lenyleny lenyleny komentáře u knih

V zámku a v podzámčí V zámku a v podzámčí Božena Němcová

Viděla jsem film, poslouchala jako audio ,ale knihu jsem nečetla a tak mne k přečtení knihy vlastně dovedla čtenářská výzva. A nelituji. Je to jiné než filmové zpracování. Nedá se říci jestli lepší, nebo horší. Prostě jiné.

19.04.2021 4 z 5

Moje nejmilejší psí historky Moje nejmilejší psí historky James Herriot (p)

Výběr příběhů o psech z jednotlivých knih o zvěrolékaři Herriotovi do jedné útlé knihy - výborný nápad. A i když jsem všechny vlastně již četla ( až na jednu) ráda jsem si je připomněla. A jako vždy to bylo takové příjemné a milé pomyslné pohlazení po duši.

07.04.2021 5 z 5

Biblické příběhy Biblické příběhy Ivan Olbracht (p)

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy jako ilustrovanou knihu. Obrázky jsou to nádherné o obsahu to říci nemohu. Shrnuto do jednoho slova- - KRUTOST a to ve všech příbězích. Čtyři hvězdičky jsem dala za krásnou češtinu. Ano připomněla jsem si jednotlivé biblické příběhy a postavy, ale to je vše.

27.03.2021 4 z 5

Sága rodu Forsytů Sága rodu Forsytů John Galsworthy

Nejprve jsem viděla původní film, vlastně seriál, pak jsem slyšela audio podání vlastně dramatizaci. Oboje bylo krásné i když každé trochu jiné. A tak jsem usoudila že bych měla jít na začátek a poznat knižní verzi. A to byl teprve ten pravý zážitek a opravdová nádhera. Je pravdou, že se mi sága četla mnohem snáz protože jsem již z filmu byla obeznámena s postavami. O to více jsem si to užívala. V této době to pro mne byl balzám na duši.

23.03.2021 5 z 5

Tak jsem dočetla, trvalo mi to trochu déle než první dvě knihy. Tento díl se nečetl hůře jen mne tato část dějin nějak méně bavila. Byla to doba ve které bych se asi nechtěla vyskytovat. O to více se těším na čtvrtou část. Zjistila jsem totiž, že o této etapě českých dějin toho moc neví a to je pro mne velkou motivací. Příběh rodiny je však naprosto úžasný.

19.03.2021 5 z 5

Mrtvé oči Londýna Mrtvé oči Londýna Edgar Wallace

Na stylu psaní tohoto autora je znát novinářská a zpravodajská minulost - stručnost spád, dost velká neochota prokreslit osoby z příběhu. Je to prostě oddechovka, detektivní jednohubka jak říkal můj děda, který četl hlavně cestopisy nebo detektivky. Tak jsem si "jednohubkovně" a s nádechem detektivky odpočinula.

05.03.2021

Host do domu Host do domu Jiří Wolker

Tuto malou ,útlou knížku jsem vzala do ruky již mnohokrát. Nejsem žádný velký čtenář poezie, ale mám několik oblíbenců. A sbírka Host do domu k nim patří. Musím se však přiznat že v knize mám několik favoritů, ke kterým se ráda vracím Všechny básně najednou jsem přečetla jen asi dvakrát. A tak jsem se rozhodla, díky čtenářské výzvě, přečíst opět všechny . Povedlo se,( pár jich asi přidám k favoritům) je to takové jiné ale příjemně jiné.

23.02.2021 4 z 5

Jean Barois Jean Barois Roger Martin Du Gard

Knihu jsem začala číst , protože jsem se chtěla dozvědět něco víc o Dreyfusově aféře. Tak nějak jsem si obnovila vědomosti , ale čekala jsem více podrobností. Celkově mi kniha nesedla, jednak stylem ( psáno tak trochu jako scénář ) a jednak filosofickými úvahami a rozhovory , které ale jakoby nebyly dotažené. Přesto mne donutily se nad určitými úvahami zamyslet. Což je vlastně asi to nejvíc co mi kniha přinesla. Knihu jsem dočetla, ale asi se k ní nevrátím.

09.02.2021 3 z 5

Jarmarečník Jarmarečník Vlastimil Vondruška

Ani tento díl mne nezklamal. Když čtenář nehledá jen historii , ale chce hlavně lidské příběhy s pozadím historie , tak musí být velmi spokojen. A tak jsem spokojená a těším se na další díl

26.01.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Po přečtení takového příběhu si člověk uvědomí, že i zdánlivě obyčejné a všední příběhy lidí okolo nás jsou vlastně jedinečné a svým způsobem obdivuhodné. ( akorát o nich nevíme) Člověk žijící v současné době musí obdivovat s jakou sílou a zároveň laskavostí zvládala vše, co ji život naložil.

08.01.2021 5 z 5

Druhý díl mne nezklamal. Jako v prvním díle jsem si jednak připomněla dějepis , ale i zde jsem zjistila, že plno souvislostí mi z naší historie unikalo a že některé byly trochu jinak než si pamatuji. Těším se na další díly, ale dám si trochu větší čas na vstřebání celé té doby .

02.01.2021 5 z 5

Zvěrolékař mezi nebem a zemí Zvěrolékař mezi nebem a zemí James Herriot (p)

Skoro všechny knihy spisovatele Herriota jsem již četla, hodně si z nich pamatuji, ale přesto se k nim stále vracím. Tak jsem sáhla i po tomto dílu. Zase ve mne zanechal pohodu, teplo, dobrou náladu a pocit jistoty, že zase bude lépe. Děkuji za takovéto knihy.

11.12.2020 5 z 5

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

Knihu jsem četla ve zkrácené verzi od edice Nejkrásnější čtení. Tento román od Nicholase Sparkse mne moc neoslovil a již se k této knize asi nevrátím. Jiné romány od tohoto spisovatele se mi líbily víc.

10.12.2020 3 z 5

Tak jsem se odhodlala a pustila se do obsáhlé epopeje. A musím přiznat, že obavy z velikosti díla byly zbytečné (alespoň tak usuzuji po přečtení prvního dílu). Kniha se četla velice dobře děj mne vtáhl již od začátku a již se těším na další díly. Musím přiznat, že ve škole mne toto období v dějepisu moc nebavilo, ale takto podané jsem si to vychutnávala.

13.11.2020 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Několikrát jsem viděla film, ale poprvé jsem si přečetla knihu. A musím přiznat, že se mi kniha líbila více než jakékoliv filmové zpracování. V psané formě si více čtenář vychutná myšlenkové pochody detektiva a jeho vysvětlení a dedukce.

13.11.2020 5 z 5

Křížovkářský slovník Křížovkářský slovník Jan Novotný-Kuzma

O této knize se nedá napsat, že je přečtena, ale asi že je neustále čtena. No v současné době, kdy doma trávíme více času a křížovky se staly skoro denním rituálem je dalo by se říci nejpoužívanější knihou. Díky za ní. Bez ní bych asi některé křížovky nedoluštila.

06.11.2020 5 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Tak nevím. Kniha se četla velice dobře, a námět mne také zaujal, ALE ale . Pro mne kniha neměla konec, na to jak se dobře četla a držela čtenáře stále v očekávání, tak najednou nic. Ale přesto jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Bylo to něco jiného a docela jsem si při ní odpočinula. Za ten konec nekonec dávám o jednu hvězdičku méně.

14.10.2020 4 z 5

Vídeňský sen Vídeňský sen Vlastimil Vondruška

I druhý díl mne nadchnul. Tato rodinná sága je pro mne tak nějak srdcovkou a důvod je v tom, že pocházím ze severu Čech. A všechna města a obce, které se zde vyskytují znám velmi dobře a osobně. Takže se těším na pokračování. Dočetla jsem právě v době, kdy se začal prodávat třetí díl a tak si ho neprodleně musím koupit .

04.10.2020 5 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Kniha nemá chybu. ¨Velice dobře se čte, děj i postavy se perfektně prolínají, snadno si je zapamatujete. Ani popisy dějin a prostředí vás nenudí a velice dobře se čtou Prostě moc fajn kniha. Hned jsem se pustila do druhého dílu

04.09.2020 5 z 5

Nápadník z inkubátoru Nápadník z inkubátoru Ivan Milan Jedlička

Sice krátké, ale perfektně napsané příběhy ze života. Smekám, protože takto umí psát jen málokdo. Stručné, jasné ,ale přitom poutavě napsané, a přes minimalismus výpravné.

14.08.2020 5 z 5