Lenka339 Lenka339 komentáře u knih

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Nádherný vánoční příběh. Čte se rychle a naladí Vás na Vánoce :-)

21.12.2020 5 z 5

Páteční klub pletení Páteční klub pletení Kate Jacobs

Moje oblíbená kniha. Příjemné a pohodové čtení, konec smutný, ale ze života.

11.12.2020 5 z 5

Milá knížka, příjemné a pohodové čtení.

Poslední láska císaře Karla Poslední láska císaře Karla Hana Parkánová-Whitton

Opět velmi pěkná kniha od Hany Whitton. Dobře se čte.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Po letech jsem se ke knize vrátila. Velmi čtivá detektivka, prostě klasika.

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Úžasná kniha, silný příběh. Obdivuji všechny, kteří dokázali přežít. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout i když jsem si při čtení poplakala.

Ve stínu lípy Ve stínu lípy Svatopluk Čech

Tuto knihu jsem si zamilovala na gymnáziu díky panu profesorovi češtiny. Nejraději mám vyprávění mlynáře. Nedávno jsem jí náhodou našla v jedné knihobudce. Moc ráda jsem si ji znovu přečetla.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Poutavě a čtivě napsaná kniha o nelehkém životě horníků.

11.12.2020 5 z 5

Vzhůru - Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount Everestu Vzhůru - Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount Everestu Bear Grylls (p)

Bear je neuvěřitelně skromný a pokorný člověk. Obdivuji ho za to, co dokázal překonat (úraz páteře). Jeho popis cesty na vrchol je velmi čtivý.

Raději zešílet v divočině Raději zešílet v divočině Aleš Palán

Moc zajímavé čtení, krásné fotografie.

05.10.2020 4 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

V roce 1968 jsem byla docela malá holka, ale díky této knize se mi opět vybavily některé vzpomínky….
příjezd tanků od Benešova, tanky na Palackého mostě, který jsme museli přejít cestou k prarodičům, střelba z mostu směrem k Andělu a hlavně zvláštní atmosféra té doby, směsice nadšení, odvahy, strachu, zoufalství a bezmoci…..
Simon Mawer tuto atmosféru přesně vystihl ve svém díle. Na pozadí skutečných událostí vykreslil uvěřitelný a napínavý příběh několika různých postav.

18.09.2020 5 z 5

Na chalupě s moderním fotrem Na chalupě s moderním fotrem Dominik Landsman

Pohodová knížka na dovolenou a prázdniny. Deníčky jsou ale lepší.

15.09.2020 3 z 5

Duhový most Duhový most Táňa Keleová-Vasilková

Kniha ze života. Člověk míní a život mění. Čtivé, ale četla jsem od autorky i lepší.

09.09.2020 4 z 5

Mama Mama Táňa Keleová-Vasilková

Krásný příběh, velmi čtivé.

Modrý dům Modrý dům Táňa Keleová-Vasilková

Nádherné čtení, úžasné pohlazení po duši.

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Po knize jsem sáhla proto, že v salonu paní Podolské pracovala nějakou dobu i manželova babička. Nejdříve jsem byla malinko zklamaná, očekávala jsem, že kniha bude "více o salonu" a o paní Podolské, ale pak jsem se začetla a dočetla na jeden zátah.
Autorka velmi čtivě vystihla dobu nelehkých let po roce 1948.
Doporučuji přečíst všem, místo učebnice dějepisu.

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Opět čtivá a napínavá kniha a nečekaným koncem.

26.08.2020 4 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Krásný, ale velmi smutný příběh. Kniha se mi dostala po mnoha letech opět do ruky a ráda jsem si ji znovu přečetla.

05.08.2020 4 z 5

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

Kniha se mi četla celkem dobře. Moc se mi líbilo propojení minulosti a současnosti.

05.08.2020 3 z 5

Kniha mě zaujala svým názvem a proto jsem si ji půjčila. Netušila jsem, že je psaná v dopisech a že popisuje okupaci ostrova Guernsey. Kniha mě velice mile překvapila. Je to kniha o přátelství a lásce a i když osudy lidí z ostrova nejsou vždy veselé, není úplně smutná.

23.06.2020 3 z 5