lenka7348 lenka7348 komentáře u knih

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Pro Evropana, který se nepohybuje v jistých kruzích, je toto téma jen těžko pochopitelné. Z tohoto důvodu mě kniha neoslovila, i když má autorka bezesporu velký vypravěčský talent. Zkusím to s ní, ale zcela jistě si vyberu jinou tematiku.

22.12.2019 3 z 5

Smrt ve Vratislavi Smrt ve Vratislavi Vlastimil Vondruška

Klasická "Vondruškovina", víc asi netřeba dodávat. :-)

12.12.2019 4 z 5

Sbohem, Paříži Sbohem, Paříži Anstey Harris

Občas mě kniha štvala takovou nějakou naivitou, jednoduchostí... Byla ale obsahově celkem zajímavá, a hlavně mě něco nutilo číst pořád dál. Konec mě trochu překvapil, i když vlastně mile, čekala jsem totiž jiné rozuzlení.

09.09.2019 4 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Ze začátku mě kniha moc nezaujala, možná i kvůli ruským jménům, se kterými mám v knihách vždy problém (naštěstí se v postavách člověk za chvilku dobře vyznal). Prostě a jednoduše mi přišlo, že se děj rozjížděl moc pomalu. To se ale změnilo někdy za polovinou - postupně s tím, jak Vasja dospívala. Ke konci už jsem se nemohla odtrhnout, a těším se na další díl.
Musím také říct, že jsem překvapena, jak se autorka amerického původu poprala s tématikou Rusi. Je vidět, že toto téma je blízké jejímu srdci, a zároveň ho umí zpracovat tak, že čtenáře zaujme.
PS: Doporučuji na letní horké dny, člověk se u toho povídání o sněhu hezky ochladí. :-)

20.06.2019 4 z 5

Grófka Grófka Lenka Horňáková-Civade

Čekala jsem něco trošku jiného, ale ve výsledku vlastně zklamaná nejsem...
Akorát mě na knize bavil pouze začátek a konec, u prostřední části jsem se musela ke čtení hodně přemlouvat.

15.05.2019 3 z 5

Napětí Napětí Naomi Alderman

Tento žánr normálně vůbec nečtu, tudíž jsem neměla žádná očekávání ani možnost srovnání. To jsou možná ty důvody, proč se mi "Napětí" líbilo. Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale zhruba od strany 100 jsem se naopak nemohla odtrhnout. Je škoda, že na konci nebyl vysvětlen osud všech postav, ale třeba je to schválně nachystáno na pokračování.

03.02.2019 4 z 5

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Přemýšlela jsem o přečtení této knihy již nějakou dobu, jelikož je celkem často někde zmiňována, tudíž jsem na ni byla zvědavá. Ale asi jsem neměla otálet tak dlouho...
Prostě mě tento druh knih, kde se de facto nic neděje, a i přes občasné mráčky se mají všichni rádi, respektují se, a jejich údělem je snaha dělat všem svým příbuzným jen radost, kterou dokáže vyvolat i sebemenší maličkost, neoslovuje.
Chápu, že ve své době to muselo být něco, ale dnes naivita postav vyvolává tak akorát úsměv na tváři.

02.01.2019 3 z 5

Léč pana z Rožmberka Léč pana z Rožmberka Ludmila Vaňková

Dlouho jsem se nemohla do knihy začíst, podařilo se mi to asi až v polovině. Navíc mi trochu vadil ten konec, přišel mi až moc sladký.

Líbí se mi, že se paní Vaňková snaží přiblížit českou historii široké veřejnosti, ale jako zdroj informací bych to určitě nebrala.

24.12.2018 4 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Musím říct, že tento díl byl rozhodně lepší než ten předchozí.
Samozřejmě je to zase celé přitažené za vlasy, ale domnívám se, že pokud se člověk pročetl až sem, asi s tím tak nějak počítá.
Kniha se čte velmi dobře, takže kdo byl zklamán čtvrtým dílem, zkuste dát pátému šanci...:-)

13.12.2018 4 z 5

Vánoční svátky o století zpátky aneb Tradice Vánoc v české kuchyni Vánoční svátky o století zpátky aneb Tradice Vánoc v české kuchyni Kamila Skopová

Krásná knížečka o (polo)zapomenutých vánočních zvycích a receptech. Pro mě osobně naprosto skvělá inspirace.

09.11.2018 5 z 5

Kniha mě začala bavit až někdy ve 3/4, do té doby to bylo takové zdlouhavé a nezáživné. Jsem hodně na vážkách, zda se pustit do dalšího dílu. Asi tomu dám čas...

28.10.2018 3 z 5

Miniaturista Miniaturista Jessie Burton

Zajímavý a poměrně neotřelý námět, ale něco tomu chybělo, asi dovysvětlení některých událostí. Autorka podle mě dokázala skvěle zachytit atmosféru dávného Amsterodamu, díky čemuž na mě kniha celou dobu působila temně, až ponuře - přesně tak jak si tuto dobu představuji.

30.05.2018 4 z 5

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Boží! Je tam vše, co je u románu třeba: vtip, napětí, srdceryvné okamžiky. Při čtení jsem občas vybuchla smíchy, na konci se mi zas chtělo brečet. Rozhodně se stává mou nejoblíbenější knihou od Kinselly a dostává se do pomyslné románové TOP 10.

08.02.2018 5 z 5

Msta písecké panny Msta písecké panny Vlastimil Vondruška

Opět jedna ze zdařilých knih pana Vondrušky. Napětí od začátku do konce, zápletka zajímavá, sem tam vtipné poznámky, já si přišla na své.
Čtenář ale musí brát autorovy knihy s rezervou, jedná se přece o historické detektivky, ne o odbornou literaturu. Pokud bych chtěla ověřené informace o době Přemysla Otakara II., sáhnu po jiných zdrojích. Na druhou stranu o některých osobnostech zmiňovaných v knize (i v ostatních z této řady) se ví opravdu málo, tudíž chápu, proč si je pan Vondruška vybírá. Jestli ale máte rádi smyšlené příběhy vystihující ducha doby, v níž se odehrávají, je pro Vás série o Oldřichovi z Chlumu jasnou volbou.

31.01.2018 5 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Všechny 3 knihy o Royalech jsou prostě velmi čtivé, člověk se od nich odtrhává jen těžko. "Palác lží" je hezkým zakončením této série, i když je opravdu již od poloviny jasné, kdo byl vrah. Čtenář jen s napětím očekává, kdy a jak to praskne.
Ale tak co si občas do života nepustit trochu té romantiky smíchané s napětím a jen těžko uvěřitelným stylem života americké zlaté mládeže? :-)

27.01.2018 5 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

I druhá kniha z této série se četla dobře, je však vidět, že vymýšlení námětu není úplně jednoduché. Chvílemi mi přišlo, že autorka "vaří z vody" a čtení není tak zábavné, ale ke konci to zase vyrovnala neočekávanými zvraty. Samozřejmě si přečtu i třetí díl.

27.11.2017 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Přečteno za jeden den. Myslím, že víc netřeba dodávat...:-)

18.10.2017 5 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Od knihy jsem si mnoho neslibovala, ale byla jsem velmi mile překvapena. Příběh mě úplně pohltil, a věřím, že tak nějak to kdysi opravdu mohlo být. Určitě si přečtu další díl.

21.07.2017 5 z 5

Vzpomínání Vzpomínání Eleonora Dujková roz. Bubna-Litic

Zajímavé nahlédnutí do života české šlechty, určitě stojí za přečtení.

13.07.2017 4 z 5

Mezi tiárou a orlicí Mezi tiárou a orlicí Vlastimil Vondruška

Kniha je odlišná od těch, na něž jsem od pana Vondrušky zvyklá. Jinak je samozřejmě velmi čtivá, a jsem ráda, že se mi dostala do rukou. Obdivuji fantazii autora, který si dokázal skvěle poradit i s minimem zdrojů. Doplnila jsem si tímto znalosti týkající se naší, často opomíjené, dávné minulosti.

26.05.2017 4 z 5