lenkaabooks lenkaabooks komentáře u knih

Andílek Andílek Lucinda Berry

Touha po dítěti dokáže zaslepit nejednoho budoucího rodiče. V tomto příběhu je to Chris, který touží pomoci malé zanedbané holčičce Janie. Kolem dítěte se však vznáší jakési zlo.
Kniha má kratší kapitoly, které nutí číst pořád dál.

16.07.2023 4 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Pět rodin, které si zažívají svá malá i velká dramata a jedno skončí střelbou. Paní Fieldingová nezklamala, pěkně jsem si početla.

15.07.2023 4 z 5

Matky na palici Matky na palici A. K. Veliká (p)

Tři matky, na první pohled se zdá, že nemají nic společného. Tedy až na děti, chodící do stejné školky.
Tenký sešitek, který máte raz dva přečtený.

12.07.2023 3 z 5

Okamžiky Okamžiky Veronika Jonešová

Okamžiky jsou závěrečným dílem trilogie. Kniha obsahuje rodokmen, abychom se v množství postav vyznali. Vracíme se do minulosti, která jako kousky puzzle zapadá do příběhu a osvětluje nám tak chování a jednání napříč generacemi.

08.07.2023 4 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Přeslazená romantika z vysokoškolských kolejí. Ona na vozíku, on se zlomenou nohou. Tak se potkali a tak se zamilovali.

03.07.2023 3 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Byly chvíle kdy jsem napětím skoro nedýchala a byly chvíle kdy jsem řádky očima jen tak prolétla. To se týkalo především konce knihy. Dvanáctiletý Luke s nadprůměrnou inteligencí se jednoho rána probudí v pokoji, který sice vypadá přesně stejně jako doma, ale doma není. Je v Ústavu.

02.07.2023 3 z 5

Z kolébky do hrobu Z kolébky do hrobu Joyce Egginton

Kniha se čte ztuha, nejen svým námětem, ale hlavně zpracováním. Marybeth střídavě rodí a pohřbívá své děti, celkem devět. Zemřely děti přirozeně, nebo násilně? Smrt poslední holčičky dostane Marybeth před soud.

27.06.2023 3 z 5

Poslední plavky Poslední plavky Marie Formáčková

Znám jako film, párkrát mě už pobavil. Knižní zpracování je v podstatě stejné. Taková jednohubka na horké letní dny.

25.06.2023 3 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Pan Carter opět nezklamal a přivodil mi "husí kůži". Krátké kapitoly, které nutí číst pořád dál.

22.06.2023 4 z 5

Tim Tim Colleen McCullough

Četla jsem kdysi dávno a byla z toho paf. Po letech ke knize přistupuji střízlivěji. Vztah mentálně zaostalého mladého muže a upjaté panny středního věku by se možná nestal, nebýt výjimečné mladíkovy krásy, která je opěvována snad na každé straně.

17.06.2023 3 z 5

Švejk - komiks Švejk - komiks Jaroslav Hašek

Komiks. Švejka jsem nikdy nečetla, zato filmového pana Hrušínského mám nakoukáno až až. A to je zřejmě ten problém. Mám svou představu a tu mi komiks ani v textu ani v kresbě nesplnil. Proto řadím mezi nedočteno.

31.03.2023 3 z 5

Zuby nehty: 19+1 hrůzostrašná povídka Zuby nehty: 19+1 hrůzostrašná povídka Ivona Březinová

Po knize jsem sáhla kvůli paní Březinové, nakonec tam má snad jenom jednu povídku. Hororové příběhy čtrnáctiletých dětí mě nezaujaly. Vydržela jsem do strany 100 a víc už číst nechci.

12.03.2023 2 z 5

Divoši Divoši Lucie Lomová

Moje již několikáté setkání s paní autorkou. Tentokrát se jedná o komiksové zpracování osudového setkání cestovatele a botanika Vojtěcha Friče s indiánem Čerwuiše. Kmen indiánů napadla neznámá choroba. A tak se oba dva vypraví na cestu z Paraguaye do Prahy. Veselé momenty střídají ty smutné a nepochopitelné. O to ještě smutnější je návrat Čerwuiše mezi své. Opravdu podařené dílo s fotografiemi a doslovem.

09.03.2023 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Druhé setkání s paní Klevisovou a zase bylo fajn. Poctivé vykreslení postav, vlastně se zdá že jde jen o příběh a najednou - vražda. Tento zvláštní styl se mi fakt líbí a už teď se těším na další.

06.03.2023 4 z 5

Www.bez-bot.cz Www.bez-bot.cz Ivona Březinová

Příběh patnáctiletého Bena, nadějného sportovce, především lyžaře. A právě lyže a horkokrevnost způsobí nehodu, Ben přijde o obě nohy. Naštěstí neztrácí i díky kamarádům smysl pro humor a duše sportovce ho žene vpřed, zpátky na nohy, i když umělé.

25.02.2023 4 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Další z knih, kterou jsem četla jen ze setrvačnosti a bavit mě začala až druhá půlka. Šestý díl a dobře že poslední. Marie III. Kostková z Kostky má citové dilema - dva nápadníky. A k tomu na krku rodové sídlo s jeho svéráznými zaměstnanci.

24.02.2023 3 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

No, tak to bylo něco. Stokrát jsem knihu odložila a stokrát se k ní vrátila. Odložila zhnusením, vrátila se ze zvědavosti. Hlavní hrdina pracuje pro jatka, která zaměnila zvířata za lidi. A ten popis je opravdu in natura. Že prý nebezpečný virus, tak vymlátíme všechna zvířata, jenže člověk maso potřebuje, chybí mu, tak kde ho vzít. Nastane tedy VELKÁ ZMĚNA. Lidé se dělí na maso a na ty, co maso pojídají. A pak hlavní hrdina dostane dárek. Konec byl předvídatelný, i když jednou větou překvapil.

13.02.2023 3 z 5

Češtinářky Češtinářky Veronika Valíková

Fakt jsem se snažila, nicméně vzdávám na str. 55. I když mám k literatuře velmi blízko, učitelka prostě nejsem. A těm je tento román nejspíše určen.

06.02.2023 2 z 5

Deník Dory Grayové Deník Dory Grayové Naďa Reviláková

Pro čtenáře od 13 let. Třináctileté Hance se často opakuje zlý sen o srážce s autem, vždy ve stejnou ranní hodinu. A pak rodiče koupí starý dům, ve kterém Hanka najde deník. A obé se propojí.
Nenásilně, pro děti zpracované válečné téma týkající se Židovské otázky, vyhlazení Lidic. Příběh je to přímo detektivní, s ironickými poznámkami náctiletých,které to vše celé jaksi ještě více odlehčí.

01.02.2023 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Tentokrát bez parťáka, zato jako agent FBI. Hunter potkává starého kamaráda ze školy Luciena. A ten má opravdu děsivě morbidní sklony. Bylo to fajn, odkryla se Hunterova minulost, ale Garcia mi chyběl. Tak zase příště.

28.01.2023 4 z 5