Štěstí ve stínech

První díl série Noční běžci. První díl dobrodružství Aleka, Seregila a Micuma. Alek, jakožto neprávem uvězněný mladíček, potkává ve svém vězení, kde čeká na smrt, neznámého muže, z něhož se vyklube Seregil, muž mnoha tváří, dovedností a schopností, který je zároveň opředen závojem tajemství. Alekův poklidný život se tímto setkáním od základů změní...jaký je jeho skutečný původ, kdo jsou Pozorovatelé....?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43872/stesti-ve-stinech-rSW-43872.jpg 4.3193

Noční běžci 1.

Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Luck in the Shadows, 1996

Kniha Štěstí ve stínech

kolacky

První a hodně dobrá. Jdu na ty ostatní...

_YUNYbeam_
07.12.2020

Je dobré, že to mělo tolik stránek, protože jsem to četla jedním dechem. Jediné, co bych této knize (a alespoň dalším dvěma nadcházející dílům této série) vytknout je to, že jsou tam až moc dlouhé pasáže o popisování historie a jeden z hlavních hrdinů se chová spíš jako osmiletý, než šestnáctiletý a to si tak ještě stěžoval, že si o něm ostatní myslí, že nevypadá na svůj věk..... No, nic z toho, co jsem zde jmenovala však nemohlo zvrátit fakt, že je to jedna z nejlepších sérii, co jsem kdy četla a moc ráda se k ní vracím.

Alma-Nacida
28.06.2020

Vcelku pěkný první díl, byť jsou postavy občas trochu předvídatelné a všichni "dobří" jsou děsně dobří a záporáci kují pikle spíš zpovzdálí a sami tam moc akce nemají. Alekova naivita je taky někdy už trochu moc.
Dám šanci druhému dílu a doufám, že se postupně zbaví těchto typických "dětských" nemocí.

TrebaHachi
15.04.2020

Poprvý jsem sérii o Nočních běžcích četla v nějakých patnácti a to několikrát :) pořád se k ní ráda vracím. Štěstí ve stínech poutavě vtáhne do světa pletichaření, politiky, zloďějíčků, špehů, korzárů, čarodějů i nekromantů. Je to klasická fantasy se sympatickýma, pravda, občas až trochu moc dokonalýma hlavníma postavama, který se člověku přesto dokážou dostat pod kůži. Autorčin svět je propracovaný, s podrobně promyšlenou historií a náboženstvími jednotlivých národů a států, což dává prostor pro nejrůznější politický zvraty, půtky mezi různýma větvema královský rodiny a pro spoustu práce pro Pozorovatele.
Hezky vykreslený vztahy a motivy jednotlivých postav, skvěle popsaný reálie.

chodícírohožka
19.01.2020

Překvapivě dobré a vtipné. Děj byl svižný, postavy sympatické a sem tam vypouštěly skvělé hlášky, zápletka poněkud klasická, ale po delší době se mi stalo, že jsem nedokázala dopředu předvídat, co se bude dít... Jediný problém jsem měla se všemi těmi jmény, ve kterých jsem se ztrácela a občas jsem netušila, jestli jde o jméno člověka, země nebo čeho, a s vysvětlovacími pasážemi, které byly tak hutné, že jsem si z nich většinou stejně nic moc nezapamatovala. Celkově se mi to ale líbilo, četbu jsem si užila a těším se na další díl.

Andi
10.07.2019

Je to pro děti a mládež? Protože to není v informacích nadepsáno.
Vesměs tuctová fantasy, magie, čarodějové, hrdinové, nádech středověku a tajemna. Tak jak to máme rádi, ale tahle knížka byla na můj vkus moc temná. Nelíbilo se mi téma smrti, měla jsem při čtení občas strach a divné pocity, jako bych spíš četla jakýsi horor, než fantasy. A mimo tyto hrůzné pasáže šlo o knížku pro větší děti.
Další díly se číst rozhodně nechystám.

špulo
13.03.2019

Kedysi dávno som túto knihu nie a nie zohnať. Dostal som sa len k trilógii o Tamir. Tá bola výborná. O to viac som sa tešil, keď Fantomprint oznámil 2.vydanie tejto série. Bohužiaľ, vidno, že toto bol autorkin debut. Svoj svet si tu ešte len obkukávala a občas akoby aj ju prekvapil. Čož by mohlo byť v poriadku, keby som ja vďaka predošlej trilógii nevedel vo co gou. Takže, ja doporučujem čítať knihy tejto pani presne v tom poradí ako ich napísala. Keď prekvapenie, tak spoločné ;-)))

luboskniha
08.02.2019

Jedním slovem: SUPER. Už dlouho jsem si knížku neužil jako teď. Akce, napětí, nečekané zvraty, zajímavý příběh a postavy (občas mi ale lekce z historie lezly krkem). Opravdu to stálo za přečtení. Moje mysl je jako rozjetý vlak ke stanici ,,Druhý díle, už se na tebe řítím".

homosexualita fantasy

Lynn Flewelling