Leslie739 Leslie739 komentáře u knih

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Jako první jsem sice viděla film, ale knížka byla rozhodně lepší. Ve filmu dle mě chybělo oproti knížce dost podstatných věcí a bylo to prostě lepší.
Největší záporák byla podle mě Korduta, či jak se jmenovala splátkyně z prvního kraje a naopak mě mrzelo, že jsme se nedozvěděli více o Mlatově smrti a o Lišce, rozhodně to byli hrdinové, které bych ráda znala víc.
Ale jako celek to působí opravdu dobře a řekla bych, že je to i nadčasové dílo. Takže máte-li šanci, vrhněte se po knížce hlavou napřed.

28.12.2013 5 z 5

Štěstí ve stínech Štěstí ve stínech Lynn Flewelling

Tak původně jsem se docela dost bála, co mě čeká, už jen kvůli tomu, že se mi od žen knížky většinou nelíbí a že se série jmenuje Noční běžci, jako, co to je za název? :D Ale obálka mě naprosto přesvědčila, protože její autor byl poznat už na míle daleko svým charakteristickým stylem.
Nakonec jsem tedy trochu příjemně potěšená, protože knížka se mi líbila, možná tam bylo až trochu moc rodokmenových záležitostí, které jsem měla sto chutí přeskakovat a které si stejně nepamatuju, ale dalo se to přežít, magie, kterou taky dvakrát nemusím, tam byla v celkem únosné míře a jako celek to působí jako celkem zdařilé dílko a na to, že to má 400 stran a menší písmo než obvykle fantasy knihy mívají, tak potlesk za ten promyšlenej děj.
Následující díl si chci určitě přečíst, protože knížka měla otevřený konec a možná si ten druhý díl i koupím. To ukáže čas.

25.12.2013 4 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Prvních 18 kapitol mě vážně bavilo, ty vzpomínky na dětský domov a dospívání příběh pěkně oživovaly, snad se mi líbily i víc, než samotná zápletka knihy, počínaje 19. kapitolou jsem měla chutě přeskakovat odstavce, protože jsem už konečně chtěla vědět, jestli Blazeho chytí, nebo jestli uteče. Přišlo mi totiž, že s každou udělanou chybou se stával rozumnějším, jako by se léčil z blbounství.
Četlo se to pěkně a určitě si hodlám někdy přečíst další Kingovo dílo, a sem tam vulgárnější výrazy děj taky pěkně opepřily.
Je to téměř dokonalé dílo.

18.12.2013 4 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Knížka se čte jedním dechem. Má strhující děj a je spíš pro tu mladší generaci, ale autor má skvělý styl psaní, takže text nehltáte po odstavcích, ale po stránkách, div že ne po kapitolách. Mytologie zasazená velkým dílem do děje je dle mě naprosto originální a autor ji umí dobře podat. Rozhodně doporučuji :)

05.12.2013 5 z 5

Gangy Gangy Robert Muchamore

Opět úchvatný příběh, člověk by se nejraději viděl v roli hlavního hrdiny a někdy až CHERUBům závidí. Dalo by se to číst pořád dokola.

05.12.2013 5 z 5

Indigový drak Indigový drak James A. Owen

Celá kniha je vlastně jako hooodně dlouhá povídka. Přišla mi o docela dost slabší než díl druhý, ale také to je už pár let nazpátek, co jsem ji četla. Znovu bych si ji asi už nepřečetla, ale zase mi nějak extra nevadí, že jsem ji četla. Na nudu pro nenáročného čtenáře si myslím, že vyhovuje a když se děje nechytíte, nevadí, v podstatě o nic výjimečného nepřijdete.

25.10.2013 3 z 5

Rudý drak Rudý drak James A. Owen

Po prvním díle jsem ji četla asi s odstupem dvou let. Owenovo dílo podle mě nepatří k těm nejlepším, ale na zabití nudy postačí. Navíc se mi v tomto díle líbilo zasazení Petra Pana do děje. Není to zkrátka ani nejlepší, ani nejhorší.

25.10.2013 3 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Chtěla bych si to přečíst jako knihu, četla jsem to totiž po večerech jen na mobilu. Moc mě to bavilo. Chinaski je obyčejnej tuctovej chlápek, kterýho zajímaj jen dvě věci - chlast a sex.
Nudíte-li se chvilkama, doporučuju.

29.09.2013 5 z 5

Dávná kletba Dávná kletba Marianne Curley

Ze začátku mě ta kniha vůbec nebavila a do čtení jsem se nutila, ale pak se mi vážně zalíbila. Žádnou jinou knihu s podobným dějem neznám a způsob psaní autorky mi přišel příjemný. Takže pokud nevíte, co číst, doporučuji.

28.09.2013 5 z 5

Čarodění Čarodění Michael Molloy

Nemohu říci, že by to byl ten the best příběh, ale námět byl originální a bylo to pěkně čtivé. Jako čtenáři pode mnou doporučuji spíše mladším čtenářům.

27.09.2013 4 z 5

Boj o poklad Velké pyramidy Boj o poklad Velké pyramidy Katherine Roberts

Už si sice přesně nepamatuji děj, ale vím, že mě to hrozně bavilo a líbilo se mi to. Když jsem pak na internetu hledala i další díly, tak jsem zjistila, že knihy jsou jen dvě, což mě obrovsky mrzí.
Myslím, že je to nedoceněná kniha.

26.09.2013 5 z 5

Kameny osudu Kameny osudu Flavia Bujor

Když jsem ji poprvé viděla v knihovně, tak jsem zrovna nevěděla co číst, tak jsem ji zkusila. Čekala jsem původně něco míň, takže jsem pak byla překvapená, když se mi děj docela líbil, protože mi přišel docela originální.
Ale doporučila bych to spíše mladším čtenářkám (10-12let).

25.09.2013 4 z 5

Pravda Pravda Robert Muchamore

Opět skvělé a napínavé pokračování. Čte se jedním dechem.

19.09.2013 5 z 5

Vězení Vězení Robert Muchamore

Tenhle díl se mi líbil především tím, že James musí prostě uvažovat a jednat sám, nemá žádnou podporu. Je to už hodně do psychiky. Dle mého, každopádně se mi opět moc líbí.

18.09.2013 5 z 5

Třída A Třída A Robert Muchamore

Další bezva díl. Muchamore ví jak na to a děj je prostě strhující. :)

15.09.2013 5 z 5

Nováček Nováček Robert Muchamore

Když čtete tuhle knížku, chcete prostě stát v kampusu a vítězoslavně držet šedivé tričko v ruce po skončení základního výcviku. Prostě strhující děj! V příštím životě chci žít od dvou let v kampusu!

14.09.2013 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Měla jsem to v povinné četbě někde kolem 12-13-ti a absolutně mě to nebavilo. Možná jsem nepochopila poslání knihy, ale nelíbil se mi styl psaní a vůbec "děj" byl celý divný a zamotaný. Celou dobu, co jsem to četla, jsem litovala malé děti, které to buď poslouchaly nebo samy četly. Já osobně jsem tu knihu měla doma už někde od osmi.
Nezanechala ve mě nic, nic mi nedala, akorát mi poprvé dala pocit, že i "populární" titul může být naprostý propadák.
Nemám chuť si to přečíst znova, protože mi šestý smysl napovídá, že by se mi to líbilo ještě méně.

13.09.2013 odpad!

1000 koní 1000 koní neznámý - neuveden

Pěkná encyklopedie s mnoha fotkami. Hodně plemen koní, hlavně ta nejznámější. Potěší i další věci okolo koní - soutěže, práce s koňmi, divocí koně. Je to pěkná kniha, pro ty, kteří se chtějí dozvědět něco o koních ideální.

13.09.2013 5 z 5

Ostrov Ostrov Robert Muchamore

Začátek odhalil konec předchozího dílu. Líbilo se mi, že Robert dal CHERUBům vlastní iniciativu a opět mě knížka dostala. Každopádně doporučuju. Škoda jen, že to už končí.

13.09.2013 5 z 5

1000 ptáků 1000 ptáků kolektiv autorů

Tato kniha mi už několikrát pomohla identifikovat neznámého ptáka z fotografie. Pro člověka, který rád sleduje naše i exotické ptáky rozhodně doporučuji. Je tam hromada pěkných fotek a u popisů je dopsáno, která fotografie k němu patří, takže neexistuje, že by jste měli mylnou představu o vzhledu ptáka.
Pokud nevíte, jestli ji chcete nebo ne, tak já bych do ní na vašem místě šla. Bez pochyb.

12.09.2013 5 z 5