Štěstí ve stínech

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První díl série Noční běžci. První díl dobrodružství Aleka, Seregila a Micuma. Alek, jakožto neprávem uvězněný mladíček, potkává ve svém vězení, kde čeká na smrt, neznámého muže, z něhož se vyklube Seregil, muž mnoha tváří, dovedností a schopností, který je zároveň opředen závojem tajemství. Alekův poklidný život se tímto setkáním od základů změní...jaký je jeho skutečný původ, kdo jsou Pozorovatelé....?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/43872/stesti-ve-stinech-rSW-43872.jpg 4.3161
Série:

Noční běžci (1.)

Orig. název:

Luck in the Shadows (1996)

Žánr:
Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (24)

Kniha Štěstí ve stínech

Přidat komentář
špulo
13. března

Kedysi dávno som túto knihu nie a nie zohnať. Dostal som sa len k trilógii o Tamir. Tá bola výborná. O to viac som sa tešil, keď Fantomprint oznámil 2.vydanie tejto série. Bohužiaľ, vidno, že toto bol autorkin debut. Svoj svet si tu ešte len obkukávala a občas akoby aj ju prekvapil. Čož by mohlo byť v poriadku, keby som ja vďaka predošlej trilógii nevedel vo co gou. Takže, ja doporučujem čítať knihy tejto pani presne v tom poradí ako ich napísala. Keď prekvapenie, tak spoločné ;-)))

luboskniha
08. února

Jedním slovem: SUPER. Už dlouho jsem si knížku neužil jako teď. Akce, napětí, nečekané zvraty, zajímavý příběh a postavy (občas mi ale lekce z historie lezly krkem). Opravdu to stálo za přečtení. Moje mysl je jako rozjetý vlak ke stanici ,,Druhý díle, už se na tebe řítím".

denniys
27.12.2018

Poutavě napsaná kniha s dobrým příběhem a srdcem na správném místě... nemám co vytknout, takovéto knihy přímo vyhledávám... 
" To je štěstí ve stínech, nevyptáváš se ho, prostě mu děkuješ a modlíš se, aby tě neopustilo. "

Zelený_Drak
25.03.2018

Určitě doporučuji začít románem Tamír Veliká (tři svazky: Dítě proroctví, Skrytý válečník a Královna věštců), kde se autorka už dostala do své vrcholné formy a nikoliv debutem Štěstí ve stínech. Štěstí ve stínech mě neoslovilo ani zdaleka tolik jako Tamír Veliká, protože autorka tu zatím jen oťukává svůj styl, který se naplno rozvinul až později.

Štěstí ve stínech má ty klasické nedostatky prvotin jako příliš pěkné a příliš schopné hrdiny a nedostatečné ponoření do postav i děje. Kniha je celkově nadhodnocená a přechválená. Na druhou stranu se musí uznat jistá originalita. Všimněte si, že kniha vyšla v originále v roce 1996, což znamená, že je to spíš předloha pro podobné náměty než kopie. Také to bude jedna z prvních fantasy, kde se má vyvinout milostný vztah mezi hlavními mužskými hrdiny. Seregil a Alek se mi ale zatím nijak zvlášť nezalíbili a dál budu pokračovat hlavně proto, že už vím, že tato autorka se časem zlepší.

Mark.
05.03.2018

Mírně táhle, ne příliš lákavé a čtivé. Dá se to proložit i dalšími knížkami a nenutí to hltat. Nijak se neklepu na další díl, ale jednou určitě přečtu. Byla zajímavá, ale nic úžasného :-(

Schullerka
06.02.2018

Štěstí ve stínech mě podle mého očekávání bavilo. Je pravda, že první polovina knihy je trochu úmorná všemi těmi legendami, příběhy o světě a různých královstvích. Ze začátku jsem se nemohla pořádně začíst a v příbězích jsem se trochu (víc) ztrácela. Kdyby v knize byla nakreslená mapa, tak bych se určitě orientovala mnohem lépe. To je asi to jediné, co knize můžu vytknout. Jinak mě trochu pomalejší děj bavil, všechny hlavní postavy mi byly sympatické a po dočtení konce jsem zvědavá, co s nimi bude dál.

adela3429
03.02.2018

Dobře se mi to četlo sice hned od začátku, ale první půlka byla rozhodně slabší a mnohem pomalejší. Na můj vkus tam bylo až moc vyloženě úmorného vyprávění, kdy autorka chrlila nespočet různých jmen, zemí, měst a všemožných příběhů, a to mě tedy nijak zvlášť nebavilo. Ale od druhé půlky už jsem byla chycená a četla dál s nadšením. Je pravda, že akce je tam pomálu a když už tam nějaká je, je poměrně odbytá, ale knížku jsem si užila i tak. Akci mám v knihách sice většinou nejradši, ale rozhodně si umím užít čtení i bez toho. Bavilo mě i to rozkrývání spiknutí a intrik a na pokračování už se moc těším. :)

pavla9879
14.07.2017

Už velice dlouho mě žádný příběh neuchvátil takovým způsobem, jakým to zvládla tato kniha. Hltala jsem každičké písmenko a po poslední stránce si rychle běžela pro druhý díl, abych mohla se Seragilem a Alekem prožít další dobrodružství.
Moc se mi líbí, že to není další "klišoidní" fantasy s milostným trojúhelníkem, předvídatelným dějem a nedejbože "úžasnými" upíry, ale něco originálního, co celému příběhu přidává na kráse a zajímavosti.

pejty
11.03.2017

Tak tato kniha mě ohromě zklamala. Možná je to tím, že jsem měl od ní veliké očekávání. Abych ho taky neměl, když je na tuto knihu tak dobré hodnocení a ještě k tomu byla tato kniha oceněna Locus Magazine jako nejlepší prvotina. Bohužel asi i proto moje očekávání bylo tak velké a o to delší a hrozivější pak byl pád. Největším problémem zde vidím nedostatek napětí, akce, nebo něčeho, co by mě donutilo hltat jednu stránku za druhou. Místo toho se příběh docela táhne a utápí se v nudném vyšetřování spiknutí, které bohužel nemá konce. Popravdě budu hodně přemýšlet, jestli se mám pustit do dalších dílů.

Giný
20.02.2017

Poutavý fantasy příběh, jehož děj se odehrává na velice zajímavém místě. Musí se knize nechat, že je krásně do detailů propracovaná ohledně podrobností a informací, které poukazují na historii onoho světa a samotné charakteristiky postav.
Seregil je velice výrazná přesvědčivá osobnost, kterou si většina rychle oblíbí pro svou živou a pozoruhodnou povahu, ačkoliv by však bez Aleka nebyla tak nějak úplná. Velice se těším na to, co tahle dvojice zažije příště!

TomTomis
09.12.2016

Nenáročná fantasy. Dva díly přečteny, ale nevím, zda se dostanu dál.

DorianPavus
20.06.2016

Když vezmu v potaz, že se většinu knihy nic nedělo, zatraceně jsem si čtení užila. Vlastně jsem se celou dobu cítila tak trochu jako Alek. Kniha mi do hlavy cpala hromadu lokací a informací o nepodstatných lidech pro vývoj příběhu, ale nakonec jsem si z celé knihy odnesla jeden úžasný literární zážitek. Prostředí je popsané naprosto mistrovsky a nechybí ani klasický "suchý" britský humor.
Obrovským plusem za mě bylo to, že se první díl nezabývá žádnými milostnými vztahy a že jednoduše nic jako láska nenarušuje tu dobrodružnou atmosféru. Avšak jak to mezi Alekem a Seregilem jiskří, mě spolehlivě udržuje napjatou. Žádné fňukání nad láskou, jen letmé pohledy a u srdce hřející slova. Asi nový otp.

Kakiko
16.02.2016

Přiznám se, že když jsem se dozvěděla, že se do sebe dva mužští hrdinové zamilují, musela jsem ji zařadit do svého seznamu. Ale bohužel mě ve finále tak nezaujala. Styl autorčina psaní mi moc neseděl a nedokázala jsem se po celou dobu pořádně začíst. Chválím narážky a vtipné hlášky, ale to je asi tak všechno. Nejsem velký fanoušek kouzel a tady jich bylo na můj vkus trochu moc a byla trochu přitažená za vlasy. Nevím, jestli mi to uniklo, ale mám pocit, že Flewelling nikde nevysvětlila, co způsobuje, že lidi mohou dělat tyhle čáry máry.
Seregil je skvělá postava, ale Alekovi bych nejradši namlátila. Tou svojí věčnou nesmělostí a svými rudými tvářemi mě doslova vytáčel.
Druhý díl si zkusím přečíst, protože mnohdy se ukáže, že první díl je jedním z nejslabších dílů série. Třeba jsou toho Noční běžci příkladem.

woodward
08.12.2015

První díl ságy o Nočních běžcích se mi líbil, ale skoro bych řekl, že by to mělo stačit. Druhý díl jsem začal a už ho asi nedokončím; očividně jde o kasaštyk, který se bude rozvíjet donekonečna, dokud paní autorce nevypadne z ruky pero (nebo myš) nebo dokud nakladatelé neztratí zájem, podle toho, co nastane dřív. Navíc se ve druhém dílu z obou špionů stali teplí bratří a to mě fakt nebaví. Nicméně za Štěstí ve stínech dávám plný počet hvězd. Je to pěkná fantasy bondovka z dávných časů, se spoustou nápadů.

Knihoslapek
30.11.2015

Knížka se mi kdysi dávno náhodou dostala do ruky. Od té doby jsem největším fanouškem Nočních běžců a autorky.
Zpočátku mě kniha od čtení spíše odrazovala, ale zhruba ve 2. třetině to začalo být mnohem zajímavější. Je pravda, že oproti druhému dílu je jednička o něco málo sušší, to ale nemění nic na tom, že tato série je jednou z nejlepších, co jsem četl.

petrvyhy
02.11.2015

Nevím proč, ale kniha mě nevtáhla do děje. První část knihy byla zajímavá a dobře se mi četla. O druhé polovině se to říci nedá. Čas od času zdlouhavé a nudné. Dalším dílům šanci asi nedám.

Lorrainee
01.10.2015

A dost, vzdavam to, dalsi dily nechci ani videt. Zabila bych je oba a je mi sumak co s nima bude dal. Jeden arogantni az to triska a druhej Bella a Anca v klucicim vydani. A kde je sakra ta poradna akci natriskana fantasy??? Tohle fakt ne...

Lenny33
10.09.2015

První dvě třetiny knihy úžasné, ale pak mi přišlo že se děj táhl. Což je co říct, když se jednalo o konec knihy, kde by vše mělo gradovat.
Pochválit musím úžasné charaktery postav a skvělé dialogy. Celkově dobře vymyšlený svět, i když mi přijde autorkou moc chaoticky popisovaný. Trochu těžší fantasy.
Hodnotím 3,5* a jsem zvědavá na další díl.

tsal
11.08.2015

Tak za sebou mám první díl všemi opěvované série Noční běžci a musím říct, že jsem příjemně překvapena. Postavy jsou sympatické a živé, dialogy mezi nimi čirým potěšením a zápletka zajímá, ani složitá, ani jednoduchá, tak akorát, abyste z knihy neměli pocit, že jde jen o úvod a nic víc. Funguje sama o sobě a bude nejspíš dobře fungovat i jako zahájení dlouhého příběhu.
(A po dlouhé době jsem naprosto unešena z obálky!)

balu
20.01.2015

Ćet jsem to jako pohádku pro dospěle . Kdo čeká obludy ve stylu pana prstenu nebo podobné fantasy tak asi bude zklamán ale jinak se to četlo docela zajímavě . Snad jsem před touhle knížkou
měl nejprve přečíst Tamířinu trilogii která se odehrává několik století před příběhem Noční běžci aby byl člověk v obrazu .

Alee
06.02.2014

Skvělá knížka plná akce, intrik, emocí a vypjatých chvil. Je to základní kámen dlouhého příběhu, takže samostatně je po příběhově prostě nehodnotitelná, ale je zábavná a postavy si zamilujete. A budete se o ně bát, budete se ztrácet ve složitých rodokmenech intrikářské šlechty a budete nevěřícně kroutit hlavou při každém nečekaném zvratu. Kdybych měla knížku ohodnotit bodově, nebylo by to pět hvězdiček z pěti, i když se mi opravdu líbila. Ale přece jen už jsem náročný čtenář a vím, že už jsem rozhodně četla i lepší knížky. Ale čtyři hvězdičky si myslím zaslouží. Navíc je to autorčina prvotina a jako první díl celé dlouhé série trpí tím, že se hlavní příběh ještě nestihl vykreslit, tak jsem zvědavá, co mě čeká. Třeba ještě své stanovisko změním a přidám i pátou hvězdičku. Jediné, co už tak nějak s jistotou tuším, je vyvíjející se vztah mezi dvěma hlavními hrdiny, který některým puritánským lidem může připadat třeba nevhodný (nebo tak něco). Ale upřímně, kdyby pro mě někdo udělal alespoň polovinu z toho, co pro sebe udělají Alek se Seregilem, bylo by mi úplně jedno, jestli to je kluk nebo holka, prostě by to byl člověk, kterého mám nejradši.
Takže: "Štěstí ve stínech vám všem." ;)

Leslie739
25.12.2013

Tak původně jsem se docela dost bála, co mě čeká, už jen kvůli tomu, že se mi od žen knížky většinou nelíbí a že se série jmenuje Noční běžci, jako, co to je za název? :D Ale obálka mě naprosto přesvědčila, protože její autor byl poznat už na míle daleko svým charakteristickým stylem.
Nakonec jsem tedy trochu příjemně potěšená, protože knížka se mi líbila, možná tam bylo až trochu moc rodokmenových záležitostí, které jsem měla sto chutí přeskakovat a které si stejně nepamatuju, ale dalo se to přežít, magie, kterou taky dvakrát nemusím, tam byla v celkem únosné míře a jako celek to působí jako celkem zdařilé dílko a na to, že to má 400 stran a menší písmo než obvykle fantasy knihy mívají, tak potlesk za ten promyšlenej děj.
Následující díl si chci určitě přečíst, protože knížka měla otevřený konec a možná si ten druhý díl i koupím. To ukáže čas.

Hanyuu-hime
25.09.2013

Perfektní knížka, jejíž příběh si mě ihned získal, leč nějakou záhadou mi trvalo šíleně dlouho, než jsem se jím vůbec prokousala. Co je ale důležité - Za těch 400 stran (přibližně) jsem se nestihla ani trochu nudit, nikde mi nepřišlo, že by se příběh zbytečně vlekl nebo naopak, že by to bylo moc uspěchané. Všechno je prostě napsané a popsané tak akorát a já si po této stránce nemám na co stěžovat. O to víc jsem překvapena tím, že je to vlastně autorčina prvotina.

Hipi
01.05.2012

Tak trochu jiná hrdinská fantasy. Nekonvenční hrdinové- Seregil je určitě ten nejsympatičtější darebák, o kterém jsem měla tu čest číst (gaunery příliš v lásce nemám, ani ty sympatické, ale úžasně zábavný, drze odvážný, zlodějský, prolhaný, vychytralý bisexuál Seregil je prostě výjimka a opravdu jsem si ho oblíbila :) ) a mužsky drsný, akční, dobrodružný a místy dost temný příběh. Je to příjemně čtivé. Na další díly jsem už ale neměla trpělivost, protože v druhém nastoupí na scénu dost složitá politika a jestli něco opravdu nemám ráda, tak je to politika ve fantasy, hlavně když zabírá většinu děje :) a ty rozsáhlé nevyhraněné milostné avantýrky hlavních hrdinů mě rovněž iritovaly a nudily.

Autor a jeho další knihy

Lynn Flewelling

Lynn Flewelling
americká, 1958

všechny knihy autora

Kniha Štěstí ve stínech je:

v Právě čtených3x
v Přečtených233x
v Čtenářské výzvě7x
v Doporučených22x
v Knihotéce106x
v Chystám se číst142x
v Chci si koupit18x
v dalších seznamech6x