Lenka339 Lenka339 komentáře u knih

Můj kamarád dinosaurus Můj kamarád dinosaurus Petra Martišková

Moc milá knížka, pěkné obrázky.

16.01.2024 5 z 5

Vánoční tramvaj Vánoční tramvaj Daniela Krolupperová

Milý příběh s nádechem tajemství, kouzlem Vánoc a šťastným koncem. Krásné ilustrace, pro někoho možná trochu moc "moderní", ale děti je milují. A skoro povinná četba pro všechny malé milovníky tramvají.

15.01.2024 5 z 5

Sněhová víla Sněhová víla Daniela Krolupperová

Milý příběh, krásné ilustrace. Vhodný na společné čtení a pro začínající čtenáře.

15.01.2024 5 z 5

Přítelkyně z kamenné vily Přítelkyně z kamenné vily Frances Mayes

Milé odpočinkové čtení, které ale nutí k zamyšlení. Není to jednohubka na jeden večer. Chce svůj čas. Rok v životě 3 přítelkyň, které svedla dohromady náhoda a společný život v Itálii, kde si pronajmou krásnou vilu. Vyrovnávají se s minulostí a zjišťují , že i ve vyšším věku lze žít a užívat si života a začínat nové věci, mít nové plány, nové vztahy....

03.01.2024 4 z 5

Adventní pohádky Adventní pohádky Rostislav Křivánek

Moc milé pohádkové vánoční čtení. Vhodné pro začínající čtenáře.

03.01.2024 5 z 5

Vánoční Perníček a zatoulaný děda Vánoční Perníček a zatoulaný děda Lucie Stroupková

Krásné a milé adventní čtení. Krásné ilustrace.

11.12.2023 5 z 5

O mašinkách O mašinkách Jiří Kahoun

Milé čtení pro milovníky mašinek. Krátké příběhy vhodné i pro menší děti a pěkné ilustrace.

04.10.2023 5 z 5

Kouzelná třída mezi strašidly Kouzelná třída mezi strašidly Zuzana Pospíšilová

Další krásný a milý příběh ze série Kouzelná třída. Tentokrát se děti se svojí paní učitelkou vílou seznámí se strašidly. Krásné ilustrace, velká písmena pro začínající čtenáře a krátké kapitoly, které dítě zvládne úplně v pohodě přečíst.

11.05.2023 5 z 5

F. A. Elstner: Muž činu - Aerovkou do Afriky, Popularem do Ameriky, Minorem k rovníku F. A. Elstner: Muž činu - Aerovkou do Afriky, Popularem do Ameriky, Minorem k rovníku Jan Tuček

Úžasná a poučná kniha. Pana Elstnera jsem znala jako propagátora skautingu a uzlování.
Dozvěděla jsem se o něm mnoho nového a zajímavého. Cestovatel, propagátor dopravní bezpečnosti, znal několik jazyků, pracoval pro rozhlas....

27.12.2022 5 z 5

Cesta za štěstím Cesta za štěstím Markéta Peggy Marvanová

Markétě moc fandím a obdivuji ji. To, že kniha není dokonalá stylisticky mi až tak nevadí, je to pěkný deník úžasných zážitků.

22.12.2022 4 z 5

Zlatá léta Zlatá léta Maria Nikolai

Krásné romantické čtení z dvacátých let v Německu. Moc se mi líbí slovníček pojmů a seznam postav, které jsou v knize zmíněny a přibližují historické pozadí celé knihy.

15.12.2022 5 z 5

Už zase sloužím o Vánocích Už zase sloužím o Vánocích Adam Kay

První kniha je určitě lepší. Rychle se čte.

11.11.2022 3 z 5

Vůně života Vůně života Táňa Keleová-Vasilková

Příběh ze života, pohodové čtení, ani otevřený konec tolik nevadí, možná nutí k zamyšlení...

11.11.2022 4 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Táňa Keleová-Vasilková

Pohodová kniha, rychle přečteno.

09.11.2022 3 z 5

Kouzlo všednosti Kouzlo všednosti Táňa Keleová-Vasilková

Příběh obyčejného všedního života, která ukazuje že i ty všední a obyčejné dny mohou být kouzelné. Příjemné pohodové čtení.

09.11.2022 4 z 5

Takhle jsem si to teda nepředstavovala Takhle jsem si to teda nepředstavovala Halina Pawlowská

Pohodové čtení.

27.10.2022 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Silný příběh z pozapomenutého koutu naší země.

12.10.2022 5 z 5

Můj anděl strážný, můj nejlepší přítel Můj anděl strážný, můj nejlepší přítel Lorna Byrne

Krásné čtení. Příjemně mne překvapila spolupráce matky a dcery na knize.

Posílám to dál Posílám to dál Lucie Bílá

Milá kniha, krásné čtení i fotografie, prostě pohlazení po duši.

Když sob se ženou snídá Když sob se ženou snídá Halina Pawlowská

Kniha mě trochu zklamala. Znám od autorky lepší knihy. Cestopisné vyprávění doplněné zajímavými recepty. Za ně přidávám hvězdičku.

30.09.2022 3 z 5