F. A. Elstner: Muž činu - Aerovkou do Afriky, Popularem do Ameriky, Minorem k rovníku https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232487/bmid_f-a-elstner-muz-cinu-aerovkou-do-af-232487.jpg 5 6 5

Kniha slovem i četnými fotografiemi dokumentuje cesty manželů Elstnerových. Popisuje jejich první výpravu do Afriky, kam v roce 1933 cestovali vozem Aero Spexor společně s dalšími dvěma posádkami aerovek. V roce 1934, doprovázeni Modrým teamem Aero, výpravu do Afriky opakovali. Sami pak cestovali v roce 1936 po USA a Mexiku, o dva roky později se vydali do Argentiny. Další delší jízdu podnikl Elstner až po válce v roce 1947 malým vozem Aero Minor spolu se synem Reném a svojí třetí ženou Annou. Trasa vedla z Prahy do rovníkové oblasti u Guinejského zálivu a zpět, se dvěma průjezdy napříč Saharou. Únor 1948 znamenal pro F. A. Elstnera konec cestování. Avšak mírné politické uvolnění druhé poloviny padesátých let mu umožnilo vydat se v roce 1959 zapůjčeným vozem Škoda Octavia do Sovětského svazu. Průvodcem na cestě dlouhé 14 tisíc kilometrů, jejíž trasa vedla až do Gruzie a na Krym, mu byl fotograf a filmař Jan Fiala. Kromě zmíněných dálkových jízd obsahuje publikace i několik kratších cest po Evropě, které podnikal ještě s první ženou Evou, a představuje Elstnerovu pestrou a mnohotvárnost osobnost - mimo jiné jako průkopníka skautingu v Československu a zapáleného propagátora dopravní bezpečnosti.... celý text

Lenka339
27.12.2022 5 z 5

Úžasná a poučná kniha. Pana Elstnera jsem znala jako propagátora skautingu a uzlování.
Dozvěděla jsem se o něm mnoho nového a zajímavého. Cestovatel, propagátor dopravní bezpečnosti, znal několik jazyků, pracoval pro rozhlas....

Auto999
01.12.2020 5 z 5

Kniha o velkém cestovateli a propagátorovi cestování automobilem. Narozen v roce 1902, projel vícekrát Afriku, Ameriku , Evropu Sovětský svaz atd. Až po roce 1948 už ho komunisté cestovat nenechali. Musel pracovat manuálně na stavbě.

vlkodlaq
09.12.2017 5 z 5

Ylvis s hitem "let's do the truckers hitch" se jistě inspiroval právě Elstnerem.. :-)
Byť tato kniha není o uzlech..

vlkodlaq
09.12.2017 5 z 5

Pokud je Elstner Váš oblíbenec, tahle kniha se Vám určitě bude líbit. Obsahuje věci o Elstnerovi, které jsem nikde jinde neviděl. A pokud Elstner není Váš oblíbenec, třeba jen proto, že ho neznáte, bude se Vám líbit cestování a přímočarý způsob vyprávění, staré fotky míst, jaká už dnes neexistují.

medvedice3
28.12.2016 5 z 5

Ach ta nostalgie - autor byl na konci šedesátých let iniciátor skautské soutěže v uzlování.

Jan Tuček
česká, 1953
2005  97%Tatra 603
2005  100%Škoda 1000 MB
2006  95%Trabant 601
2009  82%Auta východního bloku
2011  100%Tatra 613

Kniha F. A. Elstner: Muž činu - Aerovkou do Afriky, Popularem do Ameriky, Minorem k rovníku je v