost skrytých úkolů je skvělá. A konec? Málem se mi zastavilo srdce. Ještě štěstí, že vlastním i třetí díl, protože potřebuju nutně vědět, jak se příběh bude dál vyvíjet!

22.01.2021 5 z 5

Herní tester Herní tester Michael Atamanov

Konečně další LitRPG série, která se hravě vyrovná Mahaněnkovově Šamanovi, a která překoná jak Korněvova Mrtvého lotra, tak i autorova vlastního Obránce perimetru.
Hlavní hrdina si mě získal hned na začátku příběhu a já ho tak doprovázela na jeho cestě za vylepšením své neobvyklé herní postavy, která se zpočátku zdála být zbytečnou. Hodně jsem se zmílila. I goblin může mít parádní a neobyčejné schopnosti.
Knihu jsem přečetla za jeden večer, autor píše neuvěřitelně čtivě a dokáže vás vtáhnout do děje tak, že najednou prožíváte dobrodružství s hlavními hrdiny celého příběhu.
Tohle se rozhodně vyrovná legendárnímu (pro mě) Šamanovi v mnoha ohledech - zajímavé bytosti, schopnosti, úkoly, bitvy apod. Můžu jen doporučit!

21.01.2021 5 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Další příjemné překvapení hned na začátku roku nasadilo laťku opravdu hodně vysoko. Zpočátku jsem si myslela, že to nebude nic moc, ale nakonec se to rozjelo parádním způsobem. Postavy byli uvěřitelné a zajímavé, zvlášť Evie a její tajemná minulost. I Cyrus mi byl sympatický. Škoda, že není druhý díl, jsem zvědavá, co nám děvče tak urputně tají. Můžu jen doporučit.

13.01.2021 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Carter opět nezklamal. Ačkoli mě zaráží fakt, kam na ty brutální vraždy chodí. Jak ho to jen může v mysli napadnou? Protože někdy je té brutality prostě příliš a z knihy se tak stává opravdu temné počtení na dva večery. Mě osobně to nevadí, ale pro slabší povahy by mohlo.
Jinak se mi příběh líbil a už se těším na dalšího sadistického vraha.

09.01.2021 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Vážně bych chtěla napsat, že se mi kniha líbila, ale to bych lhala jak vám, tak i sama sobě. Jasně, Keplerovi píší neuvěřitelně čtivě, ale příběh už tak uvěřitelný není.
Opět jsme byli svědky sadistického sériového vraha, který mi nepřišel moc reálný - takhle by se to ve skutečnosti ani stát nemohlo. Vím, že příběh je především fikce, ale měla by být aspoň trochu skutečná, žádná fantas magorie.
Kniha se ale četla sama, za což mají autoři plusovou hvězdičku. Jestli bude další díl, tak si ho i přes veškerá negativa přečtu.

04.01.2021 3 z 5