Lenka_S Lenka_S komentáře u knih

Vítr to ví Vítr to ví Amy Harmon

Autorka vrátila hlavní hrdinku časem zpět do doby revolučního Irska a vzniku IRA. Tyto historická události se však odehrávají na pozadí příběhu. Líbil se mi nápad uzavřeného kruhu, kdy se opět setkává s člověkem, kterého ztratila, ale jinak mě kniha moc neoslovila. Neříkám, že by byla špatná, ale mě tam chybělo něco, co by mě donutilo ponořit se do děje a prožívat ho s Annou.

08.07.2022 3 z 5

Pozlacené Pozlacené Namina Forna

Když jsem zvažovala přečtení této knížky, tak mě zarazilo, že je hodnocena buď 2, nebo 4 hvězdičkami. Jako kdyby se čtenářky rozdělili na dva nesmiřitelné tábory, jedněm se knížka líbí, druhé jsou zklamané. Já evidentně patřím do té první skupiny. Příběh se mi opravdu líbil a těším se na další díl. Možná té druhé skupině chybí v knize klasická romantická linka (dva soupeřící hrdinové o srdce té nejdůležitější postavy), tu tady opravdu nenajdeme. Přesto je kniha plná citů od zrady, přes nedůvěru, rodící se přátelství, nesobecké přátelství až do smrti i dál..., ale i rodící se láska.

03.07.2022 4 z 5

Gott: Československý příběh Gott: Československý příběh Pavel Klusák

Musím říct, že to je hodně zajímavá biografie, která nám ukazuje naší nějvětší popovou hvězdu v jiném světle, než v jakém se prezentoval Gott sám. Nejedná se o žádnou bulvární senzaci, ale o holá fakta z jeho profesního života.

30.06.2022 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Je spousta lidí, kteří tuto milují a tak jsem nemohla si jí nepřečíst. Nemůžu říct, že by se mi nelibila, ba dokonce jsem se i bavila, ale asi jsem od knihy čekala něco jiného.

19.06.2022 4 z 5

Tajemství pramenů Tajemství pramenů Jennifer McMahon

Tohle vůbec nebyl špatný příběh. Dvě dějové linky a obě mě bavily, jen ten konec mi nějak uniká.

18.06.2022 4 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Příjemná oddychovka u které jsem se bavila. Všechny tyto knihy mají předvídatelný děj, jediným překvapením pro mě byl skutečný důvod rozchodu s Rorym

16.06.2022 4 z 5

Cizinec z papíru Cizinec z papíru Ivica Ďuricová

Když jsem poprvé viděla název téhle knihy, automaticky se mi vybavila kniha Spolubydlící a měla jsem za to, že to bude totéž. Jenže jsem mile překvapena. Ano hlavní linka je stejná, dva lidé, kteří se nikdy neviděli se míjí v jednom bytě. Hlavní hrdinka pronajala přes týden byt, do kterého se vrací jen na víkend, cizímu muži, kterého jí sehnala její kamarádka. Jejich vzájemná konverzace začne na barevných lepítkách a postupně se mění v dopisy, které odhalují jejich největší bolesti,, kdy oba hledají cestu k odpuštění a šanci na šťastný život. Pro mě to mělo překvapivou hloubku, kterou jsem v této knize nečekala.

12.06.2022 4 z 5

Nevlastní dcera Nevlastní dcera Georgina Cross

Nebylo to špatné, ale něco tomu scházelo. Kdo pachatelem nebude mi bylo jasné od začátku, i když jsem chvílemi zaváhala jestli se nepletu. Skutečného pachatele jsem uhodla někde v druhé polovině knihy.

12.06.2022 3 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Tohle je přesně ten příběh, který jsem dlouho potřebovala. Už rok se mořím otázkou "Co by bylo, kdyby....". Prošla jsem si velmi složitým životním obdobím a tahle kniha mi ukázala, že ať se děje cokoli a zvlášť to, co se nedá vrátit (jako je ztráta nejbližšího člověka), tak záleží jen a jen na vás, jak se svým životem naložíte a jak budete žít dál.

11.06.2022 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Mám moc ráda tuto autorku a ani tento příběh mě nezklamal. Jediné co bych knize vytkla jsou místy rozvleklá místa a příliš "ukousnutý" konec.

07.06.2022 4 z 5

Hrobař Hrobař Jaroslav Irovský

I když je kniha čtivě napsaná, tak je vlastně o ničem. Pořád jsem čekala na něco (nevím co) a ono to nepřišlo. Nevím, jsem z toho celkem zmatená a nejsem si jistá, jestli je to mým nenapleněným očekáváním, nebo příběhem samotným .

21.05.2022 2 z 5

Prokletá Prokletá Thomas Wheeler

Až když jsem tuto knihu začala číst, tak mě došlo, že jsem videla seriál. Tedy není to žádný zázrak, který by vás chytil a nepustil až do přečtení posleniho slova. Příběh má svá hodně slabá místa a není jich zrovna málo, prostě slabý průměr.

11.05.2022 3 z 5

Anatomie vraždy Anatomie vraždy Imogen Robertson

Tak nevím, ale tahle kniha mi moc nesedla. Nemůžu říct, že by byla špatná, ale chvílemi jsem se musela do čtení nutit a těšila jsem se, až budu na konci. Hlavní zápletka i závěr byly dobré, jen mi to přišlo takové utahané.

18.04.2022 3 z 5

Vandrovní apatykářka Vandrovní apatykářka Iny Lorentz

Hezký příběh putování mladé neohrožené dívky po kraji, na které jí potká nejedno dobrodružství a nakonec i láska.

02.04.2022 4 z 5

Nástroje temnoty Nástroje temnoty Imogen Robertson

Po táhlém začátku, kdy jsem měla chuť knihu odložit jsem ráda, že jsem to neudělala. Autorka rozehrála tento příběh ze tří různých směrů, které do sebe na konci krásně zapadly a vše dávalo smysl. Jsem zvědavá na další případ pro naši dvojici amatérkých detektivů.

12.03.2022 4 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Po dlouhé době kniha, která mě dokázal vtáhnout do děje. Bavilo mě sledovat příběh Hazel, Bena i Jacka odehrávající se na pomezí skutečného světa a světa vílího.

06.03.2022 5 z 5

Údolí ticha Údolí ticha Nora Roberts

Pro mě je celá tahle série docela zklamaním. Ani v posledním díle jsem nenašla to, na co jsem čekala. Prostě tomu chybělo kus od všeho (více akce, více vášně) a závěrečná bitva mě fakt zklamala.

05.03.2022 3 z 5

Tanec bohů Tanec bohů Nora Roberts

Ani druhý díl mě nijak neuchvátil, ale ani neurazilp. Nebylo to úplně špatné, jen tomu něco málo chybělo, ale možná jsem jen hodně náročná.

04.03.2022 3 z 5

Kruh věrných Kruh věrných Nora Roberts

Do téhle knihy jsem se pustila kvůli čtenářské výzvě. Jako první díl série mi to přišlo takové nemastné, neslané, ale dám šanci ještě dalšímu dílu.

03.03.2022 3 z 5

Krvavá hraběnka Krvavá hraběnka Linda Lafferty

Po dlouhé době a velmi složitém životním období se pomalu vracím ke knihám. Krvavá hraběnka se mi docela líbila, mám ráda knihy, kde se odvíjí dvě časové linky, ale...... Možná je to mým rozpoložením, že se stále nedokážu soustředit na příběh, nebo jsem si jen blbě vybrala, nicméně příběh mě nedokázal zaujmout tak, abych ho četla jedním dechem.

27.02.2022 3 z 5